Bosch MES 3500 odstředivý odšťavňovač – recenze

Odšťavňovač Bosch MES 3500 s výkonným, 700W motorem umožňuje nastavení rychlosti ve dvou stupních. Objem nádoby na odpad je dva litry, zásobník na šťávu má objem 1,25 litru. Výpust má systém AntiDrip, mikrosítko je nerezové.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 17.03.2022
Obsah článku:

Bosch MES 3500

Příkon 700 W, 2 rychlosti, 2litrová nádoba na odpad, 1,25litrová nádoba na šťávu, nerezové mikrosítko, systém AntiDrip.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitně zpracovaný odšťavňovač z dílny ověřeného německého výrobce Bosch. Odšťavňovač k odšťavňování využívá odstředivý mechanismus a ostré nerezové nože. Vyšší efektivity při procesu získávání šťávy dosahuje odstředivou silou a nerezovým mikrosítkem. O pohon se stará elektromotor, který má dokonce dva rychlostní stupně.

Rychlý proces odšťavňování

Spotřebič je vybaven výkonným, 700W motorem, který pracuje při vysokých otáčkách. Za pomoci otočného regulátoru můžete nastavovat dva výkonnostní stupně. Při vyšším stupni odšťavňovač přenáší více vibrací a je hlučnější. Poradí si však i s opravdu tvrdými plodinami. Nerezové mikrosítko je u tohoto výrobce standardem a snadno se udržuje. Dírky jsou husté, a tak šťáva proniká rychle. Spotřebitelé však avizují, že dužina v nádobě obsahuje ještě poměrně dost šťávy, což znamená horší úroveň výtěžnosti.

Bosch MES 3500 recenze

Objem nádoby na odpad je dva litry, zásobník na šťávu má objem 1,25 litru. Výpust má také systém AntiDrip, který zabraňuje odkapávání mimo nádobu. Nádoba na odpad je snadno odnímatelná, v případě vyprazdňování tak nemusíte rozebírat celý odšťavňovač. Údržba a čištění jsou jednoduché, odnímatelné části je vhodné mýt i v myčce nádobí. Zařízení má také protiskluzové nožičky. Proces extrakce šťávy je velmi rychlý a usnadňuje ho i široký plnicí otvor.

Zkušenosti s Bosch MES 3500

Model Bosch MES 3500 disponuje velmi podobnými parametry jako odstředivý odšťavňovač Bosch MES25C0. Jedná se však o dražší model. Kvalitou zpracování za konkurencí nezaostává. Vážnost odšťavňovači dodávají také nerezové prvky. Spotřebitele těší dostatečný výkon, ovšem méně potěší větší hlučnost. Spotřebitele netěší ani vlhká dužina, která je příznakem zbytkové šťávy. Výtěžnost odšťavňování je tedy menší. Odšťavňování usnadňuje široký plnicí otvor.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Bosch MES 3500
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Řada pozitivních recenzí
Systém DripStop
Kvalita zpracování

Negatíva

Hlučnější chod
Slabší výtěžnost

Příkon: 700 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1,25 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 4,5 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)