Palram Hybrid 6 x 6 polykarbonátový skleník – recenze

Malý skleník z polykarbonátu kombinuje hliníkovou konstrukci a tenkostěnný polykarbonát. Celková užitná plocha je pouhých 3,44 m2 a délka i šířka skleníku činí 1,9 metru. Velkou výhodou je jednoduché a rychlé složení. Integrován je okap i střešní okno.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 21.11.2022
Obsah článku:

Palram Hybrid 6 x 6

Polykarbonátový skleník se sedlovou střechou a hliníkovou konstrukcí, plocha 3,44 m2, střešní větrací okno.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Konstrukce má své slabiny

Polykarbonátový skleník Palram Hybrid patří k levnějším a menším modelům ve své kategorii. Svědčí o tom údaje o délce a šířce skleníku. V obou případech je hodnota 1,9 m důkazem, že jde o skleník s menší výměrou – 3,44 m2. Pro ty spotřebitele, kterým tento rozměr vyhovuje, však bude určitě dostatečný. Výška je až 2,08 m v hřebenu, takže ani vyšší osoby nebudou mít s pohybem problém. Výrobce na základní konstrukci využil profily z pozinkované oceli. Samotný rám je z eloxovaného hliníku. Jedná se o „U“ profily, do kterých samotné díly zasouváte.

Palram Hybrid recenze

Polykarbonátové desky na střechu jsou dutinkové a mají průměr 4 mm. Díky tomu propouštějí méně slunečního světla (kolem 70 až 80 %), mají také jednostrannou UV ochranu. Horší je to už s bočními stěnami a čelem. Ty jsou vyrobeny z tenkostěnného polykarbonátu o průměru 2 mm. Spotřebitelé avizují, že se plast ohýbá a je nestabilní – velmi náchylný k poškození. Rovněž nemá ideální UV ochranu jako dvoustěnný lexan, protože je průhledný. V tomto směru tak výrobce ušetřil právě na kvalitě obvodových stěn a výplňového materiálu. Polykarbonátové desky mají zdravotní certifikaci o neškodnosti.

Integrovaný okap a detailní návod

Zákazníci pozitivně vnímají integrovaný okap a systém odvodu vody. Dveře mají magnetický systém otevírání a jsou uzamykatelné. Jde o jednodílné dveře s klasickými panty. Za účelem větrání lze použít střešní okno s manuálním otevíráním. Zakoupit lze automatický otvírák či další příslušenství ke skleníku. Konstrukci zvládnete sestavit svépomocí. Výrobce má dobře zpracované návody ke složení.

Vzhledem k rozměrům nejde o nijak náročné složení. Ideální však je, staví-li skleník alespoň dva lidé. Součástí balení jsou jednotlivé díly – nařezané střešní panely, boční panely, spojovací materiál a profily pro konstrukci. Kotvit doporučujeme do betonového základu nebo do země za pomoci lankového kotvicího systému. K dispozici je také volitelné příslušenství – poličky, regály, stínicí síť, automatické otevírání oken a jiné.

Zkušenosti s Palram Hybrid

Názory zákazníků jsou mírně rozpačité. Zkušenosti říkají, že skleník je poměrně labilní a nestabilní. Rovněž není pozitivem kvalita bočních polykarbonátových panelů, které mají menší průměr (jen 2 mm). Průměr střešních panelů činí 4 mm. Zákazníci doporučují dobré ukotvení k zabetonovaným sloupkům nebo připevnění konstrukce k betonu za pomoci hmoždinek a kotev. Při nárazovém větru se podle některých zákazníků boční panely ohýbají, což je způsobeno pouze jednou vrstvou polykarbonátu. Na druhou stranu je celkové provedení zvládnuté, skleník plní svůj účel. K nenáročnému užívání je tato varianta cenově dostupná. Na konstrukci poskytuje výrobce záruku v délce trvání 10 let. Náročnějším spotřebitelům však kvalita provedení určitě vyhovovat nebude.

Recenze a zkušenosti s polykarbonátovým skleníkem Palram Hybrid
Zdroj: Heureka.cz

Malý skleník má integrovaný okap a rovněž nechybí střešní okno za účelem větrání. Dveře mají magnetické otevírání. Pokud je vaším požadavkem mít doma malý skleník na nenáročné pěstování, doporučujeme se podívat na model Vitavia Garden Target 2500 PC, který je sice ještě o něco menší, ale z hlediska stability a kvality zpracování nabídne z našeho pohledu o něco lepší poměr kvality a ceny.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměrně jednoduchá montáž – detailní návod
Průhledné stěny – vysoká propustnost světla
Integrovaný okap

Negatíva

Stěny z průhledného 2mm polykarbonátu
Labilnější provedení – horší stabilita v případě větru

Tvar: skleník se sedlovou střechou ● Materiál konstrukce: hliník – 1,0 mm + pozinkovaná ocel ● Materiál zasklení: polykarbonát – 2–4 mm ● Plocha: 3,44 m2 ● Šířka: 1,90 m ● Délka: 1,90 m ● Výška: 2,08 m ● Hmotnost: 37 kg ● Větrání: střešní okno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)