Tefal TT640810 topinkovač – recenze

Na pohled velmi krásný, minimalistický a praktický topinkovač Tefal nabízí jednoduchou přípravu pečiva různé šířky, a to díky variabilní šířce dvou dostupných otvorů. Stejně jako dva zcela odlišné topinkovače KitchenAid Artisan 5KMT2204 a Sencor STS 2607BK, ani tento nedisponuje nástavcem na rozměrnější pečivo, což je vzhledem k ceně tohoto modelu velká škoda.

Publikované: 28.04.2023
Aktualizované: 12.06.2023
Obsah článku:

Tefal TT640810

Příkon 850 W, 2 otvory, regulace teploty v 7 stupních, rozmrazování, opětovný ohřev, High Lift, digitální displej s odpočtem času, tlačítko STOP.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V souvislosti s tímto modelem je třeba zmínit, že i přes kompaktní tvar a přítomnost vysouvatelné misky na drobky je údržba o něco komplikovanější, a to pro nepraktické štěrbiny, do kterých se mnohdy dostávají drobky. Proto nepostačuje jen jednoduché vyprázdnění misky jako forma pravidelné údržby. Třeba se totiž manuálně zbavit i ostatních nahromaděných nečistot, což mnohdy vyžaduje trochu hrubší zacházení se spotřebičem (postup uvedený v našem návodu).

Tefal TT640810 recenze

Displej s odpočtom času a podsvietené ovládanie

Nevýhodu v podobě nepraktického čištění nadbytečných štěrbin, kde zapadají drobky, zachraňuje velký bonus ve formě integrovaného a snadno čitelného displeje s odpočtem zbývajícího času do ukončení procesu opékání vloženého pečiva. Ve srovnání s Philips HD 2516/90 je příkon topinkovače Tefal o něco vyšší, a to na úrovni 850 wattů. To se ani zdaleka nepřibližuje hodnotám vítěze testu Electrolux E7T1-6BP. ale pro méně náročné spotřebitele to rozhodně postačí. Dostupných je 7 stupňů opékání a funkce, jako rozmrazování, centrování, okamžité zastavení procesu opékání, opětovný ohřev či vysoký zdvih pro snazší odebrání hotového pečiva. Tři z těchto funkcí mají podsvícení za pomoci LED indikátorů, a to ohřev, tlačítko STOP a rozmrazování.

Zkušenosti s Tefal TT 640810

Přesný, kvalitní a minimalistický topinkovač Tefal dopřeje spotřebitelům rovnoměrné propečení topinek, přičemž jednoduchost ovládání, dostupnost inteligentního displeje a možnost uložení dvou oblíbených nastavení do paměti spotřebiče jsou bonusy, které mnohé vzhledem k poměrně nízké pořizovací ceně překvapí, a zároveň i potěší. Na pohled kompaktní design však může lhát a pro některé spotřebitele mohou být rozměry tohoto topinkovače větší, než by si přál. Převážně plastová konstrukce nenasvědčuje tomu, že půjde o vysokou kvalitu, ale dostupné funkce a přítomnost odpočítávání času do ukončení procesu opečení mohou toto přesvědčení velmi rychle vyvrátit.

Recenze a zkušenosti s topinkovačem Tefal TT640810
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s topinkovačem Tefal TT640810
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Displej s časovačem
Možnost uložení dvou nastavení do paměti topinkovače
Hezký vzhled a kvalitní pečení

Negatíva

Těžší údržba
Větší rozměr
Plastová konstrukce

Počet otvorů: 2 ● Příkon: 850 W ● Počet stupňů regulace teploty: 7 ● Materiál: plast a nerez ● Barevné provedení: černé ● Zásuvka na drobky: ano ● Nástavec na větší pečivo: ne ● Funkce: rozmrazování, opětovný ohřev, High Lift , digitální displej s odpočtem času, tlačítko STOP ● Délka kabelu: neuvedena ● Hmotnost: 0,98 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)