Philips HD 2516/90 topinkovač – recenze

Kompaktní topinkovač Philips s moderním designem nabízí příkon 830 wattů s 8-stupňovým regulačním systémem opékání. Jeho velkou výhodou jsou širší otvory přizpůsobené i pro tlustší nakrájené plátky chleba. Disponuje všemi funkcemi, které dokáže spotřebitel efektivně využít, a to centrování, automatické bezpečnostní vypnutí, rozmrazování zamraženého pečiva, ale také má k dispozici nástavec, díky kterému je možné si zahřát větší typy pečiva (croissanty, bagety aj.).

Publikované: 28.04.2023
Aktualizované: 12.06.2023
Obsah článku:

Philips HD 2516/90

Příkon 830 W, 2 otvory, regulace teploty v 8 stupních, rozmrazování, centrování, automatické bezpečné vypnutí, Peek and View, opětovný ohřev, tlačítko STOP.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Černo-šedé provedení topinkovače Philips také patří k cenově dostupným modelům, které neočarují, ale ani nezklamou. Pevná konstrukce zhotovená z kovu a plastu je z hlediska životnosti více než uspokojivá, přičemž kvalita, kterou mnohé spotřebiče od dané značky oplývají, i z tohoto modelu činí topinkovač umožňující dlouholeté a bezproblémové používání. Topinkovač obsahuje dva širší otvory na topinky vhodné i na opékání hrubších plátků chleba, ale na rozdíl od modelu Sencor STS 2607BK, disponuje držákem na větší pečivo, který slouží k ohřevu rozměrnějších baget a jiných druhů chutných pokrmů.

Philips HD 2516/90 recenze

Stále nízký výkon, ale vysoká funkčnost

S příkonem vyšším než u modelů Sencor STS 2607BKBosch TAT 7407 nebo ETA Lenny 2166 90000, přesněji 830 wattů patří stále ještě k méně výkonným modelům, ale na rozdíl od jmenovaných topinkovačů má dostupných až 8 stupňů regulace teploty/výkonu. Klasicky obsahuje standardní funkce v podobě ohřevu a rozmrazování dříve zamražených toastů připravených k okamžitému opečení během jednoho současného procesu. To znamená, že po rozmrazení ihned nastává proces opékání toastu, takže není nutné žádné další nastavování. O rovnoměrnost propečení topinek se postará funkce centrování, přičemž z bezpečnostních prvků se vyplatí zmínit automatické bezpečnostní vypnutí spotřebiče hned po dokončení procesu opékání a vysoký zdvih pečiva menších rozměrů. Čištění a údržbu usnadňuje přítomnost misky na drobky.

Zkušenosti s Philips HD 2516/90

Hezký design a dostatečné množství funkcí činí z tohoto modelu topinkovače velmi kvalitní kousek vhodný do klasické domácnosti. Pevná konstrukce se také postará o to, aby v těchto domácnostech topinkovač vydržel co nejdéle. Délka síťového kabelu nebyla v tomto případě uvedena, avšak na základě spotřebitelských recenzí lze konstatovat, že jde o parametr, jehož pozitivní nebo negativní dopad na spotřebitele závisí na jeho osobních preferencích. Nevýhodou může být těžší vyjímání hotových topinek ze spotřebiče, ale rovnoměrné propečení vložených toastů a nástavec na ohřev rozměrnějších kousků pečiva zahojí i tuto ranku.

Recenze a zkušenosti s toustovačem Philips HD 2516/90
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s toustovačem Philips HD 2516/90
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pevná konstrukce
Rovnoměrné propečení pečiva
Skladovatelný, kompaktní topinkovač

Negatíva

Obtížněji se z něj vybírá hotové pečivo

Počet otvorů: 2 ● Příkon: 830 W ● Počet stupňů regulace teploty: 8 ● Materiál: kov a plast ● Barevné provedení: černo-šedé ● Zásuvka na drobky: ano ● Nástavec na větší pečivo: ano ● Funkce: rozmrazování, centrování, automatické bezpečné vypnutí, Peek and View, opětovný ohřev, tlačítko STOP ● Délka kabelu: neuvedeno ● Hmotnost: 0,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)