Elíz EL 51 průtokový ohřívač vody – recenze

Ve střední cenové kategorii se pohybuje kvalitní elektrický průtokový ohřívač vody značky Elíz. Je určen k beztlakovému připojení pro jedno odběrné místo a instaluje se nad umyvadlo či kuchyňský dřez. Tento model disponuje dvěma ohřívacími tělesy a umožňuje nastavení výkonu třemi stupni, 1,5 kW, 3,5 kW nebo 5 kW. Je výborně ekonomicky řešený, ohřev vody probíhá až ve chvíli, kdy voda protéká přístrojem, nedochází tak k tepelným ztrátám.

Publikované: 01.12.2022
Aktualizované: 23.05.2023
Obsah článku:

Elíz EL 51

Elektrický beztlakový průtokový ohřívač vody, příkon 5 kW, umístění na umyvadlo nebo dřez, krytí IP24, energetická třída A

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud hledáte cenově dostupný ohřívač a model Hakl PM-B 135 se vám zdá nedostatečně výkonný, do pozornosti vám chceme dát náš tip, kterým je Elíz EL 51. Jedná se o elektrický průtokový ohřívač, který si najde uplatnění všude tam, kde není centrální rozvod teplé vody. Ohřívač je určen k beztlakovému připojení pro jedno odběrné místo. Nainstalovat si jej můžete podle potřeby nad umyvadlo nebo kuchyňský dřez.

3 stupně výkonu

Nespornou výhodou tohoto modelu je možnost přepínání výkonu. Na výběr máte ze tří stupňů, a to konkrétně 1,5, 3,5 nebo až 5 kW. Disponuje dvěma topnými tělesy, která jsou kryta a tím pádem i chráněna před usazováním vodního kamene. Určitě tedy oceníte dlouhou životnost přístroje.

Elíz EL 51 recenze

Ekonomické řešení

Očekáváte teplou vodu ihned? I v tom případě je model Elíz EL 51 vhodnou volbou. Ohřívač nemá zásobník na vodu a ohřev probíhá až ve chvíli, kdy voda protéká přístrojem. Navíc takto nedochází k tepelným ztrátám. Zařízení si díky vypínači s kontrolkou můžete sami zapnout/vypnout a také nastavit na požadovaný výkon. Přístroj lze uvést do provozu pouze se speciální beztlakovou vodovodní baterií, která je však součástí balení.

5 stupňů ochrany

Tento průtokový ohřívač vyniká nad ostatními také tzv. 5 stupni ochrany. Ochranou před úrazem elektrickým proudem, proti přehřátí regulací teploty vody, ochranou v případě poklesu tlaku v rozvodu vody, proti nadměrnému tlaku a krytým topným tělesem. Tyto ochrany vám pomohou s bezpečným a spolehlivým provozem.

Zkušenosti s Elíz EL 51

Elektrický průtokový ohřívač Elíz můžete využít kdekoli v domácnosti, na chatě či sociálních zařízeních. Maximální teplota vody může dosáhnout 48 až 60 °C. Nás tento model velmi překvapil a pokud vás zajímá, jak jsou s ním spokojeni i ostatní zákazníci, ujistíme vás, že koupi nelitují. Ve spotřebitelských recenzích najdete samé chvály. Oceňují dostatečný výkon, odolnost či jednoduchou montáž. Pro malé mytí vám tento ohřívač vystačí, vytvoří příjemnou teplou vodu i při silnějším proudu a navíc je energeticky nenáročný. Jednoduše, za málo peněz, hodně muziky.

Recenze a zkušenosti s průtokovým ohřívačem vody Elíz EL 51
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přepínání výkonu
Cena / výkon
Různé typy ochrany

Negatíva

Ohřívač drží celý jen na baterii

Typ: elektrický beztlakový ● Příkon: 5 kW ● Energetická třída: A ● Umístění: umyvadlo, dřez ● Krytí: IP24 ● Rozměry (v x š x h): 14,5 x 23,2 x 8,5 cm ● Hmotnost: 1,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)