Sencor STS 2607BK topinkovač – recenze

Levný topinkovač Sencor má vše, co dobrý topinkovač má mít. Příkonem 750 wattů sice nevyniká, ale funkce centrování, rozmrazování, opakovaného ohřevu či automatického vysunutí hotového pečiva potěší i toho nejméně náročného spotřebitele. Nízká cena napovídá, že od tohoto modelu na dvě topinky není nutné čekat nějaké zázraky ve formě rovnoměrného propečení obou stran topinek, avšak za danou cenu je to stále nadprůměrná kvalita.

Publikované: 28.04.2023
Aktualizované: 12.06.2023
Obsah článku:

Sencor STS 2607BK

Příkon 750 W, 2 otvory, regulace teploty v 7 stupních, rozmrazování, centrování, automatické vyhození topinky, funkce High Lift, tlačítko STOP.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Černý topinkovač Sencor patřící do nižší cenové hladiny překvapivě nabízí více než by spotřebitel od jeho ceny očekával. Levné modely většinou nedisponují vysouvatelnou miskou na drobky, ovšem to není případ Sencora, který tento praktický doplněk nabízí. Nečekejte však držák na rozměrnější pečivo. Opečete si jen to, co se vejde do dvou dostupných otvorů poněkud širšího charakteru. Hmotností patří k lehčím modelům, což může ovlivňovat stabilitu spotřebiče, avšak toto negativum jako tak zachraňují protiskluzové nožičky pečující o bezpečnost.

Sencor STS 2607BK recenze

Podprůměrný příkon, ale nadprůměrné funkce

S příkonem 750 wattů fluktuujícím na základě nastavení výkonu na 7stupňovém regulačním systému nepatří zrovna k nejvýkonnějším modelům, avšak vzhledem k ceně je tento parametr více než uspokojivý. Ve srovnání s vítězem testu Electrolux E7T1-6BP nebo topinkovačem Bosch TAT 7407 je Sencor zhotoven z plastu, což na jeho životnosti a kvalitě podstatně ubírá. Z funkčního hlediska se můžete těšit na praktické funkce, jako rozmrazování, automatické vysunutí hotových topinek nebo centrování, kterým například o něco dražší model ETA Lenny 2166 90000 nedisponuje. Opakovaný ohřev a rozmrazování dokonce doprovází světelná signalizace v okolí příslušných tlačítek.

Zkušenosti so Sencor STS 2607BK

Jelikož kvalita topinkovače Sencor odpovídá ceně, není třeba čekat žádné zázraky. Avšak pro nenáročné spotřebitele, kterým nezáleží na kvalitě propečení topinek a extra funkcích, vyhoví i takový model. Nevýhodou je chybějící nástavec na ohřev většího pečiva, ale také velmi mělká miska na drobky, kterou lze spíše přirovnat k malinké destičce než k nějaké misce. Nejednoho spotřebitele však potěší o něco širší otvory, do kterých lze vtěsnat i polovičku krajíce z klasického chleba. Hůře se z něj však vybírá opečený chléb a krátký, velmi tvrdý síťový kabel také nepotěší. Celkově lze shrnout, že tento model topinkovače Sencor nabízí více než by člověk od něj vzhledem k ceně čekal, ale nějaké převratnější překvapení od něj není třeba očekávat.

Recenze a zkušenosti s toustovačem Sencor STS 2607BK
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Jednoduché ovládání
Nezabírá mnoho místa

Negatíva

Bez nástavce pro ohřev většího pečiva
Krátký a velmi tvrdý síťový kabel
Hůře se z něj vybírá nerovnoměrně opečený chléb

Počet otvorů: 2 ● Příkon: 750 W ● Počet stupňů regulace teploty: 7 ● Materiál: plast ● Barevné provedení: černé ● Zásuvka na drobky: ano ● Nástavec na větší pečivo: ne ● Funkce: rozmrazování, centrování, automatické vyhození topinky, funkce High Lift, tlačítko STOP ● Délka kabelu: 85 cm ● Hmotnost: 0,89 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)