Klarstein Micro-Q 3131 gril na dřevěné uhlí – recenze

Mobilní gril, který se hodí primárně na cesty, ale používat jej můžete také na zahradě. Výhodou je kvalitní zpracování, malá tvorba kouře či snadná údržba po použití. Grilovací plocha je dostatečně velká na přípravu pokrmů pro čtyři osoby. Oceňujeme nezávislý provoz s bateriemi nebo pomocí powerbanky. Plusem je také praktická taška na přenášení v balení.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 05.01.2023
Obsah článku:

Klarstein Micro-Q 3131

Přenosný gril na dřevěné uhlí s jedním roštem, bez odkládací plochy.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Micro-Q 3131 je skvělou volbou, pokud máte rádi cestování. Samozřejmě, dá se využívat i doma, ale stvořený byl na cesty. Grilovací stanice má kompaktní rozměry a na svoji velikost i velkorysou grilovací plochu o průměru 31 cm.

Grilovací mřížka je kvalitně zpracována. Vyzdvihujeme pohodlnou obsluhu a rychlou montáž i demontáž. Mobilita tohoto grilu je opravdu velmi dobrá. Grilování je bez kouře, což je velkým plusem. Odnímatelnou nádobu na palivo stačí naplnit dřevěným uhlím a poté zapálit. Zapálení je okamžité díky ventilačnímu boxu, který napájí baterie. Kromě baterií je provoz možný i přes powerbanku, což je právě na cestách velkou výhodou.

Klarstein Micro-Q 3131 recenze

Líbí se nám, že smaltovaná grilovací mřížka rozděluje teplo na celou plochu. Připravené pokrmy jsou chutné, křupavé a uvnitř šťavnaté. Gril se hodí pro přípravu masa, klobás i zeleniny a dalších pokrmů. Oceňujeme šikovný design, protože tuk nekape z jídla na uhlí, díky čemuž je v okolí minimum kouře.

Plus dáváme i za praktickou tašku na přenášení, která má držadla. Gril se tak dá použít téměř kdekoli. Údržba po použití je nenáročná. Povrch je snadno omyvatelný. Ještě dodáme, že větrání napájejí 4 AA baterie, které nejsou součástí balení.

Nevýhody produktu

Jelikož se jedná o přenosný gril, má menší grilovací plochu. Chcete-li grilovat pro hosty, případně dělat větší zahradní párty, tento nebude vhodnou volbou. Na žádné jiné nedostatky jsme nepřišli. Gril je zpracován kvalitně a je to dobrá volba pro menší rodiny, které chtějí mít jednoduše přenosný gril. Maličké minus od nás dostává přístroj za chybějící návod v češtině, dostupný je pouze na stránce prodejce.

Gril na dřevěné uhlí Klarstein Micro-Q 3131

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů1
Zahradníano
Pojízdnýne
Přenosnýano
Odkládací plochane
Zásobník na uhlíano
Rozměry34 x 22 x 34 cm
Hmotnost4,3 kg

Zkušenosti s Klarstein Micro-Q 3131

V rámci českých webů jsme narazili jen na jednu recenzi tohoto modelu. Na zahraničních webech spotřebitelé vyzdvihli, že gril skvěle plní svoji funkci a je téměř bez kouře. Líbí se jim kompaktní rozměry a fakt, že produkt je jako celek velmi dobře zpracován i navržen. Tomuto produktu hraje do karet i dobrá pořizovací cena a snadná přenosnost. Negativní komentáře se týkaly menší výšky prostoru pro uhlí a nedostatečného ohřívání po stranách grilu.

Zkušenosti s grilem na dřevěné uhlí Klarstein Micro-Q 3131
zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Klarstein Micro-Q 3131 je přenosný gril, který se hodí na cesty. K jeho benefitům patří možnost napájení přes powerbanku i nízká pořizovací cena. Pokud nepotřebujete s grilem cestovat a hledáte něco pro domácí použití, zkuste se poohlédnout po Klarstein Burgermeister 3 v 1. Jedná se o kontaktní stolní gril o výkonu 2 000 W. Potěší nepřilnavé desky s keramickým povrchem i plynulá regulace teploty. Preferujete-li grilování venku a máte rádi romantickou atmosféru, vhodným bude gril Blumfeldt Arco Trino. Tento závěsný otočný gril lze používat také jako ohniště. Alternativou může být také Fieldmann FZG 1000, který se hodí ke grilování masa i zeleniny.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Malá tvorba kouře
Velmi dobrá přenosnost
Praktická taška na přenášení
Jednoduché čištění
Provoz na baterii nebo pomocí powerbanky
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Menší grilovací plocha

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 1 ● Odkládací plocha: ne ● Pojízdný: ne ● Přenosný: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)