VTech BM4600 video chůvička – recenze

Kvalitní elektronická video chůvička, která disponuje video i audio monitorem s plným barevným spektrem. Kamera má nastavitelný úhel snímání, funkci nočního světla a poskytuje obraz bez infračerveného světla. Má kontrolky LED reagující na zvuk a oceňujeme i možnost spuštění 5 různých ukolébavek s vlastním výběrem hlasitosti. Množství užitečných funkcí a programů se postará o to, abyste na své dítě dobře viděli a slyšeli ho za všech okolností. Dosah video chůvičky uvnitř činí 50 metrů a venku až 300 metrů. Zařízení je i přes svou vyšší cenu mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Kromě toho vyniká moderním designem a intuitivním ovládáním.

Publikované: 14.04.2023
Aktualizované: 17.07.2024
Obsah článku:

VTech BM4600

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, 24 kanálů, obousměrná komunikace, napájení ze sítě a z akumulátoru, dosah 50 / 300 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem spotřebitelském testu se na prvním místě umístila videochůvička VTech BM4600. Vyšší cena se odrazila na kvalitě obrazu i zvuku, a také na funkcích. Hned na úvod si všimněte milého designu zařízení, který je přizpůsoben dětem. Dětská jednotka je zkonstruována ve tvaru sovy, ve které jsou zabudovány kamery a diody. Ty se postarají také o noční vidění kamery.

Přepracovaný video monitor

Tato digitální video chůvička je vybavena video i audiomonitorem s plným barevným spektrem. Kamera má nastavitelný úhel snímání obrazu, který je promítán na 4,3“ LCD displej. Rodičovská jednotka neboli displej umožňuje horizontální i vertikální nastavování kamery a také digitální zoom. Obraz si dokonce můžete rozdělit na 4 části, což využijete v případě, že si dokoupíte více kamer tohoto typu. Oceňujeme automatické infračervené noční vidění, díky kterému budete mít kvalitní obraz i za tmy..

VTech BM4600 recenze

Audio monitor, tichý režim i reproduktor

O kvalitě obrazu není pochyb, ale jak je na tom zvuk? Výrobci se snažili zařízení přepracovat ve všech směrech. Díky digitální technologii FHSS 2,4 GHz se můžete těšit na vynikající obraz i zvuk. V případě, že se vaše dítě vzbudí, na přijímači se rozsvítí LED kontrolky. Využít můžete funkci uspávání – vyberete si jednu z 5 ukolébavek, nastavíte hlasitost (7 úrovní) a zapnete. V případě, že se dítě vzbudí, uspat ho můžete i díky zabudovanému mikrofonu. Zmíníme ještě režim Eco, který umožňuje aktivovat pouze zvuk bez obrazu.

Napájení dětské a rodičovské jednotky

Dětskou jednotku lze napájet pouze přímo z elektrické zásuvky. Zvažte proto, jestli ji máte kam umístit. Výhodou je, že se dá zavěsit na zeď. Na rozdíl od dětské jednotky, LCD displej lze používat bezdrátově. Umožňuje mu to vestavěný 900mAh akumulátor.

Dosah a ovládání

Spousta funkcí nemusí hned znamenat složité ovládání. Právě naopak, ovládání zařízení je jednoduché a intuitivní. Po okrajích displeje máte několik tlačítek, která jsou označena příslušnými symboly. Co se týče dosahu, v interiéru představuje maximální dosah 50 metrů a v exteriéru až 300 metrů.

Dětská chůvička VTech BM4600

Množství užitečných funkcí

Častým důvodem upřednostnění tohoto modelu před jinými jsou zabudované funkce. Infračervené noční vidění, vibrace, tichý profil, uspávání i dálkové ovládání nebývají u mnoha modelů standardem. Za zmínku stojí např. i teplotní čidlo, díky kterému budete vědět, jestli není v místnosti příliš teplo nebo naopak příliš zima. Zařízení disponuje 24 kanály. Ty se postarají o nerušený signál.

Zkušenosti s VTech BM4600

Důvodem, proč jsme se rozhodli umístit tento model na první místo, je právě jeho propracovanost. Zařízení nabízí nejen kvalitní audio a video výstup, ale také jiné užitečné funkce. Mnozí spotřebitelé ve svých recenzích oceňují velký displej, otáčení kamery, snadné ovládání i možnost oboustranné komunikace. Pokud bydlíte v paneláku, o signál mít strach nemusíte. V domě zase oceníte dobrý dosah. Za nevýhodu považujeme vysokou cenu, která může být pro mnoho mladých rodičů nevýhodou. Slabší stránkou je také napájení dětské jednotky.

Recenze a zkušenosti s videochůvičkou VTech BM4600
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita obrazu i zvuku
Množství funkcí
Dětský design

Negatíva

Vyšší cena
Napájení dětské jednotky

Typ přenosu: audio a video ● Přenos zvuku: digitální ● Dosah v interiéru: 50 m ● Dosah v exteriéru: 300 m ● Napájení: vestavěný akumulátor / přímo ze sítě ● Počet kanálů: 24 ● Obousměrná komunikace: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)