LanitPlast DODO polykarbonátový skleník – recenze

Cenově dostupný obloukový skleník z kvalitního polykarbonátového prosklení. Tento plastový skleník patří k těm větším na trhu a v poměru k ceně nabízí velice štědrou výměru k výsadbě – až 12 m2. Konstrukce je z pozinkované oceli a má antikorozní úpravu.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

LanitPlast DODO

Obloukový polykarbonátový skleník s ocelovou konstrukcí, plocha 12 m2, větrací otvor ve dveřích.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní konstrukce z oceli

LanitPlast patří k firmám, které jsou v tomto segmentu dobře známé. Ve své nabídce mají širokou škálu skleníků různých rozměrů i kvalitativních tříd. Z hlediska poměru ceny a kvality je daný model rozumnou volbou. Oproti jiným obloukovým skleníkům rozhodně boduje také poměrem ceny a rozměrů. Plocha k výsadbě má až 12 m2. Konstrukce je ocelová s antikorozní úpravou (jekl). Jedná se o uzavřené kovové profily o průměru stěn až 1 mm. Tloušťka prosklení činí 4 mm, lze však zvolit i polykarbonát tlustý 6 nebo 8 mm.

LanitPlast DODO Dneper recenze

Plastové desky se připevňují za pomoci šroubů s podložkou a disponují také jednostrannou UV ochranou. Polykarbonátové panely jsou britské výroby Brett Martin a platí na ně záruka až 10 let. Součástí balení jsou kotvicí patky, které kotvíte přímo do země. Možné je samozřejmě také kotvení se základy nebo k betonovým plochám. V hřebeni je skleník vysoký 198 cm, šířka je 314 cm a délka konstrukce činí 400 cm. Prostornost je tak silnou stránkou daného provedení.

Nepřehledný návod komplikuje montáž

Naopak slabinou je návod, který výrobci ke skleníku dodávají. V daném případě se v balení nachází šest polykarbonátových desek určených pro rám. Čelní části je nutné ořezat, aby bylo možné lexan osadit a připevnit šrouby s podložkami. Střešní okno není součástí konstrukce, ale lze si za něj připlatit. Rovněž je však zapotřebí řezání otvoru. Dveře mají panty a jsou dvoudílné. Nahoře se nachází menší část, která slouží jako větrací otvor. Celkově návod obsahuje méně vizuálních podkladů, což způsobuje nesrozumitelnost. Montáž je proto komplikovanější.

Zkušenosti s LanitPlast DODO Dneper

Celkový dojem ze skleníku je velmi dobrý, a přestože je návod velkým neduhem, který prodlužuje montáž, stavba je zvládnutelná. Lépe zpracovaný návod má určitě polykarbonátový skleník Gutta Gardentec Classic 2 x 3, který je ovšem o polovinu menší. Záleží tedy na vašich pěstitelských požadavcích. Výměra u modelu LanitPlast však činí  12 m2 a za dané peníze se skleník o této velikosti rozhodně vyplatí. Ocelová konstrukce má antikorozní úpravu a polykarbonátové desky mají dostatečnou tloušťku a ověřeného producenta.

Recenze a zkušenosti s polykarbonátovým skleníkem LanitPlast DODO Dneper
Zdroj: Heureka.cz

Ve dveřích se nachází větrací otvor. Střešní okno není součástí, ale je možné si jej dokoupit. Jak už to tak u obloukových skleníků bývá, montáž čel je náročnější, protože pláty je nutné řezat a osazovat. Doporučujeme vám plát přirovnat, připevnit a oříznout přímo na konstrukci s přesahem, abyste případně mohli ještě upravovat. Až následně přejděte ke klenbám. Kotvení je řešeno zemními patkami. Cena hraje jednoznačně ve prospěch skleníku, i proto spotřebitelé tento model preferují.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pevná, ocelová konstrukce + antikorozní úprava
Cena přiměřená kvalitě
Kotvicí patky v balení

Negatíva

U čelních stran je nutné řezat lexan
Méně přehledný návod

Tvar: obloukový skleník ● Materiál konstrukce: pozinkovaná ocel – 1 mm ● Materiál zasklení: polykarbonát – 4 mm ● Plocha: 12 m2 ● Šířka: 3,14 m ● Délka: 4 m ● Výška: 1,98 m ● Hmotnost: 80 kg ● Větrání: větrací otvor ve dveřích

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)