Xiaomi Mi 4K Laser Projector projektor – recenze

Ze spotřebitelských recenzí a prodejnosti vyšel velmi pozitivně i další model značky Xiaomi, Mi 4K Laser Projector. Již z názvu je jasné, že nabízí 4K ULTRA HD rozlišení, což znamená 3 840 x 2 160 px. Můžeme jej zařadit mezi projektory s vysoce kvalitní projekcí pro domácí kino, pro pořádání domácích koncertů či hraní videoher. Kvalitou obrazu je velmi podobný s modelem Samsung The Premiere SP-LSP7T. Oba jsou také v podobné cenové kategorii.

Publikované: 04.10.2022
Aktualizované: 27.03.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi 4K Laser Projector

DLP projektor s rozlišením 3 840 x 2 160 px a poměrem stran 16 : 9, svítivost 1 600 ANSI lm, životnost lampy 25 000 h, projekční vzdálenost 0,14 – 0,5 m, hlučnost 33 dB

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vysoká kvalita obrazu

Poměr stran, při kterém tento projektor promítá obraz, je 16 : 9, díky čemuž se hodí k promítání filmů či videí. Laser Projector má schopnost promítat obraz na plochu, která je ve vzdálenosti menší než 20 cm od dataprojektoru. Jeho maximální odrazová plocha je 50 cm. O kvalitě obrazu není pochyb – díky velkému množství pixelů bude obraz dostatečně ostrý i zblízka. Zásluhou toho patří do kategorie UHD projektorů. Projekce využívá technologii DLP. Jako zdroj světla promítačka používá laser, který je schopen zobrazit více barev než klasický projektor s lampou. Svítivost dosahuje 1 600 lumenů. O tmavé tóny se postará kontrastní poměr, který je 3 000 : 1. Výsledkem je velká obrazovka od 80 do 150 palců.

Xiaomi Mi 4K Laser Projector recenze

Doplňkové funkce

Zařízení můžete využít také k pořádání koncertů, čemuž odpovídá bohaté zvukové vybavení, které tento projektor má. Disponuje plným dvoufrekvenčním reproduktorovým systémem a duálním hi-fi reproduktorem. Zesilovač zvuku ještě podporuje technologie DOLBYBluetooth či WiFi připojení je samozřejmostí. K zařízení dostanete také bluetooth ovladač, jehož hlasový asistent vám pomůže najít jednodušší vaše oblíbené pořady. Nelze nám nezmínit jeho elegantní a minimalistický design. Má však poněkud větší rozměry.

Zkušenosti s Xiaomi Mi 4K Laser Projector

Věříme, že náročným zákazníkům jsme tímto modelem ulahodili. Přestože je opět za vyšší cenu, jeho koupí získáte krásný a obrovský obraz plný detailů. Přesně to se skloňuje iv názorech od spotřebitelů. Při promítání je dostatečně tichý a naopak, když si hudbu přejete, přehraje vám ji přes kvalitní zabudovaný reproduktor. V celkovém hodnocení u nás obstál velmi dobře.

Recenze a zkušenosti s projektorem Xiaomi Mi 4K Laser Projector
Zdroj: Heureka.sk

Recenze a zkušenosti s projektorem Xiaomi Mi 4K Laser Projector
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velký obraz plný detailů
Kvalitní zvuk
Jednoduché ovládání

Negatíva

Vysoká cena
Větší rozměry

Rozlišení: 3 840 x 2 160 px ● Poměr stran: 16 : 9 ● Kontrast: 3 000 : 1 ● Projekční vzdálenost: 0,14 – 0,5 m ● Technologie: DLP ● Svítivost: 1 600 ANSI lm ● Zdroj světla: ● Životnost světla: 25 000 h ● Hlučnost: 33 dB ● Konektivita: HDMI, USB, WiFi, LAN, Bluetooth ● Funkce: reproduktory, dálkové ovládání ● Umístění: na zeď, na zem ● Hmotnost: 7 kg ● Rozměry (š x v x h): 41 x 8,8 x 29,1 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)