Blumfeldt Turion gril na dřevěné uhlí – recenze

Šikovný otočný gril, který se hodí na každou zahradu. Způsob grilování je jednoduchý a okouzlí specifickou atmosférou. Oceníte přídavnou dřevěnou desku i pět háčků, na které lze zavěsit grilovací nářadí. Gril jako takový je robustní, ale nožičky působí chatrně. Doporučujeme ho proto jen na rovný povrch. Grilovací plocha je dostatečně velká, a pokud vám nevadí připlatit si, pak pro vás může být tou správnou volbou.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 12.01.2023
Obsah článku:

Blumfeldt Turion

Gril na dřevěné uhlí s jedním roštem, odkládací plocha, bez odnímatelného zásobníku na uhlí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Blumfeldt Turion je šibenicový otočný gril. Ocení jej ti, kterým vyhovuje volně se houpající grilovací plocha. Rošt o průměru 70 cm je dostačující pro přípravu pokrmů pro menší počet lidí. Ten je zavěšen na ocelovém lanku, oceňujeme robustnost tohoto lanka a celkový způsob grilování. Rošt se volně otáčí nad uhlíky, čímž se snižuje riziko přihoření pokrmů, ale zároveň je třeba počítat s mírně delší přípravou.

Blumfeldt Turion recenze

Líbí se nám jednoduchost používání. Ruční klikou jsme mohli regulovat vzdálenost mezi grilovací plochou a ohněm. Plus si zaslouží vystouplá bezpečnostní hrana, díky které grilovaná jídla nepadala do ohně. Mísa je vyrobena z ocelového plechu, dokáže odolat vysokým teplotám a vypadá být pevná. Její životnost prověří až čas. Líbí se nám, že grilovací šibenici lze uvolnit a oddělit ji od nádoby s ohněm. Takto se nám mnohem snáze doplňovalo palivo.

Velice si pochvalujeme dřevěnou pracovní plochu, kterou lze připevnit na bok grilu. Tato deska může sloužit ke krájení surovin nebo k odkládání grilovacího nářadí. Během práce je to nepostradatelný pomocník, který usnadní přípravu jídel. Nechybí ani připojitelná lišta s háčky pro zavěšení grilovacích potřeb. Gril lze nenáročně přesunout díky dvěma držadlům.

Nevýhody produktu

Gril má tři nožičky, které jsou odpružené a pohyblivé. Dokáží mu zajistit stabilitu na rovném povrchu. Na mírně nerovný terén jej však nedoporučujeme. Nožičky působí chatrně a při nerovném povrchu by mohlo dojít k převrácení grilu. Zbývající části grilu jsou zpracovány dobře. Toto ohniště nepatří k nejdražším, ale ani k nejlevnějším. Od nákupu tak může odradit i cena, jelikož podobné produkty lze získat i za nižší ceny.

Otočný gril Blumfeldt Turion

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů1
Zahradníano
Pojízdnýne
Přenosnýano
Odkládací plochaano
Rozměry126 x 120 x 43 cm
Hmotnost 13,5 kg

Zkušenosti s Blumfeldt Turion

Mnozí uživatelé toto grilovací ohniště chválí, ale našli se i tací, kteří nebyli spokojeni. Některým překážel stativ, který na ně působil chatrně. Minus si produkt vysloužil i za vyšší pořizovací cenu. Uživatelé za tuto cenu čekali něco víc, lepší zpracování i bohatší příslušenství. Jiným se zdála být cena v pořádku a ocenili velikost topeniště, možnost používání venku, robustní zpracování i způsob ovládání. Plus si vysloužil za nenáročné přenášení, dřevěnou přídavnou desku a také za to, že ohniště má sběrač popela, čímž je usnadněno čištění po použití.

Recenze a zkušenosti s grilem na dřevěné uhlí Blumfeldt Turion
Zdroj: Amazon.co.uk

Alternativy

Blumfeldt Turion je chytrý otočný gril se snadným ovládáním, má však labilnější nožičky, které drží ohniště. Alternativou proto může být Blumfeldt Arco Trino. Jedná se o velmi podobný produkt, který nabízí stejné funkce. Neduhem tohoto grilu je horší opracování povrchu, to ovšem nemá vliv na kvalitu připravovaných pokrmů. Kdo hledá gril na cesty a výlety, nabízí se mu Klarstein Micro-Q 3131. Poměrně levný gril je vhodnou volbou pro dvě osoby. Napájet lze dokonce pomocí powerbanky. Pokud máte rádi typickou vůni grilovaného jídla, poohlédněte se po grilech typu smoker. K nim patří například OneConcept Beef Butler, který je vhodný ke grilování i uzení. Má tři pochromované rošty a velkou grilovací a odkládací plochu. Minusem je spodní rošt na uhlí, na jehož výrobě si výrobce až tak nedal záležet. Pro nenáročné spotřebitele je k dispozici Fieldmann FZG 1009. Jedná se o jednoduchý zahradní gril na dřevěné uhlí, vhodný pro menší skupinku lidí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Robustní provedení
Bezpečnostní hrana
Dřevěná odkládací plocha
Připojitelná lišta s háčky

Negatíva

Labilnější nožičky ohniště

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 1 ● Odkládací plocha: ano ● Pojízdný: ne ● Odnímatelný zásobník na uhlí: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)