Optoma CinemaX P2 projektor – recenze

Optoma CinemaX P2 se přidává k dalším 4K projektorům Samsung The Premiere SP-LSP7T a Xiaomi Mi 4K Laser Projector. Výhodou 4K rozlišení je, že se můžete těšit na detailní a reálný obraz plný sytých barev. Projektor dokáže promítnout 8,3 milionu pixelů na plátno (stěnu), což je 4× více detailů než při Full HD promítání. Pokud máte 3D zdroje, tak se můžete těšit také na zobrazení 3D obsahu. Tento filmový projektor totiž spolupracuje s 3D Blu-ray přehrávači, 3D vysíláním a také nejnovější generací herních konzolí.

Publikované: 04.10.2022
Aktualizované: 27.03.2023
Obsah článku:

Optoma CinemaX P2

DLP projektor s rozlišením 3 840 x 2 160 px a poměrem stran 16 : 9, svítivost 3 000 ANSI lm, životnost lampy 30 000 h, projekční vzdálenost 0,2 – 0,42 m, hlučnost 28 dB

Prohlédnout nejlepší nabídku

Interiérový doplněk

Ať už umístíte dataprojektor Optoma kamkoli, jeho elegantní design v bílé barvě s šedými a stříbrnými detaily vkusně doplní jakýkoli interiér. Prostor zaplní projekce se 120palcovou úhlopříčkou. Výhodou je také krátká promítací vzdálenost. Přístroji nemusíte hledat místo několik metrů od stěny, stačí, když jej položíte přímo na stěnu nebo obývací plochu. Pro promítání využívá projektor laserovou technologii, díky čemuž dosahuje vysoký jas i syté barvy. Laser použitý v projektoru má životnost až 30 000 hodin. Pokud nemáte plátno pro promítání nebo vaše stěna není rovná, oceníte funkci pro zajištění geometrické korekce.

Komplexní zážitek ze sledování

V projektoru Optoma CinemaX P2 se ukrývá zabudovaný soundbar využívající technologii Dolby Digital 2.0. Kompaktní filmový projektor tak skvěle ozvučí vaši místnost a díky odvětrávanému krytu a precizně navrženým portům dokáže poskytovat 360stupňový všesměrový zvuk.

Optoma CinemaX P2 recenze

Slušná konektivita

Projektor nabízí řadu funkcionalit pro zajištění komplexní multimediální domácí zábavy. Je do něj možné zapojit USB disk s filmy nebo seriály a ihned si je pustit, takže odpadá potřeba propojování s vaším PC nebo notebookem. Pro připojení dalších zařízení nebo internetu můžete využít vstupy 2× HDMI 2.0, 1× USB-A, 1× RJ45 a 1× HDMI 1.4. V projektoru získáte přístup ke kompatibilním aplikacím, které vám zpříjemní jeho používání. Můžete si tak přehrávat videa z YouTube nebo pouštět hudbu přes Spotify.

Promítací plocha projektoru

Novinkou, kterou disponuje právě tento projektor je, že přes aplikaci Optoma Connect si můžete vytvořit personalizovanou digitální zeď. InfoWall. Můžete si tak na promítací ploše upravit informace na míru. Např. čas jeho zapnutí, přehrávání playlistu, počasí, různé notifikace, datum či čas. Je to jen na vás. Dáme vám tip také na aplikaci TapCast, se kterou můžete jednoduše a bezdrátově sdílet obsah s vašeho zařízení na velké obrazovce projektoru. Promítat máte možnost v podstatě cokoli – dokumenty, obrázky, videa a podobně.

Projektor Optoma CinemaX P2 recenze

Zkušenosti s Optoma CinemaX P2

Projektor značky Optoma je z vyšší cenové kategorie, ale říkají za něj mnohé funkce, kvalita obrazu i zvuku i design. Myslíme si, že ulahodí mnoha náročným zákazníkům. Pro většinu budou však jeho funkce zbytečné.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

4K rozlišení
Inovativní funkce
Jednoduchá konektivita

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Rozlišení: 3 840 x 2 160 px ● Poměr stran: 16 : 9 ● Kontrast: 2 000 000 : 1 ● Projekční vzdálenost: 0,2 – 0,42 m ● Technologie: DLP ● Svítivost: 3 000 ANSI lm Laser ● Životnost lampy: 30 000 h ● Hlučnost: 28 dB ● Konektivita: HDMI 1.4, HDMI 2.0, RJ-45 (LAN), USB, Sluchátkový výstup, Audio vstup, WiFi, Bluetooth ●Funkce: reproduktory, dálkové ovládání, OS Android , 3D ● Umístění: na strop, na stůl ● Hmotnost: 11 kg ● Rozměry (š x v x h): 38,3 x 13 x 57,6 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)