Parkside Aku úhlová bruska PWSA 20-Li C3 – recenze

Úhlová bruska Parkside poháněná akumulátorem disponuje plynulým rozběhem i možností regulovat výkon. Rozsah otáček je 2 500 až 10 000 za min. Rukojeť lze nastavit (3 polohy). Řezací kotouč o průměru 125 mm je součástí balení. 

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 17.05.2022
Obsah článku:

Parkside Aku úhlová bruska PWSA 20-Li C3

Aku úhlová bruska s 2 500 – 10 000 ot./min., průměr kotouče činí 125 mm, kapacita akumulátoru 20 V, otáčky lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chcete-li řezat či brousit, ale potřebujete, aby vás neomezovala elektrická síť a kabel, pak je úhlová bruska Parkside poháněná akumulátorem vhodným řešením. Jedná se o praktického pomocníka pro domácí kutily. Bruska je určená k běžnému broušení a průměr kotouče činí 125 mm.

Plynulý rozběh i regulace výkonu

Aku úhlová bruska není dodávána s akumulátorem, ten je potřeba dokoupit samostatně. Výrobce doporučuje akumulátor s kapacitou 4 Ah. Výdrž baterie je podle spotřebitelů slabší, ale vzhledem k účelům použití je kapacita dostačující. Bruska Parkside disponuje i plynulým rozběhem a možností regulovat výkon. Rozsah otáček je od 2 500 až do 10 000 za min. Výkonem bruska neohromí a z hlediska řezání doporučujeme sáhnout po výkonnějších aku nebo elektrických modelech. Při vyšší zátěži dávejte pozor na přehřívání elektromotoru.

Parkside PWSA 20 V-Li C3 recenze

Kvalita plastů neohromí

Přestože se jedná o levnější hobby model, spotřebitele potěší flexibilní umístění rukojeti až ve 3 polohách. Rukojeť je navíc i protiskluzová. Kvalita materiálů, především spínače či plastových částí, je horší. Součástí příslušenství je jeden řezací kotouč o průměru 125 mm a také montážní klíč. Upínání kotouče je zajištěno maticí M14 a systém výměny kotouče je jednoduchý díky aretaci vřetena Spindle Lock. Bruska má také ochranný kryt, který disponuje bezklíčovým rychlonastavením polohy. Hmotnost brusky činí necelých 1,6 kg.

Zkušenosti s Parkside PWSA 20 V-Li C3

Na základě zkušeností zákazníků lze konstatovat, že v poměru ceny a funkčnosti úhlová bruska Parkside PWSA 20-Li C3 splňuje požadavky spotřebitelů a nenáročné určitě nezklame. Pro některé zákazníky je slabinou horší zpracování a kratší výdrž akumulátoru. Řešením je zakoupení dvou kusů baterií a jejich střídání. Další spotřebitelé si zase pochvalují ergonomii a možnost regulace otáček, která u konkurentů není v této cenové hladině zcela běžná. Výkon brusky je průměrný a při větším tlaku místy dochází k vypnutí brusky. Tehdy je nutné spínač vypnout a opětovně zapnout. Spotřebitelé jsou rádi za ergonomii i 3 polohy ergonomické rukojeti. Komplexně je tak úhlová bruska Parkside obstojným hobby nářadím určeným k nezbytnému použití.

Recenze a zkušenosti s úhlovou bruskou Parkside PWSA 20-Li C3
Zdroj: Lidl.sk

Recenzie a skúsenosti s uhlovou brúskou Parkside PWSA 20 V-Li C3
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pořizovací cena
Plynulá regulace otáček
Tři polohy rukojeti

Negatíva

Dodávána bez akumulátoru a nabíječky
Méně kvalitní zpracování
Slabší výkon

Typ: akumulátorové nářadí ● Otáčky motoru: 2 500 – 10 000 ot./min. ● Kapacita akumulátoru: 20 V – 4 Ah / 8 Ah ● Průměr kotouče: 125 mm ● Regulace otáček: ano ● Hmotnost: 1 540 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(74.8%)