Hikvision Hiwatch HWI-D140H kamera na dům – recenze

Exteriérová kamera od renomovaného výrobce zabezpečovací techniky patří ke kvalitním dome kamerám s vysokokvalitním záznamem. Výstupní obraz je v QHD kvalitě a infračervený přísvit se postará o vynikající záběry i za zhoršených světelných podmínek. Zařízení komunikuje výhradně pomocí síťového připojení LAN. Bezdrátová komunikace (WiFi) není k dispozici.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 12.07.2022
Obsah článku:

Hikvision Hiwatch HWI-D140H

QHD rozlišení, odolnost IP67 + IK10, pohybový senzor, IR přísvit do 30 m, LAN.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Venkovní kamera má integrovaný kvalitní CMOS snímač s ohniskovou vzdáleností 2,8 mm. Objektiv kamery je fixní a nabízí úhel záběru 100°, natočit lze pouze samotnou konstrukci kamery. Výstupní kvalita obrazu je 2K. Zařízení disponuje nočním viděním s IR přísvitem do vzdálenosti až 30 metrů. Komunikace – datový přenos je možný výhradně přes RJ-45 (LAN) vstup. Bezdrátové připojení není k dispozici. Kamera komunikuje prostřednictvím TTCP/IP protokolu. Záznam je nahráván na příslušný software počítače, kamera nepodporuje paměťový slot a všechna data se ukládají na cloudové úložiště nebo samostatný harddisk počítače. Ten však musí zvládnout i 24hodinový provoz.

Chybí reproduktor i mikrofon

Ke kameře se můžete připojit přes software Hik-Connect, a to pohodlně prostřednictvím svého smartphonu. Montáž kamery je jednoduchá. Zapojení samozřejmě vyžaduje základní elektrotechnickou zručnost. Mírně nás však zklamala absence jakékoli možnosti obousměrné komunikace. Zařízení není vybaveno mikrofonem ani reproduktorem. Kamera tak nenahrává zvuk a k dispozici není ani funkce alarmu.

Hikvision Hiwatch HWI-D140H recenze

Vysoká odolnost konstrukce

Přestože kameře nějaké ty chytré prvky chybí, základní úkol, a sice monitorovat a zabezpečit snímaný objekt, zvládá na jedničku. Kamera je navíc extrémně odolná. Bez problémů odolá i tvrdšímu zacházení. Kromě toho, že je voděodolná a mrazuvzdorná (minus 30 °C), odolá i nárazům, protože má certifikát IK10. Zdroj je chráněn železem a objektiv odolným krytem. Norma IK10 je certifikát, který kameru označuje jako „antivandal“ zařízení. Disponuje také senzory za účelem detekce pohybu a lze nastavit snímání v okamžiku, kdy kamera pohyb zaznamená.

Zkušenosti s Hikvision Hiwatch HWI-D140H

Tento typ kamery není pro spotřebitele, kteří by hledali ten nejchytřejší způsob monitorování konkrétního prostoru. Některým zákazníkům vadí absence reproduktoru, kamery nebo také WiFi připojení. Tyto prvky jsou dnes tím, co spotřebitelé často vyhledávají. Exteriérová kamera na dům Hikvision Hiwatch HWI-D140H je zařízením, které slouží ke stabilnímu monitorování prostoru. Ve své podstatě nabízí základ, který nemusí stačit každému. V takovém případě sáhněte po bezpečnostní kameře Dahua Imou IPC-S42FP.

Recenze a zkušenosti s kamerou na dům Hikvision Hiwatch HWI-D140H
Zdroj: Heureka.cz

Spotřebitelé oceňují kvalitní zpracování kamery, ne nadarmo disponuje certifikátem IK10 – „antivandal“. Kamera komunikuje výhradně pomocí síťového připojení LAN. Software v počítači je o něco náročnější, avšak prostřednictvím příslušné aplikace můžete záběry z kamery sledovat i na svém smartphonu. Noční záběry jsou rovněž velmi obstojné. Škoda, že objektiv je fixní a že nelze na dálku regulovat sklon nebo směr snímání. Výstupní kvalita je podle spotřebitelů dobrá.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduchá montáž
Kvalita záznamu
Odolnost a kvalitní materiály

Negatíva

Chybí alarm
Nemá mikrofon ani reproduktor

Rozlišení: 2 560 × 1 440 px – QHD ● Noční vidění: ano – IR přísvit do 30 metrů ● Paměťová karta: ne ● WiFi: ne ● LAN: ano ● Odolnost: IP67 + IK10 ● Pohybový senzor: ano ● Mikrofon: ne ● Reproduktor: ne


Testované produkty

Hodnocení:
(82.2%)