Sencor SVC 8621TI tyčový vysavač – recenze

Šikovný tyčový vysavač, který nabízí dva produkty v jednom. Po rozložení se z něj stane ruční vysavač, který se hodí k čištění auta nebo sedačky. Oceňujeme zabudované LED osvětlení, slušnou výdrž akumulátoru i jednoduchou manipulaci. Vysavač je lehký a na podlahy skvělý, v případě koberců se jeho výkon o něco snižuje. Minusem je menší nádoba na prach, kterou je nutné často vysypávat. Poměr ceny, výkonu, kvality a funkcí je velmi dobrý.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 02.02.2023
Obsah článku:

Sencor SVC 8621TI

Tyčový vysavač s příkonem 110 W, objem nádoby 0,5 litru, HEPA filtr, 2 000mAh akumulátor, doba provozu 50 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Oceňujeme poměrně nízko nastavenou cenu tohoto tyčového vysavače, který je vlastně produktem dva v jednom. S vysavačem se dobře manipuluje, jelikož je lehký a má otočnou hubici v rozsahu 180°. Ruční jednotka je odnímatelná, což dělá z něj skvělého pomocníka pro vysávání menších ploch. Nám se osvědčil na vysávání nečistot v automobilu, ale také z kuchyňského stolu nebo ze sedací soupravy. K dispozici je štěrbinová hubice i prachový kartáč.

Vysavač má kvalitní HEPA filtr. Vyzdvihujeme, že není hlučný a úklid s ním je pohodlný. Jelikož funguje na akumulátor, nikde nás při práci neomezoval napájecí kabel. Výkon vysavače je dostatečný k vysátí nečistot z podlah. Velké plus dáváme za zabudovaný rotační kartáč, který dosahuje velmi dobrých výsledků na jakémkoli typu podlah. U koberců se vysavač trochu trápí, ale i tam dosahuje uspokojivých výsledků.

Sencor SVC 8621TI recenze

Líbí se nám možnost výběru ze dvou rychlostí provozu – vysoký výkon a nízký výkon, který dokáže prodloužit dobu vysávání na jedno nabití. Nabíjecí základna zároveň poslouží k praktickému uložení vysavače. Je vybavena také integrovaným držákem příslušenství, takže starosti se skladováním jsme neměli žádné. Baterie je nabitá za 4 až 6 hodin a její provoz se pohybuje od 22 do 50 minut. Závisí to na zvoleném výkonu vysávání. Líbí se nám, že na plné nabití upozorňuje LED indikátor.

Za skvělou funkci považujeme zabudované LED osvětlení. To je umístěno přímo na hubici a dokáže osvětlit nečistoty na podlahách či kobercích. Hodí se i do tmavších místností nebo zákoutí, kde není dostatečné hlavní osvětlení. Ergonomie vysavače i odnímatelné jednotky je opravdu velmi dobrá. Pochvalu si zaslouží i následné čištění, které je nenáročné díky možnosti rozložení. Jednotlivé části ruční jednotky se jednoduše rozloží a nádobu na prach stačí vysypat a filtr ručně vyklepat nebo vyčistit.

Nevýhody produktu

S vysavačem se nám manipulovalo opravdu velmi dobře, ale hodí se spíše k rychlému a základnímu vysátí. Do koutů a ani pod nábytek se totiž nevejde. Pokud tedy budete chtít vysát důkladněji, musíte sáhnout ještě po dalším přístroji. Vysavač má dostatečný výkon, ale u koberců jsme si všimli, že výkon je o něco nižší. Bude tak skvělým pomocníkem pro ty, kteří mají podlahy. Nelíbilo se nám, že nádoba na prach je menší, má objem jen 0,5 litru, její častější vysypání je proto nutné. Nabíjecí stanice působí labilně a když jsme chtěli do ní odložit vysavač jednou rukou, nešlo to. Možná to chce jen víc cviku. Jako celek je však vysavač povedený a poměr ceny, výkonu a funkcí je velmi dobrý.

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI

Parametry

Typ vysavačetyčový
Hmotnost 2,4 kg
Hlučnost78 dB
Příkon110 W
FiltrHEPA
Objem nádoby0,5 l
Vysávánísuché
Provedeníbezsáčkové
Napájeníakumulátorové
Doba nabíjení6 hodin
BaterieLi-Ion
Kapacita baterie2 000 mAh
Doba provozu50 minut

Zkušenosti se Sencor SVC 8621TI

Uživatelé ocenili dobrou cenu i výkon. Líbilo se jim, že hlučnost není vysoká, velmi dobře vysává podlahy a má vpředu diody. Vyzdvihli, že se jedná o produkt dva v jednom a ruční vysavač je stejně kvalitní jako ten velký. Za minus považují, že koberce vysává o něco hůře. Zmínili jednoduchou manipulaci i dobrou výdrž na jedno nabití. Vadí jim, že nabíjecí stanice působí labilně a nádoba na prach je menší, proto je třeba ji častěji vysypat. Za další minus považují, že se nedostane do koutů a nevejde se pod nábytek. Celkově si vysavač vysloužil více pozitivních než negativních reakcí.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Sencor SVC 8621TI
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Sencor SVC 8621TI je šikovný tyčový vysavač, který má dobrý poměr ceny a výkonu. Jeho nevýhodou je menší nádoba na prach a horší sací výkon na kobercích. Pokud nechcete nádobu příliš často vysypat, doporučujeme poohlédnout se po Klarstein Clean Butler 4G, který má nádobu o objemu 0,8 litru. Velmi dobrý sací výkon nabízí Samsung VS20A95823W/GE. U tohoto vysavače počítejte s vyšší pořizovací cenou. Dobré recenze od uživatelů si vysloužil tyčový vysavač Makita DCL180Z. Pyšní se nízkou pořizovací cenou, ale na druhé straně i nízkou výdrží baterie. Na jedno nabití zvládá maximálně 20 minut. Za zmínku stojí také Xiaomi Mi G10, který může konkurovat vysavači Sencor. Xiaomi má inteligentní točivý moment, velmi dobrou výdrž baterie i integrovaný barevný displej. Jako vhodnou alternativu zmíníme ještě ETA Moneto 3449 90000. Tento vysavač lze, podobně jako ostatní zmíněné, používat i v rozloženém stavu, tehdy se z něj stává ruční. Kromě toho má dostatek příslušenství v balení a potěší také přijatelnou pořizovací cenou.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velmi dobrý poměr ceny a výkonu
Snadná manipulace i čištění
Odnímatelná ruční jednotka
Integrovaná LED světla na hubici
Slušná výdrž na jedno nabití

Negatíva

Menší nádoba na prach
Horší výkon na kobercích

Typ vysavače: tyčový ● Příkon: 110 W ● Hlučnost: 78 dB ● Filtr: HEPA ● Objem nádoby: 0,5 litru ● Akumulátor: 2 000 mAh ● Doba provozu: 50 minut ● Hmotnost: 2,4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)