Motorola Pip 1610 Connect video chůvička – recenze

Videochůvičku Motorola Pip 1610 Connect ocení všichni nároční rodiče, kteří si chtějí dopřát chvíli klidu a zároveň mít dítě stále pod kontrolou. Dětská chůvička Motorola přenáší jak zvuk, tak i obraz. Přenos zvuku je zajištěn digitálně a umožní dosah do vzdálenosti až 300 m ve volném prostranství.

Publikované: 14.04.2023
Aktualizované: 08.09.2023
Obsah článku:

Motorola Pip 1610 Connect

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, obousměrná komunikace, napájení ze sítě a z akumulátoru, dosah 300 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Napájení

Model Motorola Pip 1610 Connect je cenově i funkčně podobný s modelem Motorola VM55. Obě videochůvičky disponují velkým počtem kanálů a oproti analogovým video chůvičkám jsou zvyklé pracovat na vyšší frekvenci, takže vás nezklamou ani ve městech a hustě zastavěných oblastech, kde je zvýšené riziko rušení signálu. Pokud byste se náhodou ocitli bez signálu, zařízení vás na to upozorní prostřednictvím akustického signálu. Napájení hlavní, rodičovské jednotky je zajištěno baterií nebo i síťově. K zapojení dětské jednotky však musíte použít elektrickou zásuvku.

Motorola Pip 1610 Connect recenze

Ovládání přes smartphone

Hlavním kritériem dětské video chůvičky je kvalitní přenos obrazu i zvuku. Model Motorola Pip 1610 Connect má propracovanou kameru s nočním viděním, se kterým můžete sledovat dítě, i když je v pokoji zhasnuto. Obraz se vám bude promítat na LCD displej o úhlopříčce 12,7 cm. Novinkou je, že si k zařízení můžete připojit mobilní telefon nebo tablet, na kterém můžete prohlížet obraz ve Full HD rozlišení. Stačí, když si stáhnete aplikaci Motorola Nursery App. Z rodičovské jednotky můžete kameru dálkově natáčet, naklápět i přibližovat, což např. modelu TrueLife NannyCam H32 chybí. Vytváření fotografií, záznam videí a jejich ukládání je také samozřejmostí.

LED indikátor úrovně zvuku i dvousměrná komunikace

Výrobci nepodcenili ani kvalitu zvuku, která je na vysoké úrovni. Mikrofon má vysokou citlivost, a tak vám neunikne žádný šepot z dětského pokoje. Pokud je v místnosti větší ruch než normální, chůvička má ovládání hlasitosti, které si regulujete podle vaší potřeby. Ve výbavě chůvičky Motorola nechybí ani režim oboustranného přenosu. Když poznáte, že se dítě vzbudilo, můžete se k němu promluvit na dálku a utišit ho. Samozřejmostí je režim uspávánízařízení dokáže přehrát i ukolébavky, které dítě uspí.

Motorola Pip 1610 Connect kamera

Zkušenosti s Motorola Pip 1610 Connect

Motorola Pip 1610 Connect je dalším zajímavým modelem z vyšší cenové kategorie. Vyniká vysokou kvalitou obrazu i zvuku a užitečnými funkcemi. Nejvíce nás zaujala možnost sledování obrazu přes aplikaci, která umožňuje sledovat dítě oběma rodičům odkudkoli. Samozřejmostí jsou funkce, jako monitorování teploty, oboustranný hovor, funkce uspávání či noční vidění. I přesto, že kameru musíte mít zapojenou v elektrické síti, je možné ji nainstalovat na zeď, což usnadní výběr umístění.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita obrazu i zvuku
Funkce
Možnost spárovat kameru s chytrým telefonem

Negatíva

Kamera musí být připojena v elektrické síti
Vysoká cena

Typ přenosu: audio a video ● Přenos zvuku: digitální ● Dosah: 300 m ● Napájení: vestavěný akumulátor / přímo ze sítě ● Obousměrná komunikace: ano ● Úhlopříčka displeje: 12,7 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)