Vitavia Target 2500 PC polykarbonátový skleník – recenze

Cenově dostupný skleník z lexanu se sedlovou střechou – jedná se o miniskleník určený pro nenáročné pěstitele. Ideální k pěstování v květináčích. Hliníkové profily jsou tlusté pouze 0,6 mm. Daní za nízkou cenu jsou samotné rozměry. Skleník má celkovou výměru jen 2,53 m2, což je rozměr menšího balkonu. Otevírání je řešeno posuvnými dveřmi a k větrání poslouží i střešní okno. Polykarbonát je silný 4 mm. Výhodou je, že jednotlivé části lexanu jsou přesně nařezané a připravené k osazení.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 04.11.2022
Obsah článku:

Vitavia Target 2500 PC

Polykarbonátový skleník se sedlovou střechou a hliníkovou konstrukcí, plocha 2,53 m2, střešní větrací okno.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem výběru se jedná o jeden z nejmenších skleníků. Pro potřeby některých spotřebitelů však tato levná volba dává smysl. Kromě nízké ceny je třeba ocenit i fakt, že součástí sedlové střechy je střešní ventilační okno. Dveře skleníku jsou posuvné a ke skleníku lze dokoupit řadu praktického příslušenství. Z hlediska prostoru je třeba se uskromnit.

Nízká cena, menší užitek

Lákadlem tohoto provedení je především nízká cena, ovšem na úkor malých rozměrů. Skleník je široký jen 1,9 m a dlouhý 1,31 m. V hřebeni dosahuje výška 197 cm. Celková užitná plocha uvnitř skleníku je pouze 2,53 m2Konstrukce je z eloxovaného hliníku a materiál podstavce z nerezové oceli. Polykarbonátové desky jsou při dodání již nařezané a tloušťka dutinkového plastu činí 4 mm, což je v dané cenové třídě optimální minimum. Na samotné výplně prodejci poskytují záruku v délce trvání 10 až 15 let, co se týče konstrukce, je garantována tříletá záruka.

Vitavia Target 2500 PC recenze

Střešní okno i posuvné dveře

Součástí dodávky jsou jednotlivé hliníkové profily, spojovací materiál, mechanismus střešního okna i posuvných dveří a samozřejmě nemohou chybět jednotlivé polykarbonátové panely daných rozměrů pro sedlovou střechu i boční stěny. Z hlediska montáže doporučujeme skládání minimálně ve dvou. Velice chválíme upevňování samotných střešních panelů za pomoci exteriérových kovových spon. Boční stěny a čela se šroubují a usazují do profilů. Dveře jsou posazeny do posuvné lišty. Velkou výhodou je, že dané části jsou nařezané přesně na požadovaný rozměr. Celkově se jedná o velmi intuitivní řešení instalace panelů. Důraz je třeba dávat na pevnost a stabilitu konstrukce.

Skleník můžete kotvit za pomoci zděného základu či podezdívky. Doporučuje se však použít kotvicí sloupky, které je ideální zapustit do země a zabetonovat. Navzdory nízké ceně spotřebitelé nekritizují kvalitu zpracování a velmi kladně vnímáme přítomnost střešního okna i posuvných dveří. U mnoha modelů se jedná o příslušenství, za které je nutné si připlatit. Ve skleníku těchto rozměrů nemáte prostoru na rozdávání, před koupí je nutné s tím počítat. Návod je velmi dobře zpracovaný.

Zkušenosti s Vitavia Target 2500 PC

Tento kompaktní miniskleník britské výroby Brett Martin patří k modelům, které jsou určené nenáročným spotřebitelům. Zákazníci po tomto skleníku sáhnou z důvodu ceny nebo v případě, že jim prostor pro daný objem pěstování stačí. Podle našeho názoru je tento skleník vhodný k pěstování exotických rostlin nebo běžných plodin v květináčích. V rámci příslušenství lze doobjednat i poličky. Pozitivně vnímáme názory zákazníků týkající se kvality zpracování, hliníkové konstrukce i plastových výplní o tloušťce 4 mm a s UV filtrem. Vzhledem k referencím je i montáž velmi intuitivní. Plusem jsou předem přesně nařezané panely polykarbonátu.

Recenze a zkušenosti s polykarbonátovým skleníkem Vitavia Target 2500 PC
Zdroj: Heureka.cz

Chválíme, že součástí je také střešní okno a moderní posuvné dveře. Klasická sedlová střecha využívá osazování profilů do drážek a upevnění kovovými sponami, což je velmi efektivní řešení i v případě nutnosti výměny panelů. Jediným výraznějším minusem je pro pěstitele menší rozměr. Pokud však přesně něco takového hledáte, volba je jasná. Více užitku nabídne větší skleník z polykarbonátu Gutta Gardentec Classic 2 × 3.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Posuvné dveře a střešní okno
Jednotlivé díly polykarbonátu jsou nařezané

Negatíva

Malé rozměry

Tvar: skleník se sedlovou střechou ● Materiál konstrukce: hliník – 0,6 mm + ocelová základna ● Materiál zasklení: polykarbonát – 4 mm ● Plocha: 2,53 m2 ● Šířka: 1,9 m ● Délka: 1,31 m ● Výška: 1,97 m ● Hmotnost: 47 kg ● Větrání: střešní okno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)