Pridané: 22. října 2016 | Autor: Tomáš

Test ohřívačů vody

bojler

Koupi kotle (ohřívače vody) nemůžeme brát na lehkou váhu a musíme vybírat s rozvahou. I to je důvod, proč jsme prošli velké množství srovnání a testů a sestavili jsme pro vás doporučení na konkrétní tipy výrobků.

Můžeme říci, že v následující části najdete test ohřívačů vody, který vám ušetří spoustu času a v neposlední řadě i peněz. Kvalitní ohřívač ohřívá vodu rychle a levně.

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

Mora Keomk 150 SKL

Výborný elektrický ohřívač vody o objemu 150 l je originálním řešením topného tělesa s přívodem pro několik odběrných míst. Kvalitní izolace minimalizuje tepelné ztráty, zaručí vám výbornou provozní spolehlivost a minimální údržbu. Ohřívač obsahuje elektronickou řídící jednotku. Dostatečnou ochranu proti korozi tvoří vmontována hořčíková anoda, která zároveň chrání i před vodním kamenem. Univerzální konstrukce umožňuje montáž vertikálně na stěnu i horizontálně na podlahu. Nechybí ochrana proti náhodnému zapnutí, přehřívání, zamrznutí a dokonce ani ochrana proti bakterii legionella. Výhodný nákup s výborným poměrem výkonu a ceny.

 

Výborný  poměr výkon/ cena

Tatramat EOV 120 Trend

Modelovou řadu EOV Trend tvoří zásobníkové nástěnné elektrické ohřívače vody v kulatém provedení. Vnitřek tohoto 120 l ohřívače je smaltované speciálním, vysoce kvalitním smaltem a následně vypálené při konstantní teplotě 850° C. Nastavení teploty je řešeno otáčivým regulátorem od 7 ° C až do 75 ° C.Pre pohodlnou kontrolu aktuální teploty vody slouží indikátor teploty, umístěný na přední straně. Nechybí anodová ochrana proti korozi, bezpečnostní termostat, pojistka proti zamrznutí vody a pojistka proti přehřátí ohřívače s funkcí resetu. Výhodný nákup ve výborném poměru kvality, výkonu a ceny.

Draždice OKHE 125 SMART

Inteligentní ohřívač vody o objemu 125 l s možností připojení na HDO. Funkce SMART HDO přizpůsobí provoz ohřívače přesně podle vašich potřeb a tím dosáhnete větší úspory. Tento moderní ohřívač máte možnost ovládat přes mobilní zařízení s operačním systémem Android. Stačí si pomocí QR kódu stáhnout aplikaci Smart Bojler ze stránky výrobce nebo přímo z Google Play. Ohřívač je určen na akumulační ohřev vody elektrickou energií. Voda se ohřívá pomocí elektrického tělesa v smaltovaném, tepelně izolovaném zásobníku. To je v době ohřevu ovládáno řídící jednotkou. Pomocí otočného ovladače přepínáte mezi některým ze čtyř režimů. Moderní elektrický ohřívač vody za výbornou cenu.

Mora EOM 80 PKT

Za velmi dobrou cenu se na trhu prodává model Mora S 80. Je velmi oblíbený mezi zákazníky. Díky nízké ceně a dobrému výkonu. Pokud byste se rozhodovali v této cenové hladině, máme pro vás tip na zásobníkový elektrický ohřívač Mora EOM 80 PKT o objemu 80 l, který je novějším modelem s podobnými parametry. Ochranu proti korozi tvoří vmontována hořčíková anoda, ta upravuje elektrický náboj vnitřku nádoby, snižuje tak nebezpečí jeho rezivění a slouží i před vodním kamenem. Za velmi dobrou cenu, tak získáte kvalitní ohřívač s výbornými provozními vlastnostmi.

 

Černý Petr nebo jde to i bez plynu a elektřiny

Na trhu je velké množství různých ohřívačů vody. Akumulační nebo průtokové bez zásobníku vody. Rozdílné jsou i v ohřevu vody. Zatímco jedny využívají k ohřevu elektřinu, jiné ohřívače jako zdroj ohřevu využívají plyn. Výjimkou nejsou ani kombinované ohřívače. Ale my vám dáme tip na ohřívače, které nevyužívají ani elektřinu ani plyn. Prvním tipem je dvojice ohřívačů, které využívají jako zdroj ohřevu solární energii a druhy tip je jednoduchý ohřívač na tuhé palivo.

 

Dražice OKC 500 NTRR/1Mpa

Tento model využívá k ohřevu dva externí zdroje tepla prostřednictvím výměníků. Jde o nepřímotopný bojler, který ohřívá vodu za pomoci solárního systému. Samozřejmě, že kromě ohřevu teplé vody solárním systémem můžete kombinovat ohřev i elektrickým, plynovým kotlem nebo kotlem na tuhá paliva.

Druhým z dvojice je výrobek u nás velmi dobře známého výrobce Tatramat.

Tatramat SOL 300 TM

Solární set Tatramat SOL TM se skládá ze dvou solárních kolektorů SOL 27 Basic STIEBEL ELTRON, zásobníku Tatramat VTS 300/3 a dalšího příslušenství. Ohřívač vody o objemu 300 l je vybaven solárním výměníkem tepla pro ústřední topení a elektrickým ohřívacím tělesem. Jeho nádrž je vyrobena z pevného ocelového plechu a jeho vnitřní část je chráněna proti korozi velmi kvalitním smaltem a anodovou ochranou. Vše potřebné již tento set obsahuje a vy tak získáte vynikající ekologický ohřívač vody spolu se solárními panely.

Elíz Euro 65 D

Jednoduchý, skoro sparťanský ohřívač vody na tuhá paliva, dřevo. Jde o beztlakový ohřívač s napojením na jedno odběrné místo, sprchu. S objemem 65 l ho umístěte ve vertikální poloze na zem. Jelikož je ohřívač bez izolace, můžete jej použít i na vytápění místnosti. Ohřívač se skládá ze smaltované nádrže na vodu a ohniště. Odvod spalin musí být odveden do komína. Nádrž je chráněna proti korozi anodovou tyčí a ohřívač je pokryt smaltem z obou stran. Na vrchní části se nachází vývod pro flexibilní sprchovou hlavici a na přední straně zase vývody pro směšovací baterii. Spodní část patří ohnisku vyložena šamotovými cihlami. Jednoduchý ohřívač vhodný tam, kde není přípojka plynu nebo je problém s dodávkou elektřiny.

Test ohřívačů vody
5 (100%) 3

Autor článku
Tomáš

Snažím se přinášet objektivní a nestranný pohled na kvalitu produktů. Věřím, že vám mé články a recenze pomohou správně se rozhodnout. Podpořte mě sdílením.

Zatím se zde nenachází žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*