Pedigree Adult s hovězím a drůbežím granule pro psy – recenze

Ve srovnání s ostatními recenzovanými granulemi pro psy, tomuto krmivu přísluší místo v nižší cenové hladině, přičemž tomuto faktu nasvědčuje i samotná kvalita, která v mnoha případech psům nevyhovuje.

Publikované: 16.01.2023
Aktualizované: 18.07.2024
Obsah článku:

Pedigree Adult s hovězím a drůbežím

Granule pro všechna plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou jsou obiloviny, 21 % proteinů, 13 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Příliš obecný popis složení je hned prvním varovným signálem označujícím krmivo nezdravého charakteru. Kvalitními surovinami ve složení by se jinak výrobce jistě pochlubil na obalu.

Pedigree Adult hovädzie & hydina recenze

Nedostačující složení s minimem masa

Většinou složkou jsou v případě těchto levných granulí pro psy obiloviny, které by měly potenciálně podporovat funkci střev díky přírodnímu zdroji vlákniny. Krmivo svým složením pomáhá zejména při péči o dutinu ústní a zlepšuje imunitu organismu. Co se týče živočišného zdroje bílkovin, granule obsahují drůbeží a hovězí maso a produkty živočišného původu, přičemž procentuální částka těchto masných složek je minimálně 4% v případě obou druhů masa. Odradit však může i nedostatek zeleniny a ovoce v receptuře, což naznačuje nedostatek přírodních vitamínů potřebných pro psí metabolismus.

Zkušenosti s Pedigree Adult hovädzie & hydina

Velké balení a velikost granulí sice mohou prvotně vyhovovat, ale podprůměrné hodnoty bílkovin a tuků se mohou brzy projevit na zdraví a vzhledu psa ve formě nadměrného vypadávání srsti a nedostatku potřebných živin. Pes z nich také nemusí být nadšený. Oproti prémiovým granulím jako Royal Canin Mini AdultHappy Dog Profi Line Sportive je v případě granulí Pedigree třeba podávat psovi větší dávky, aby se mu dostávalo do těla dostatek živin. Platí, že některým psům budou granule chutnat, jiné si ovšem potrpí na vyšší kvalitu. Každopádně je však zapotřebí, abyste jako majitelé přihlíželi na kvalitu podávané stravy.

Recenze a zkušenosti s granulemi pro psy Pedigree Adult s hovězím a drůbežím
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velké balení vydrží dlouho
Dobré pro obměnu jednotvárné stravy
Psům chutnají

Negatíva

Nedostatek tuků a bílkovin
Obiloviny jako většinová složka
Časem hrozí nadměrné vypadávání srsti

Většinová složka krmiva: obiloviny ● Energetická hodnota: neuvedena ● Grain free: ne ● Procento proteinů: 21 % ● Procento tuků: 13 % ● Velikost plemene: všechny ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 15 kg ● Další složky: maso a výrobky živočišného původu, výrobky rostlinného původu, slunečnicový olej

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)