Klarstein Princesize kamado gril na dřevěné uhlí – recenze

Zajímavý gril, který je inspirován japonskou troubou na rýži. Potěší velkorysou grilovací plochou a zároveň kompaktními rozměry. K jeho přednostem patří jednoduchá regulace teploty, použití kvalitních materiálů a různé způsoby využití. Hodí se také k pomalému pečení nebo uzení. Za zmínku stojí nižší spotřeba paliva oproti klasickým grilům či udržování vlhkosti uvnitř, aby bylo maso šťavnaté. Minusem je vyšší pořizovací cena a absence odkládací plochy.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 12.01.2023
Obsah článku:

Klarstein Princesize

Kamado gril na dřevěné uhlí s jedním roštem, odnímatelný zásobník na uhlí, bez odkládací plochy.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Princesize je povedený keramický gril, který se hodí pro přípravu barbecue. Zaujal nás už na první pohled použitými materiály, ale i celkovým vzezřením. Byl totiž inspirován japonskou troubou na rýži. Gril má oválný tvar a tlustá keramická stěna dokáže opravdu účinně udržovat vysokou teplotu. Teplo je rozděleno rovnoměrně, díky čemuž jsou pokrmy kvalitně připraveny.

Vyzdvihujeme úspornost grilu. Víko je vzduchotěsné, a tak jsme i s malým množstvím paliva dokázali to, co by se nám u jiného typu grilu nepodařilo. Spotřeba uhlí je cca o 50 % nižší než u tradičních grilů. Platí to při teplotách od 50 do 425 °C. Výhodou je oválný tvar, který vytváří tepelný podtlak a ten lze ovládat přes posouvací větrák na spodní straně grilu. Gril se tak dá používat i pro pomalé pečení nebo uzení.

Klarstein Princesize recenze

Plusem je barevný teploměr na víku, který zobrazuje vnitřní teplotu, což nám usnadňovalo regulaci teploty. Jelikož gril udržuje vlhkost uvnitř, jídlo jsme neměli vysušené, ale pěkně šťavnaté. Grilovací plocha je dostatečně velká pro menší počet hostů. Oceňujeme také snadné čištění grilu. Stačí ho rozehřát na 350 °C. Při této teplotě se uvnitř vypálí saze, tuk a také zbytky jídel.

Gril má kompaktní rozměry, proto se hodí do stísněných prostor. Lehce se vejde do kufru auta, proto jej můžete přenést na zahradu, pokud ji nemáte hned u domu. Gril pak stačí rozložit, stojan je poměrně stabilní a na něj stačí umístit kopuli grilu. Plusem je víko s dřevěnou rukojetí, díky čemuž se nám gril jednoduše otevíral.

Nevýhody produktu

Gril má sice pěkný, neobvyklý a promyšlený design, ale při práci nám chyběla odkládací plocha. Jsme si vědomi, že odkládací plocha by pokazila celkový dojem z vzezření grilu, ale z praktického hlediska se její absence projevila. Za malé minus považujeme i vyšší pořizovací cenu. Jinak si gril během našeho testu počínal výborně a neměli jsme s ním žádný problém.

Klarstein Princesize grilovací deska

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů1
Zahradníano
Pojízdnýne
Přenosnýano
Odkládací plochane
Zásobník na uhlíano
Rozměry32 x 57 x 45 cm
Hmotnost22 kg

Zkušenosti s Klarstein Princesize

Mnoho spotřebitelů se s názory na tento gril nepodělilo. Ti, kdo se vyjádřili, ocenili dobré zpracování grilu a použití kvalitních materiálů. Vyzvedli, že připravené maso je šťavnaté a chutné. Potěšil je pěkný design a uvedli, že je to ideální volba pro dva lidi. Negativní reakce jsme mezi českými uživateli na tento gril nezaznamenali.

Recenze a zkušenosti s grilem na dřevěné uhlí Klarstein Princesize
Zdroj: Klarstein.cz

Alternativy

Klarstein Princesize má tlustou keramickou stěnu a jednoduchou regulaci teploty. Chybí mu však jakákoli odkládací plocha. K jeho velkým benefitům patří nevšední vzhled inspirovaný japonskou troubou na rýži. Podobný vzhled a funkce nabízí také Proteco 62.22-GK-32, který seženete za podstatně nižší cenu. Pro ty, kterým víc vyhovuje běžný vzhled grilu, je k dispozici například OneConcept Porterhouse. Tento gril lze používat na stole i v zahradě. Je elektrický a rošt má keramický. Zajímavou alternativou může být šibenicový otočný gril Blumfeldt Turion, kterému nechybí odkládací plocha a snadno se ovládá. Do pozornosti dáváme také gril Klarstein Brooklyn-BBQ 4 v 1. Jedná se o multifunkční přístroj, který se skládá ze segmentů, lze s ním grilovat i udit.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Tlustá keramická stěna
Teploměr s barevnými částmi
Nízká spotřeba paliva
Jednoduchá regulace teploty
Odnímatelný stojan
Samočisticí systém

Negatíva

Absence odkládací plochy

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 1 ● Odkládací plocha: ne ● Pojízdný: ne ● Odnímatelný zásobník na uhlí: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)