Hakl PM-B 135 průtokový ohřívač vody – recenze

Pro ty, kteří při výběru více zohledňují cenu, může být vhodný průtokový ohřívač Hakl PM-B 135. Jeho příkon dosahuje 3,5 kW. Používá se velmi jednoduše, do provozu se uvede automaticky, otočením kohoutku teplé vody na baterii. Ohřívač nemá zásobník, vodu ohřívá okamžitě, přičemž spotřeba elektrické energie je pouze při puštění teplé vody. Zapnutí ohřevu je signalizováno červeným světlem.

Publikované: 01.12.2022
Aktualizované: 23.05.2023
Obsah článku:

Hakl PM-B 135

Elektrický beztlakový průtokový ohřívač vody, příkon 3,5 kW, umístění nad umyvadlo, krytí IP24, energetická třída A

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkonný a cenově dostupný, tak bychom mohli popsat další model, kterým je Hakl PM-B 135. Je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí ohřívat vodu u umyvadla, na mytí rukou nebo u dřezu, na mytí nádobí. Výkon topného zařízení je 3 500 W a jednotka je osazena jednou spirálou. Na trhu však naleznete toto zařízení i s výkonem 4,5 a 5,5 kW. Pokud hledáte ještě výkonnější model, vítěz testu Clage M7 SMB nabízí výkon až 6,5 kW.

Jednoduchá obsluha

Spínání mikrospínače probíhá hydraulicky. Obsluha ohřívače je velmi jednoduchá, přístroj se uvede do činnosti automaticky, otočením kohoutku teplé vody. Zapnutí ohřevu je následně signalizováno červeným světlem na předním krytu ohřívače. Zároveň v momentě rozsvícení dosahuje voda nejvyššího ohřevu. Ohřívač nemá zabudovaný zásobník, vodu lze ohřívat jen okamžitě.

Hakl PM-B 135 recenze

Umístění v okolí umyvadla

Ohřívač je dodáván se speciální nízkotlakou vodovodní baterií, která zabrání vystavení ohřívače tlaku vody ve vodovodním potrubí. Je určen pro přívod studené vody a jen na jedno odběrové místo. Kam přístroj umístíte, záleží jen na vašem uvážení. Ohřívač můžete umístit nad baterii nebo pod ni. Jediné, co je třeba hlídat, je vzdálenost mezi nimi, která by neměla přesáhnout 5 metrů.

Zkušenosti s Hakl PM-B 135

S tímto průtokovým ohřívačem vody je spokojeno mnoho zákazníků. Je spolehlivý, snadno se ovládá a navíc je ekonomicky šetrný. Pro maximální uživatelský komfort je vhodné vodovodní baterii opatřit speciálním usměrňovačem vody, perlátorem nebo nízkoprůtokovou sprchovou růžicí. Spotřebitelé také vyzdvihují snadnou údržbu a příjemný design, který nenarušuje okolní prostředí. Za přijatelnou cenu můžete mít výkonný přístroj, který vám postačí na víkendovou chalupu či chatu.

Recenze a zkušenosti s průtokovým ohřívačem vody Hakl PM-B 135
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Signalizace ohřevu světlem
Přijatelná cena
Snadná údržba

Negatíva

Slabší výkon

Typ: elektrický beztlakový ● Příkon: 3,5 kW ● Umístění: nad umyvadlo ● Krytí: IP24 ● Rozměry (v x š x h): 21,5 x 12,5 x 8,2 cm ● Hmotnost: 2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)