Sencor SJE 741SS odstředivý odšťavňovač – recenze

Levný odšťavňovač Sencor se řadí k nejprodávanějším modelům. Zařízení je vybaveno elektromotorem s nižším příkonem (400 W). Plasty nejsou tak odolné jako u dražší konkurence, ovšem na první pohled odšťavňovač vůbec nepůsobí nekvalitně. Nádoba na šťávu má jen 350 ml, odpadní nádoba pojme 1,2 litru. Výtěžnost šťávy je slabší. Potěší alespoň snadná údržba a nerezové mikrosítko.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 17.03.2022
Obsah článku:

Sencor SJE 741SS

Příkon 400 W, dvě rychlosti, objem nádoby na odpad 1,2 l, 350ml nádoba na šťávu, nerezové mikrosítko.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Za málo peněz hodně muziky? Sencor SJE 741SS je levným odšťavňovačem s odstředivým mechanismem. Zároveň patří mezi nejprodávanější modely. Elektromotor má dvě rychlosti – 11 000 ot./min. nebo 13 000 ot./min. Potěší kompaktními rozměry a hmotností pouze 2 kg. Podstavec má protiskluzové nožičky a rovněž má bezpečnostní pojistku před náhodným spuštěním.

Nižší výkon – dobrý výsledek

Elektromotor má výkon 400 W. Otáčky můžete regulovat otočným regulátorem, a to ve dvou rychlostech. Na základě recenzí zákazníků je však třeba dávat pozor na příliš dlouhý chod přístroje nebo odšťavňování velkého množství surovin současně. Motor se může přehřívat a následně trvale poškodit. Pokud tedy potřebujete připravit sklenici čerstvé šťávy rychle, odšťavňovač to zvládne. Při větším množství mu dopřejte přestávky. Disponuje však ochranou před spuštěním a automatickým vypnutím v případě odstranění krytu.

Sencor SJE 741SS recenze

Materiály z pohledu designu nepůsobí lacině, ale nižší cena spotřebiče se nezapře a plasty nejsou natolik odolné. V poměru k ceně však nejde o žádnou výhradu. Odnímatelné části můžete mýt v myčce nádobí. O efektivnější odšťavňování se přičiní i nerezové mikrosítko. Horní víko je transparentní. Plnicí otvor je široký 65 mm. Objem nádoby na dužinu je 1,2 litru, nádoba na šťávu má jen 350 ml. Přívodní kabel má 120 cm.

Zkušenosti se Sencor SJE 741SS

Opravdu kompaktní odšťavňovač za velmi nízkou pořizovací cenu. Kromě výhodné ceny zmíníme snadnou údržbu a splnění účelu. Od odšťavňovače v této cenové třídě nelze mít přehnaná očekávání. Pozor je třeba dávat na přehnanou zátěž. Odolnější plodiny dávají motoru zabrat a je potřeba sledovat, zda se motor nepřehřívá. Přibalena je jen malá nádoba na šťávu o objemu 350 ml. Celkově je tento odstředivý odšťavňovač podle nás vhodný k občasnému odšťavňování. Chcete-li odšťavňovat na pravidelné bázi (denně), zkuste odstředivý odšťavňovač Bosch MES25C0.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Sencor SJE 741SS
Zdroj: Heureka.sk

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Sencor SJE 741SS na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Velké množství pozitivních recenzí

Negatíva

Nižší výkon elektromotoru
Přehřívání
Malá nádoba na šťávu

Příkon: 400 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 0,35 l ● Objem nádoby na odpad: 1,2 l ● Hmotnost: 2,0 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)