Xiaomi Mi Smart Compact Projector projektor – recenze

Povedeným modelem je projektor Xiaomi Mi Smart Compact Projector. Nejen od nás, ale i od spotřebitelů si vysloužil mnoho pozitivních ohlasů. Tento inteligentní a kompaktní společník funguje jako kvalitní přenosné kino. Získá si vás vynikajícím obrazem a mnoha funkcemi. Pyšní se vysokým Full HD rozlišením a podporou přehrávání v kvalitě 4K. Díky LED projekci nabízí o 20 % více jasu. Vyzdvihujeme technologii difúzního odrazu, která zajišťuje, že si při sledování obsahu nenamáháte tolik oči, jako v případě běžných LCD obrazovek. Podpora Google Asistenta, WiFi, bluetooth, tichý chod a kvalitní zvuk jsou také důvody, pro které byste měli zvážit jeho koupi.

Publikované: 04.10.2022
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Xiaomi Mi Smart Compact Projector

DLP projektor s rozlišením 1 920 x 1 080 px a kontrastem 1 200 : 1, svítivost 500 ANSI lm, životnost lampy 20 000 h, projekční vzdálenost 1,6 – 3,2 m, hlučnost 28 dB

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velice oblíbený model projektoru Xiaomi Mi Smart Compact Projector zaujme na první pohled svým designem. Lehké kompaktní provedení je vhodné do jakéhokoli prostoru. Projektor můžete umístit na stůl nebo stojan, kde bude působit jako moderní doplněk. S rozměry pouhých 11 x 15 x 15 cm a s váhou 1,5 kg je zcela mobilní. Navíc, při používání si ho ani nevšimnete, protože chod zařízení prakticky neslyšet. Zásluhou inteligentního systému se nepřehřívá a tak vždy pracuje v optimální teplotě. Optický systém je plně uzavřen a nepronikne do něj žádný prach.

Kvalita obrazu

Projektor se pyšní vysokým Full HD rozlišením a podporou přehrávání v kvalitě 4K. LED projekce nabízí o 20 % více jasu. Přístroj disponuje čtvercovými pixely nabízejícími přirozený, ostrý a lépe čitelný obraz. Zaostřit si můžete manuálně, ale většinou probíhá proces automaticky. Kvalita obrazu je srovnatelná s vítězem testu Benq MH733, ale stále ji nepřekročila. Oproti vítězi má nízký kontrast 1 200 : 1 i svítivost jen 500 ANSI lm. V čem vítěze testu předbíhá, je životnost lampy, která dosahuje 30 000 hodin. Promítaný obraz má velikost maximálně 120 palců, čili 305 cm. Celková kvalita obrazu sice odpovídá levnější třídě projektorů, ale je plně dostačující.

Xiaomi Mi Smart Compact Projector recenze

Inovativní funkce

Předností tohoto modelu mohou být mimořádně citlivé reproduktory, které poskytnou plný zvuk s dobrou basovou složkou. Podporuje zvukové formáty Dolby i DTS. Zvuk můžete přehrávat i při vypnutém obrazu. Jednoduché nastavování je jen výhodou. K ovládání můžete využít zabudovaného Google Asistenta. Stačí, když stisknete tlačítko na ovladači a přístroj můžete ovládat hlasem. Projektor si dokonce po zapnutí dokáže sám automaticky nastavit zaostření i tvar obrazu. Oceňujeme, že zařízení využívá technologii difúzního odrazu, takže si při sledování nenamáháte oči natolik, jako v případě běžných LCD obrazovek. Doporučená projekční vzdálenost je minimálně 1,6 m a maximálně 3,2 m.

Produkty ze stejné série

Abychom vám doplnili přehled, máme pro vás doporučení i na další dva modely z této řady Xiaomi Mi Smart Projector. Konkrétně jde o modely Xiaomi Mi Smart Projector 2 a Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro. Projektor Mi Smart 2 je velmi podobný s naším recenzovaným modelem, ale pokud hledáte změny a vylepšení, sáhněte po Mi Smart Projektoru z řady Pro. Ten nabízí vyšší světelný výstup až 1 300 lumenů a vyšší kvalitu obrazu. Změnil se jeho design a zvýšila se nejen jeho hmotnost, ale také celková cena.

Domáci projektor Xiaomi Mi Smart Compact Projector recenzia

Zkušenosti s Xiaomi Mi Smart Compact Projector

Se všemi třemi zmíněnými modely mají spotřebitelé většinou pozitivní zkušenosti. U klasického modelu Xiaomi Mi Smart Compact Projector mnozí oceňují ostrý obraz, automatické zaostřování a snadné ovládání. Za velkou výhodu považujeme Google Asistenta i mnohé Smart funkce. Při zvýšených světelných podmínkách se obraz poněkud zhoršuje, ale stále to nemění náš názor, že jde o slušný projektor za adekvátní cenu. Pro někoho může být nevýhodou kratší projekční vzdálenost, ale myslíme si, že tento projektor je spíše určen k domácímu využití nebo k prezentování v menších prostoráchDobrý zvuk a tichý chod jsou také předpoklady ke spokojenému využívání.

Recenze a zkušenosti s projektorem Xiaomi Mi Smart Compact Projector
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kompaktní provedení
Kvalitní zvuk
Množství funkcí

Negatíva

Kratší projekční vzdálenost
Zhoršená viditelnost při větším osvětlení
Menší kontrast

Rozlišení: 1 920 x 1 080 px ● Kontrast: 1 200 : 1 ● Projekční vzdálenost: 1,6 – 3,2 m ● Technologie: DLP ● Svítivost: 500 ANSI lm ● Zdroj světla: Lampa ● Životnost lampy: 30 0 Hlučnost: 28 dB ● Konektivita: HDMI 1.4, USB 2.0, Sluchátkový výstup, WiFi, Bluetooth ● Funkce: reproduktor, dálkové ovládání ● Umístění: na stůl ● Hmotnost: 1,3 kg ● Rozměry (š x v x h): 11,5 x 15 x 15 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)