Protherm Panda TG 27 průtokový ohřívač vody – recenze

Na první pohled vás může odplašit vysoká cena, která je však u plynových ohřívačů typická. Plynový ohřívač vody je i přes vyšší vstupní náklady efektivnější a vyžaduje i nižší náklady na spotřebu energie. Máte-li přípojku zemního plynu, případně propan-butan v lahvích, můžete se ohlédnout po modelu plynového ohřívače vody Protherm Panda TG 27.

Publikované: 01.12.2022
Aktualizované: 23.05.2023
Obsah článku:

Protherm Panda TG 27

Plynový průtokový ohřívač vody, tepelný výkon 5,2 – 26,2 kW, krytí IPX5D, teplota 38 – 60 °C, průtok 2,5 – 12 l/min., spotřeba plynu 2,8 m3/h

Prohlédnout nejlepší nabídku

Turbo verze

Panda ohřívač patří do řady nových průtokových ohřívačů s Low NOx technologií v Turbo verzi, které splňují podmínky směrnice ErP. Verze Turbo zajišťuje odvod spalin přes kouřovod. Nepotřebujete mít ani klasický komín, postačuje odtah spalin přes zeď. Srdcem tohoto ohřívače je výměník teplé vody, který je jednou z nejvíce zatěžovaných částí. Tepelný výměník je vysoce účinný a dokonce minimalizuje spotřebu plynu.

Protherm Panda TG 27 recenze

Teplota vody

Elektronicky regulované nastavení výkonu a teploty zajišťuje stabilní a příjemnou teplotu vody i během delšího sprchování. Teplá voda je zajištěna i při malých průtocích a nízkém tlaku vody. Minimální tepelný výkon dosahuje 5,2 kW a maximální 26,2 kW. Teplota vody může mít od 38 do 60 °C.

Umístění a instalace

Díky malým rozměrům můžete tento ohřívač umístit kamkoli. Typickou možností je instalace nad vanu nebo umyvadlo. Vzhledově působí moderně a přispívá k tomu i podsvícený dotykový displej. Za zmínku stojí také několik funkcí, ze kterých zmíníme například režim plnění vany, samozapalovač či pojistku.

Zkušenosti s Protherm Panda TG 27

Pokud patříte k náročným zákazníkům a nevadí vám vyšší investice, plynový ohřívač vody může být pro vás skvělou volbou. Třeba si však uvědomit, zda vám tato investice za to stojí a zda opravdu potřebujete takové výkonné zařízení. Pro běžné mytí vám postačí i elektrický průtokový ohřívač, například Elíz EL 51 nebo bojler Mora BTOM 5 P. Od modelu Protherm Panda TG 27 vás neodmlouváme, právě naopak, koupi vám můžeme doporučit. Je výkonný, ohřeje vodu do kuchyně i do celé koupelny a navíc disponuje mnoha užitečnými funkcemi.

Recenze a zkušenosti s průtokovým ohřívačem vody Protherm Panda TG 27
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní a výkonný
Mnohé funkce
Verze Turbo

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Typ: plynový turbo ● Tepelný výkon: 5,2 – 26,2 kW ● Teplota: 38 – 60 °C ● Průtok: 2,5 – 12 l/min. ● Spotřeba plynu: 2,8 m3/h ● Elektrické krytí: IPX5D ● Rozměry (v x š x h): 68,2 x 35,2 x 26,6 cm ● Hmotnost: 21,4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(84%)