Gutta Gardentec F5 polykarbonátový skleník – recenze

Výrobcem je označován za prémiový zahradní skleník. Důkazem toho mají být kvalitní, až 6 mm silné polykarbonátové desky. Masivnější jsou i samotné hliníkové profily. Skleník je dodáván se střešním oknem. Sérii Gardentec F si také můžete objednat v několika rozměrových variantách.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Gutta Gardentec F5

Polykarbonátový skleník se sedlovou střechou a hliníkovou konstrukcí, plocha 8,6 m2, střešní větrací okno.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pevnější konstrukce i prosklení

Prostorný polykarbonátový skleník je široký 2,3 m. Samotná délka konstrukce je dostupná ve více variantách. Konkrétní model disponuje délkou hřebene a spodní základny až 3,75 m. Celkově má zákazník pro výsadbu k dispozici plochu 8,6 m2. Rozhodně tak nejde o model, ve kterém by zahrádkář trpěl klaustrofobií. Výška bočních stěn je 130 cm, avšak po hřeben sedlové střechy jsou to rovné dva metry. Dodávaný materiál váží přibližně 60 až 70 kg. Ve střeše se nachází jedno střešní okno s manuálním otevíráním.

Gutta Gardentec F5 recenze

Součástí balení nejsou kotvicí zemní patky, které je nutné dokoupit. V balení není ani základový rám, který patří mezi volitelné příslušenství. Výrobce Gutta uvádí, že není nutné skleník ukotvit k betonovému základu. Robustní rám je z hliníkových profilů. Ve spodní části až 2 mm, samotný skelet se vyznačuje tloušťkou profilů 1,5 mm. Konstrukci výrobce doporučuje upevnit za pomoci zemních kotev. Na samotný rám poskytuje německý výrobce záruku v délce trvání až 15 let, zatímco na opláštění, které disponuje účinnou UV ochranou, nabízí 10letou záruku.

Vynikající kompatibilita dílů

Spotřebitelé hodnotí maximálně pozitivně nejen rozměry a provedení skleníku, ale především vynikající kompatibilitu dílů. Polykarbonátové desky jsou spojovány za pomoci systému Gutta ClickTeck, perfektně tak zapadají do vodicích lišt. Tím se zamezí jakýmkoli otvorům. Všechny části přesně sedí a lícují.

Dveře jsou jednokřídlé a disponují dvěma částmi, které lze samostatně otevírat. Výhodou německé produkce a renomovaného výrobce je i široká dostupnost náhradních dílů nebo příslušenství. Návod je z pohledu zákazníků přehledný, nicméně pro některé jsou určité kroky nedostatečně popsané. V případě správného složení konstrukce je však zasouvání samotných plátů do zámkového systému Gutta ClickTeck opravdu maličkost. Skleník byste měli skládat ve dvou.

Zkušenosti s Gutta Gardentec F5

Z recenzí nejčastěji vyčnívají pozitivní ohlasy na kvalitu zpracování a celkový design skleníku. Může za to kvalitní opláštění tlusté až 6 mm a také masivní hliníkové profily. Stabilita konstrukce je velmi dobrá. Díky systému Gutta ClickTeck je osazování polykarbonátových panelů velmi rychlé a snadné. Navíc se nestává, že by některé části nelícovaly nebo byly osazeny nepřesně. Návod je občas méně detailní.

Recenze a zkušenosti s polykarbonátovým skleníkem Gutta Gardentec F5
Zdroj: Heureka.cz

Výrobce na konstrukci poskytuje záruku v délce trvání 15 let, v případě opláštění pak 10 let. Navíc má zákazník k dispozici klientskou podporu. Skleník je dostatečně prostorný. Je nutné dokoupit kotvicí zemní patky. Výrobce uvádí, že vzhledem k vysoké míře stability není nutné konstrukci ukotvit do betonu. Z hlediska poměru ceny a kvality tento skleník překonává i větší a dražší konkurenty, jako například polykarbonátový skleník Vitavia Uranus 11500, který má však větší rozměry.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Až 6 mm tlustý polykarbonát
Odolné hliníkové profily
Záruka 15 let na rám, 10 let na opláštění

Negatíva

Občas méně přehledný návod

Tvar: skleník se sedlovou střechou ● Materiál konstrukce: hliník – 1,5 mm / 2,0 mm ● Materiál zasklení: polykarbonát – 6 mm ● Plocha: 8,6 m2 ● Šířka: 2,3 m ● Délka: 3,75 m ● Výška: 2 m ● Hmotnost: 60 kg ● Větrání: střešní okno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)