Klarstein Hotrod litinový hrnec – recenze

Na výběr máte čtyři různé objemy hrnce. Středně velký model Hotrod 85 nabízí kapacitu 8,5 litru. Menší je Hotrod 60 s kapacitou 5,7 litru a Hotrod 45 o objemu čtyři litry. Největším modelem je Hotrod 145, který nabízí až 11,4 litru. Všechny modely disponují rukojetí k zavěšení na trojnožku. Můžete je umístit přímo do ohně a připravit v nich jakákoli jídla. Na těsně přiléhající víko s vysokým okrajem můžete umístit horké uhlí, které zajistí ohřev i shora.

Publikované: 08.08.2022
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

Klarstein Hotrod

Hrnec na pečení, smažení nebo pečení na otevřeném ohni, objem 8,5 l, hmotnost 8,8 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Klasický litinový hrnec Klarstein Hotrod máte na výběr ve čtyřech velikostech. Do našeho testu jsme vybrali středně velký model Hotrod 85, který nabízí kapacitu 8,5 litru. Modely se od sebe liší jen velikostí, hmotností a objemem.

Klarstein Hotrod recenze

Příprava jídla v přírodě

Tyto hrnce využijete na zahradě, při kempování, táboráku nebo grilování. Hrnec se umisťuje přímo do otevřeného ohně, ať už na gril nebo do nádoby na oheň. Litina zajišťuje optimální rozložení tepla i v nepravidelně hořícím ohni. Hrnec je vhodný ke smažení, pečení nebo vaření. Těsně přiléhající víko s vysokým okrajem můžete využít k naskládání horkého uhlí, které zajistí ohřívání i shora. Hmotnost středního modelu Hotrod 85 dosahuje cca 9 kg. Na hrnci se nachází také úchytka, pomocí které hrnec zavěsíte na trojnožku nad oheň. Tento model nedisponuje nožkami. Snadno se čistí a udržuje. Po prvotním vypálení se veškeré nádobí z litiny udržuje jednoduše.

Zkušenosti s Klarstein Hotrod

První zmíněný litinový hrnec Klarstein je u spotřebitelů velmi oblíbený. Navzdory vyšší hmotnosti si zákazníci pochvalují robustnost a zpracování hrnce. Výhodou je, že jej můžete využívat také na otevřeném ohni, ale i keramickém či plynovém grilu. Podle potřeby si můžete vybrat, která velikost vám bude v domácnosti nejvíce vyhovovat. Náročnější čištění je jen prvotní problém. V případě dobré údržby vám tyto kvalitní hrnce vydrží několik let. Minusem je, že se v balení nenachází příslušenství, jako například zvedák a stojan na poklici. Z hlediska poměru ceny a kvality si však vede velmi dobře.

Recenze a zkušenosti s litinovým hrncem Klarstein Hotrod
Zdroj: Klarstein.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Na výběr jsou různé velikosti
Kvalitní materiál
Snadné čištění

Negatíva

Chybí příslušenství
Vyšší hmotnost

Kapacita: 8,5 l ● Hmotnost: 8,8 kg ● Rozměry (Š × V × H): 36 × 31 × 34 ● Vnitřní rozměry (Ø × V): 29 × 12,5 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.4%)