Klarstein Beef Brisket gril na dřevěné uhlí – recenze

Multifunkční gril, který se hodí ke grilování i uzení. Má kvalitní rošty z nerezové oceli a vařit lze se specifickým, kouřovým charakterem. Díky dvěma kolečkům je vysoce mobilní a snadno se přesouvá. Výhodou je kryt, který gril ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami a nečistotami. Za nedostatek považujeme vyšší pořizovací cenu a tenčí plechy, které byly použity na některých místech grilu.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 05.01.2023
Obsah článku:

Klarstein Beef Brisket

Gril na dřevěné uhlí s udírnou se dvěma rošty, odnímatelný zásobník na uhlí, odkládací plocha.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Beef Brisket je gril typu smoker, díky kterému lze vytvořit barbecue party přímo doma. Líbí se nám, že přístroj zvládá grilování, uzení i obojí najednou. Obsahuje kvalitní rošt, na kterém se velmi dobře griluje a bez něho je možné pomalé vaření, případně pečení nebo uzení. Oceňujeme, že pro tento účel jsou zde dvě oddělené grilovací komory.

Líbí se nám způsob přípravy jídla. Když se v malé komoře zapálí dřevo, kouř prochází skrz spojovací trubku ve velké komoře a tam se pak pomalu a šetrně vaří maso, ryby nebo zelenina. Toto dává pokrmům jedinečné známky kouřové vůně. Kromě vaření lze jídlo současně grilovat. Plusem je teploměr na víku, který ukazuje vnitřní teplotu.

Klarstein Beef Brisket recenze

Oceňujeme, že výrobce myslel také na ty, kteří nemají rádi jídlo s chutí kouře. Proto lze vařit i výlučně s přímým ohřevem. K tomuto účelu slouží grilovací mřížky o rozměrech 60 x 39 cm. Vejde se na ně dostatek jídla a vyzdvihujeme, že mřížky se po přípravě velmi snadno čistí. Nechybí chromová police, kterou lze použít k udržení jídel v teple.

Konstrukce grilu je dostatečně robustní na to, aby gril stál pevně na svém místě. Pracovní výška bude vyhovovat většině lidí a jako velké plus vnímáme kolečka, která usnadňují pohyb a přemisťování grilu.

Nevýhody produktu

Některé části grilu jsou o něco tenčí a působí tak, že jejich životnost nebude dlouhá. Nemilo nás to překvapilo, protože gril nepatří k nejlevnějším. Výrobce si mohl dát víc záležet na detailech a celkovém zpracování. Dalším mínusem je zmiňovaná vyšší pořizovací cena. Nevýhodou je také vyšší hmotnost produktu, naštěstí, kolečka usnadňují jeho přenos. Jako celek je však gril slušně zpracován a může uspokojit nenáročné uživatele.

Multifunkční gril Klarstein Beef Brisket

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů2
Zahradníano
Pojízdnýano
Přenosnýano
Odkládací plochaano
Zásobník na uhlíodnímatelný
Rozměry120 x 124 x 74 cm
Hmotnost29 kg

Zkušenosti s Klarstein Beef Brisket

Uživatelé vyzdvihli design grilu i připravované pokrmy, které jsou chutné. Za klady označili také dobré udržování teploty. Uzení podle spotřebitelů funguje perfektně a uhlí lze bez problémů položit nahoru i dolů. Za minusy označili tenčí plechy a uvedli, že tento gril není vhodný pro ty, kteří očekávají dlouhou životnost. Zklamalo jejich zpracování grilu, použité materiály a další drobné nedostatky. Vyzdvihli chuť a vůni připravovaných jídel, čímž se celkové hodnocení grilu zvýšilo.

Recenze a zkušenosti s grilem Klarstein Beef Brisket
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Klarstein Beef Brisket nabízí možnost grilování i uzení současně. K jeho přednostem patří také vaření s kouřovým efektem, ale minusem je vyšší pořizovací cena a horší zpracování na některých místech. Levnější alternativou je Fieldmann FZG 1007, který má pohyblivé rošty, pevné víko a integrovaný teploměr pro ideální výsledek. Nenáročným zákazníkům, kteří nepotřebují více funkcí v jednom produktu, se nabízí gril Happy Green Ball. Je to velmi jednoduchý a levný gril s chromovaným roštem a smaltovaným ohništěm. Alternativou je i Fieldmann FZG 3010, avšak jen pokud upřednostňujete plyn před dřevěným uhlím. Tento gril má tři hlavní hořáky a jeden boční.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnost grilování i uzení současně
Vaření s kouřovým charakterem
Dvě velká kola za účelem snadného přemisťování
Kryt na ochranu před počasím a nečistotami

Negatíva

Na některých místech tenčí plechy
Vyšší pořizovací cena

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 2 ● Odkládací plocha: ano ● Pojízdný: ano ● Odnímatelný zásobník na uhlí: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)