Gutta Gardentec Classic 2 x 3 polykarbonátový skleník – recenze

Obloukový skleník o celkové výměře 6 m2. Rozměry patří k průměrným až kompaktním skleníkům. Šířka činí tři metry a dlouhý je dva metry. Konstrukce skleníku je vyrobena z pozinkovaných ocelových profilů o tloušťce 1 mm. Polykarbonátové desky Guttagliss Dual box jsou tlusté 4 mm a mají jednostrannou UV ochranu. Dveře jsou dvoudílné s větracím otvorem. Skleník lze fixovat „T“ kotvami přímo do země. Produkt je stabilní, ale čelní kusy polykarbonátu je nutné ořezávat. Součástí balení je návod.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 21.11.2022
Obsah článku:

Gutta Gardentec Classic 2 x 3

Obloukový polykarbonátový skleník s ocelovou konstrukcí, plocha 6 m2, čelní větrací okno.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní zahradní skleník o výměře 6 m2. Řadí se k malým skleníkům. Gutta patří k renomovaným výrobcům. Skleník lze kotvit na základy nebo zapuštěním do země za pomoci ocelových kotev. Polykarbonátové prosklení je ošetřené jednostrannou UV ochranou. Výplň je dodávána v celku v podobě plátů, které je třeba při montáži řezat.

Malý skleník pro všechny pěstitele

Zahrádkáři, kterým stačí menší skleník o délce dva metry a šířce tři metry, budou určitě spokojení. Vadit nebude ani vyšší postava, protože uprostřed činí výška obloukové klenby až 2,18 metru. Velkou výhodou jsou kvalitní materiály. Polykarbonát ve verzi Classic má standardní tloušťku 4 mm. Dražší verze Profi dokonce nabízí zesílený izolující plast o tloušťce 6 mm. Jedná se o zdravotně nezávadný polykarbonát Guttagliss Dual Box s certifikátem toxikologické nezávadnosti. Výrobce kvalitu prosklení potvrzuje poskytnutou zárukou v délce trvání 10 let.

Gutta Gardentec Classic recenze

Nezaostává ani konstrukce, která je z pozinkované oceli. Profily jsou tlusté 1 mm a i díky tomu poskytují dostatečnou mechanickou odolnost a také nosnost. K dispozici jsou dvě čelní větrací okna. Skleník je vybaven dělenými dveřmi (dva panty), které tím pádem obsahují i ​​větrací okno – otevírat lze horní i dolní křídlo samostatně. Kliky jsou dodávány dvě. Za střešní okno si lze u výrobce připlatit. Výška dveří činí 188 cm, šířka pak 96 cm. Na samotnou konstrukci poskytuje výrobce tříletou záruku.

S montáží si poradíte, ale...

Pro instalaci konstrukce není nutný betonový základ, samonosná konstrukce je do země fixována kotvami ve tvaru „T“. Je potřeba vyhloubit rýhu po obvodu skleníku o hloubce 30 až 35 cm. Následně stačí osadit a přihrnout hlínou. Polykarbonátový obloukový skleník má v rámci konstrukce opěrné vzpěry, které zvyšují stabilitu konstrukce, a nevadí tak ani nárazový vítr či zatížení sněhem. Balení obsahuje profily pozinkované konstrukce a všechny potřebné spojovací materiály – šrouby, matice. Součástí balení jsou také dva kusy polykarbonátových panelů – plátů. Na návod si někteří spotřebitelé stěžují z důvodu nepřehlednosti. Konstrukci doporučujeme stavět minimálně ve dvou lidech.

Je pravda, že pro méně zručné spotřebitele může být osazování výplní komplikovanější. Nutné je také ořezávání výplně kolem čel skleníku. Kritika směřuje i k těsněním, která se obtížně montují.

Zkušenosti s Gutta Gardentec Classic

Ačkoli by se mohlo zdát, že se jedná o malý skleník z polykarbonátu, faktem je, že díky šířce tři metry a výšce 2,18 metru není s prostorností problém. Pozitivem je kvalita konstrukce, kterou zákazníci výrazně oceňují. Pozinkovaná ocel, ze které jsou profily vyrobeny, je odolná, a navíc nerezaví. Výrobce nabízí kromě kotvení do základu i možnost osazení do země za pomoci kotev ve tvaru „T“. Celkově je konstrukce velmi stabilní. Polykarbonátová výplň má průměr 4 mm. Výrobce poskytuje na její životnost záruku 10 let, na samotnou konstrukci tři roky. Dveře mají dva panty a dvě kliky k otevírání spodní nebo horní větrací části – čelní okna. Za střešní okno si lze připlatit v rámci příslušenství.

Recenze a zkušenosti s polykarbonátovým skleníkem Gutta Gardentec Classic
Zdroj: Heureka.cz

Nejčastěji avizovaným minusem, který se vyskytuje v referencích zákazníků, je, že návod není dostatečně přehledný, především co se týče nařezání oblouků na čela. Doporučujeme oblouk na čelo odříznout s přesahem a následně oříznout zbylý materiál po přichycení ke konstrukci. Máte tak jistotu, že nevzniknou žádné mezery. Druhým minusem je méně kvalitní těsnění a jeho montáž. Na stránce výrobce naleznete videa a fotografie ohledně montáže, které mohou být nápomocné. Za danou cenu však tento polykarbonátový skleník nabídne velmi dobré parametry a jedná se o jeden z velmi prodávaných modelů. Na základě domácích i zahraničních recenzí jej spotřebitelé spolehlivě doporučují.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kotvení přímo do země
Pevná konstrukce – 1mm pozinkovaná ocel
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Montáž těsnění
Jednotlivé díly polykarbonátu je potřeba řezat

Tvar: obloukový skleník ● Materiál konstrukce: pozinkovaná ocel – 1 mm ● Materiál zasklení: polykarbonát – 4 mm ● Plocha: 6 m2 ● Šířka: 3 m ● Délka: 2 m ● Výška: 2,18 m ● Hmotnost: 60 kg ● Větrání: čelní větrací okno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)