Clage M7 SMB průtokový ohřívač vody – recenze

Průtokový ohřívač vody Clage M7 SMB je určen k zásobení umyvadel a kuchyňských dřezů. Jedná se o malý průtokový ohřívač se speciální míchací armaturou. Výhodou je, že teplou vodu máte okamžitě k dispozici a beze ztrát. Plusem je také nenáročná údržba. Jeho výkon dosahuje 6,5 kW.

Publikované: 01.12.2022
Aktualizované: 23.05.2023
Obsah článku:

Clage M7 SMB

Elektrický beztlakový průtokový ohřívač vody, příkon 6,5 kW, umístění na umyvadlo, krytí IP25, energetická třída A

Prohlédnout nejlepší nabídku

Navzdory vyšší ceně je průtokový ohřívač Clage M7 SMB velmi dobrou volbou. Nabízí vysoký výkon až 6,5 kW. Pokud by vám stačil model s nižším výkonem, umíte jej sehnat ve výkonu 4,4 kW, 3,5 kW či dokonce 2,7 kW. Samozřejmě méně výkonné modely jsou i cenově přívětivější.

Nad umyvadlo či dřez

Clage M7 SMB je malý průtokový ohřívač, určený pro zásobení umyvadel a kuchyňských dřezů, se speciální míchací armaturou pro montáž nad dřez. Přístroj lze díky speciální baterii namontovat na 1/2" vodovodní přípoj. Je dodáván v kompletní sadě s příslušnou baterií. O teplou vodu se stará topný systém IES s vyměnitelnou topnou vložkou.

Clage M7 SMB recenze

Ekonomický provoz

Velkou výhodou je, že voda je vyhřívána přímo až průtokem přes ohřívač, čímž se odstraní všechny tepelné ztráty a vy budete mít teplou vodu kdykoli k dispozici. Jakmile se pustí baterie a voda proudí přes ohřívač, automaticky se zapne plný výkon ohřívače. Voda je vyhřátá na teplotu od 35 do 50 °C. O šetření energie se postará také průtokový perlátor, který zajistí optimální proud vody. Nezapomeňte, že před připojením na elektrickou síť musíte ohřívač dobře odvzdušnit / zavodnit vodou.

Zkušenosti s Clage M7 SMB

Toto malé zařízení nás překvapilo hlavně svým vysokým výkonem. V poměru cena / výkon si drží přední místo. Šetří vám nejen vodu, ale také energii a čas. U spotřebitelů je tento průtokový ohřívač také velmi oblíbený a nasvědčuje tomu i mnoho pozitivních recenzí. Kromě výkonu je pro mnohé nespornou výhodou snadná údržba ohřívače. Materiál nádoby je vyroben z plastu. Musíme vás seznámit také s tím, že ohřívač není možné připojit do běžné elektrické zásuvky, připojuje se pomocí svorkovnice v rozvodové krabici. Toto připojení byste měli ponechat na odborníka. Elektrické krytí IP25 odpovídá standardu.

Recenze a zkušenosti s průtokovým ohřívačem vody Clage M7 SMB
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon
Ekonomický provoz
Jednoduchá údržba

Negatíva

Vyšší cena

Typ: elektrický beztlakový ● Příkon: 6,5 kW ● Energetická třída: A ● Umístění: nad umyvadlo ● Krytí: IP25 ● Rozměry (v x š x h): 13,5 x 18,6 x 8,8 cm ● Hmotnost: 1, 5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.4%)