TP-Link Tapo C310 kamera na dům – recenze

Bezpečnostní kamera na dům TP-Link pořizuje záznam v UHD kvalitě a disponuje také nočním režimem s infračervenými diodami pro lepší viditelnost v noci. IP kamera využívá bezdrátové WiFi připojení, ale umožňuje i připojení přes síťový kabel LAN. Záznam lze nahrávat na microSD kartu o max. kapacitě 128 GB nebo na cloudové úložiště. Kamera využívá aplikaci Tapo. Integrován je mikrofon i reproduktor za účelem obousměrné komunikace. Nechybí ani pohybové senzory.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

TP-Link Tapo C310

UHD rozlišení, odolnost IP66, pohybový senzor, mikrofon a reproduktor, IR přísvit do 30 m, paměťová karta do 128 GB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Síťová – bezdrátová kamera na dům TP-Link Tapo C310 patří k cenově dostupným IP modelům. Disponuje navíc aretačním kloubem, díky kterému můžete měnit i úhel (sklon) kamery. Disponuje také IR LED diodami pro vyšší kvalitu záběrů během hluboké noci. Umožňuje i obousměrnou komunikaci.

UHD rozlišení a noční vidění

Základ kamery tvoří kvalitní objektiv, který nabízí záběry ve výstupní UHD kvalitě s rozlišením 2 304 × 1 296 px. Velkou výhodou konstrukce kamery na dům je aretační kloub. Díky tomu můžete kameru nasměrovat přesně na místo, které chcete sledovat. TP-Link Tapo C310 má také IR LED přísvit, přičemž maximální viditelnost je 30 metrů. Noční záběry jsou v solidní kvalitě, ale vzdálenost dosvitu je reálně nižší, zhruba 15 metrů. Nechybí ani integrovaný mikrofon a reproduktor, můžete tak prostřednictvím kamery obousměrně komunikovat. Spolupracuje také s Google Assistant a Amazon Alexa.

TP-Link Tapo C310 recenze

Zapojení kamery je velmi jednoduché. Kamera disponuje WiFi modulem, ale také můžete využít ethernetový kabel k přímému zapojení do LAN sítě. Za účelem „live“ sledování lze použít velmi intuitivní aplikaci Tapo, kterou si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu. Záběry můžete archivovat v aplikaci nebo přímo na paměťové microSD kartě o velikosti do 128 GB. V aplikaci můžete nastavovat různé parametry záběrů a ovládat ji pomocí mobilu, stačí se s kamerou pomocí WiFi spárovat. Prostřednictvím aplikace produkt také zaregistrujete do samotné IP sítě. Aplikace je dostupná v českém jazyce.

Integrovaná siréna i detektor pohybu

Díky integrovanému reproduktoru lze nastavit, že kamera bude v určité době na pohyb reagovat akustickým výstražným znamením. V noci je ovšem detekce pohybu poměrně nepřesná. Klasicky vás na pohyb může kamera upozornit také notifikací v aplikaci, kterou máte ve smartphonu. Siréna může fungovat jako zastrašovací prvek. Detektor pohybu přes den pracuje velmi efektivně a reaguje pohotově.

Za účelem napájení se v balení nachází napájecí adaptér na 9 V / 0,6 A. Nechybí ani potřebné šrouby a hmoždinky pro řádné upevnění kamery. Konstrukce disponuje stupněm odolnosti IP66 – vítr, déšť ani mráz nejsou pro kameru z hlediska funkčnosti žádným ohrožením.

Jedním z hlavních důvodů, proč nás tato bezpečnostní kamera na dům zaujala, jsou pozitivní recenze samotných zákazníků. Spotřebitelé hodnotí kladně především poměr ceny a kvality. Chválí také kvalitu rozlišení a velmi dobrých výsledků dosahuje noční vidění, ačkoli dosah IR přísvitu je slabší, než avizuje výrobce. Plusem je také nenáročná montáž a velmi jednoduché ovládání prostřednictvím aplikace Tapo, kde máte všechna nastavení velmi intuitivně po ruce.

Recenze a zkušenosti s kamerou na dům TP-Link Tapo C310
Zdroj: Heureka.cz

Záznam lze nahrávat na microSD kartu o velikosti až do 128 GB nebo na externí cloudové úložiště. Venkovní kamera může fungovat bezdrátově přes WiFi rozhraní nebo ji lze pomocí LAN kabelu přímo připojit do sítě. Z pozitivních recenzí zmíníme i citlivý mikrofon, který spolu s reproduktorem slouží k obousměrné komunikaci. Z hlediska poměru ceny a kvality jde o opravdu velmi vhodnou volbu pro běžné spotřebitele. Ještě vyšší rozlišení a větší kapacitu úložiště má kamera na dům s nočním viděním TP-Link Tapo C320WS, která je rozhodně skvělou, avšak poněkud dražší alternativou.

Recenze a zkušenosti s kamerou na dům TP-Link Tapo C310 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní obraz
Jednoduchá montáž
Poměr kvality a ceny

Negatíva

Méně přesná detekce pohybu ve tmě

Rozlišení: 2 304 × 1 296 px ● Noční vidění: ano – IR přísvit do 30 m ● Paměťová karta: ano – max. 128 GB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Odolnost: IP66 ● Pohybový senzor: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81%)