Klarstein Princesize Pro kamado gril na dřevěné uhlí – recenze

Šikovný gril, který kromě grilování zvládá i pomalé vaření, uzení a pečení. Má menší grilovací plochu, ale vyznačuje se zajímavým konstrukčním řešením. Potěší přesné udržování teploty i kryt, který uvnitř drží vlhkost, díky čemuž je připravené maso šťavnaté. Gril má stabilní konstrukci a dvě odkládací plochy z bambusu. Benefitem je nízká spotřeba paliva a samočištění od sazí i zbytků jídla. Minusem je vysoká pořizovací cena.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 05.01.2023
Obsah článku:

Klarstein Princesize Pro

Kamado gril na dřevěné uhlí s jedním roštem, teploměr, odkládací plocha.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Princesize Pro je multifunkční gril, který zvládá kromě klasického grilování také pomalé vaření, uzení či pečení. Gril lze díky tomu využívat poměrně často. Zaujal nás netradiční design grilu i hlavní nádoba, která má keramickou stěnu a dokáže velmi dobře akumulovat teplo. Na vrchu je vzduchotěsný kryt a gril dokáže dosáhnout teploty až 425 °C. Oceňujeme, že této teploty lze dosáhnout i při nízkém množství paliva. Porovnáme-li to s jinými grily, stačila nám polovina paliva.

Líbí se nám, že výrobce myslel na každý detail. Tvar kopule grilu totiž vytváří tepelný podtlak, který je podobný jako u normálních pecí. Podtlak je pak možné ovládat pomocí větracího posunovače. Osvědčilo se nám klasické grilování na roštu, ale také pomalé vaření, pečení či uzení. Gril zvládá vše a připravené pokrmy jsou chutné a lahodné. Plus si zaslouží také barevný teploměr na krytu, který zobrazuje vnitřní teplotu a usnadňuje tak regulaci teploty.

Klarstein Princesize Pro recenze

Vyzdvihujeme, že maso zůstává po ugrilování uvnitř šťavnaté. Je to díky tomu, že když je gril zavřený, udržuje uvnitř vlhkost. S otevřeným krytem lze připravovat pečené maso, klobásy a další masité i zeleninové pokrmy.

Chválíme také jednoduchost čištění po použití. Gril stačí zahřát na 350 °C a při této teplotě se spálí zbytky sazí, tuků i pokrmů. Po vychladnutí ho stačí přetřít hadříkem a gril je opět jako nový. Zmíníme ještě dvě praktické odkládací police z bambusu. Ty jsou po bocích a nezabírají moc místa, proto se gril bez problémů hodí i na menší terasy nebo na větší balkony.

Nohy, na kterých gril stojí, jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a zajišťují stabilitu grilu. Jsou opravdu pevné a gril se nám během používání nehýbal. Umí zajistit rovnováhu a stabilitu i na mírně nerovném terénu, jaký bývá v zahradách nebo parcích. Vyzvednout si zaslouží také design, který je středem pozornosti každé návštěvy.

Nevýhody produktu

Gril je chytrý a pokrmy lze připravovat několika způsoby. Díky kompaktním rozměrům má však menší grilovací plochu. Rošt je o průměru 26 cm. Na této ploše jsme dokázali připravit jídlo pro dvou- až tříčlennou rodinu. Pokud jsme měli více hostů, gril jsme museli použít opakovaně a návštěva na pokrmy musela čekat. Obsluha grilu je jednoduchá a pohodlná, ale v balení jsme nenašli návod v češtině. Na to, jak gril používat, lze přijít i intuitivně. Největším minusem grilu je vysoká pořizovací cena a méně doplňků než mají jiné konkurenční grily.

Kamado gril Klarstein Princesize Pro

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů1
Zahradníano
Pojízdnýne
Přenosnýne
Odkládací plochaano
Rozměry75 x 94 x 54 cm
Hmotnost16 kg

Zkušenosti s Klarstein Princesize Pro

Čeští spotřebitelé se nepodělili o názory na tento produkt. Zahraniční uživatelé ocenili pěkný design i skladnost produktu. Vyzdvihli, že se jedná o chytrý gril, který je ideální volbou pro dvě osoby. Jako minusy vnímají, že se nedá grilovat nepřímo. V rámci pořizovací ceny by uvítaly i další vhodné doplňky.

Recenze a zkušenosti s grilem na dřevěné uhlí Klarstein Princesize Pro
Zdroj: Amazon.de

Alternativy

Klarstein Princesize Pro je promyšlený gril, který zvládá grilování, pomalé vaření, uzení i pečení. K jeho nevýhodám však patří menší grilovací plocha a vyšší pořizovací cena. Pokud upřednostňujete kombinaci stylu a praktičnosti, poohlédněte se po grilu Proteco 62.22-GK-32. Jedná se o gril s neobvyklým designem. Podobný design a funkce nabízí také Klarstein Princesize Kamado gril. Pokud upřednostňujete šibenicové otočné grily, vhodnou volbou může být například Blumfeldt Turion. Tento gril se jednoduše ovládá a jeho plusem je také praktická odkládací plocha.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Grilování, pomalé vaření, uzení i pečení
Šikovný teploměr v krytu až do 425 °C
Dvě boční odkládací plochy z bambusu
Stabilní nohy z ušlechtilé oceli
Grilované jídlo je šťavnaté
Nižší spotřeba paliva než u běžného grilu
Snadná regulace teploty
Samočištění od sazí a zbytků jídla

Negatíva

Menší grilovací plocha
Vysoká pořizovací cena

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 1 ● Odkládací plocha: ano ● Pojízdný: ne ● Teploměr: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)