Concept LO7027 odstředivý odšťavňovač – recenze

Odšťavňovač Concept LO7027 s 1 000W elektromotorem a 2 rychlostmi zvládne odšťavnit i tvrdší ovoce. Sítko je nerezové, nádoba na šťávu, která je součástí balení, má 1 litr. Nádoba na odpad má kapacitu 1,8 litru. Přítomen je systém AntiDrip i protiskluzové nožičky.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 07.06.2022
Obsah článku:

Concept LO7027

Příkon 1 000 W, dvě rychlosti, 1,8litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťávu, systém AntiDrip. 

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ze střední cenové třídy nás zaujal odšťavňovač Concept LO7027. Model z dílny českého výrobce nezklame výkonem. Elektromotor produkuje dostatek otáček. Nerezové sítko se častěji ucpává, ale výtěžnost je na dobré úrovni. Aby šťáva po odkapávání neskončila na kuchyňské lince, využívá i systém AntiDrip.

Odšťavňuje a snadno se myje

Od odšťavňovače ani není potřeba nic víc očekávat. Na základě recenzí v tomto případě panuje s procesem odšťavňování spokojenost. Celkem 1 000W elektromotor a dvě rychlosti se postarají o vysokou efektivitu. Stejnou zásluhu má na tom i nerezové sítko, které se při procesu odšťavňování ucpává. Obvykle však záleží také na tom, jaké plodiny a suroviny odšťavňujete. Chod není přehnaně hlučný, ačkoli v porovnání s odšťavňovačem Sage BJE 410 je hluk citelnější. Nádoba na šťávu je součástí balení a má jeden litr. Dužina se sbírá do odpadní nádoby s kapacitou 1,8 litru.

Concept LO7027 recenze

Odstředivý odšťavňovač má bezpečnostní uzávěr, takže se nespustí, jestliže víko dobře nesedí a mechanismus není utěsněný, aby odstředivá síla byla co nejefektivnější. Využít lze i systém AntiDrip, který uzavře výpust, aby šťáva po skončení odšťavňování nekapala mimo nádobu. Rychlosti ovládáte za pomoci směrového regulátoru. Nechybí ani protiskluzové nožičky. Rozebíratelné části jsou vhodné do myčky nádobí.

Zkušenosti s Concept LO7027

Díky dostatečným otáčkám zvládne odstředivý mixér zpracovat i tvrdší ovoce a zeleninu. Plnicí otvor má průměr 72 mm, suroviny tak nemusíte krájet na tak malé kousky a odšťavňovač si s nimi poradí. Spotřebitelé více kritizují méně odolné plasty, ačkoli plast nemá obsahovat žádné toxické látky, což je pozitivem. U některých surovin se stává, že se sítko ucpává, na základě čehož je nutné ho častěji čistit. Praktickým prvkem je systém AntiDrip.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Concept LO7027
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Systém AntiDrip
Dostatečný výkon
Velký plnicí otvor

Negatíva

Občasné ucpávání sítka
Méně kvalitní plasty

Příkon: 1 000 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1 l ● Objem nádoby na odpad: 1,8 l ● Hmotnost: 4,5 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)