KitchenAid Artisan 5KMT2204 topinkovač – recenze

Již z počátečních parametrů lze vyčíst, že půjde o robustní a stabilní konstrukci, přičemž se i tento aspekt odráží na vysoké ceně. Tento topinkovač není určen pro běžné uživatele, spíše pro ty náročnější, kteří si potrpí na nadstandardní funkce a vlastnosti kuchyňského spotřebiče.

Publikované: 28.04.2023
Aktualizované: 12.06.2023
Obsah článku:

KitchenAid Artisan 5KMT2204

Příkon 1 250 W, 2 otvory, regulace teploty v 7 stupních, rozmrazování, udržování tepla, jednostranné opékání, opětovný ohřev, mřížka na sendviče, nastavení času opékání, centrování, High Lift.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tvar topinkovače KitchenAid, jeho červená barva a posuvný způsob nastavování stupňů opékání naznačuje retro styl, který se nemusí hodit do každé kuchyně, naštěstí jsou dostupná i jiná barevná provedení od pistáciové přes modré matné, zelené až po černé či stříbrno-šedé odstíny.

KitchenAid Artisan 5KMT2204 recenze

Robustní konstrukce a výjimečné funkce

Topinkovač kovové konstrukce z litého kovu kupodivu disponuje jen dvěma otvory na topinky, avšak ty jsou extra velké, takže nabízejí dostatek prostoru i pro větší a hrubší pláty chleba. Šířka těchto otvorů je nutná pro extra funkci, která díky mřížce na sendviče umožňuje opečení naplněného sendviče bez úniku jednotlivých ingrediencí během opékání. Ve srovnání s běžnými modely, jako Electrolux E7T1-6BP a Tefal TT 640810, disponuje nadměrně vysokým příkonem až 1 250 wattů, přičemž toto množství využívá pro dodatečné funkce v podobě časovače s LED indikátorem odpočtu zbývajícího času, jemné rozmrazování a opečení zamraženého pečiva, ale i pro jednostranné opékání, které vyžadují některé druhy pečiva. Samozřejmostí je v tomto případě miska na drobky a vysoký zdvih pro usnadnění vybírání menších kusů opečeného pečiva.

Zkušenosti s KitchenAid Artisan 5KMT2204

KitchenAid patří k osvědčeným značkám, které na trh přinášejí kvalitní, snadno ovladatelné spotřebiče s dlouhou životností a nadstandardním množstvím funkcí. Perfektní design, automatizace jednotlivých funkcí, rovnoměrné propečení a multifunkčnost jsou jen hrstkou výhod, kterými je tento topinkovač obdarován. Spotřebitel by možná vzhledem k ceně a velikosti spotřebiče čekal více otvorů na topinky, ale také méně háklivý stroj na přesné dodržení velikosti opékaných kousků pečiva, což však není realitou tohoto topinkovače.

Recenze a zkušenosti s toustovačem KitchenAid Artisan 5KMT2204
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní funkce a rovnoměrnost propečení pečiva
Osvědčená značka
Dobře se na něj dívá

Negatíva

Háklivý pro přesné dodržení velikosti vkládaného pečiva
Vysoká cena
Málo otvorů na topinky vzhledem k ceně

Počet otvorů: 2 ● Příkon: 1 250 W ● Počet stupňů regulace teploty: 7 ● Materiál: litý kov ● Barevné provedení: červená metalíza (dostupné i jiné: pistáciové, zelené, matná perleť, černé aj.) ● Zásuvka na drobky: ano ● Nástavec na větší pečivo: ne ● Funkce: rozmrazování, udržování tepla, jednostranné opékání, opětovný ohřev, mřížka na sendviče, nastavení času opékání, centrování, High Lift ● Délka kabelu: 137,2 cm ● Hmotnost: 5,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)