Clatronic CL 3716 mobilní klimatizace – recenze

Moderní klimatizační zařízení značky Clatronic nabízí zákazníkům optimální chladicí výkon 9 000 BTU. Kompaktní model je navíc velmi úsporný. Výhodou je také možnost ovládání klimatizace prostřednictvím dálkového ovládání nebo telefonu. Mobilní klimatizace Clatronic je dodávána s veškerým potřebným příslušenstvím k instalaci pro odvod vzduchu přes okno.

Publikované: 08.03.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Clatronic CL 3716

Kapacita chlazení 9 000 BTU, chladicí výkon 2,6 kW, max. pokrytí 90 m3, max. průtok vzduchu 400 m3/h, hlučnost 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Jedná se o velmi kompaktní klimatizační zařízení určené do prostor s kapacitou až 90 m3. Velmi potěšující ovšem je, že je tento model velmi úsporný. Příkon dosahuje hodnoty pouhých 780 W a řadí se do energetické třídy A. Chladící výkon zařízení je 9 000 BTU – 2,6 kW. Za hodinu dokáže klimatizace recirkulovat objem až 400 m3 vzduchu. Směrové klapky proudění vzduchu jsou mechanicky nastavitelné. Dobrou vlastností klimatizace je relativně tichý chod.

Zařízení můžete využít také jako samostatný ventilátor, ten má dva stupně výkonnosti. Další praktickou funkcí je odvlhčování. Výrobce neuvádí výkon tohoto modelu. Mezi funkcemi nechybí programovatelný časovač nebo noční režim. Praktickou vychytávkou je například úložiště pro napájecí kabel.

Clatronic CL 3716 recenze

Ovládací panel působí velmi moderně a nabízí dotykové ovládání. Nechybí ani LED displej a podsvícení. Součástí balení je také dálkové ovládání s bateriemi. K velkým plusům řadíme přítomnost WiFi modulu a možnost ovládání mobilní klimatizace přes chytrý telefon. Stáhnout si je třeba aplikaci Smart Life App. Pozitivní vlastností je také přítomnost dvou filtrů, které pečují o pročištění vzduchu. Ten je tak svěžejší a zbavený prachových částic. Filtry jsou odnímatelné.

Nevýhody produktu

Výkon zařízení, respektive účinnost chlazení zaostává za stejně výkonnou konkurencí. Především se však jedná o rychlost nástupu chlazení, která je pomalejší. Směrování lamel a tedy usměrnění chladného vzduchu lze regulovat lamelami, ale nelze je ovládat na dálku, ale jen manuálně. Někteří zákazníci rovněž kritizují kvalitu plastových částí.

Mobilní klimatizace Clatronic CL 3716

Problematičtější je samotná aplikace Smart Life App, která v některých případech nereaguje na zvolená nastavení nebo se k zařízení nepřipojí vůbec a zařízení vykazuje chybu připojení.

Parametry

Chladící výkon2,6 kW
Kapacita chlazení9 000 BTU
Energetická třídaA
Napájení220 – 240 V
Příkon780 W
Regulace teplotyano
Max. pokrytí90 m3
Hlučnost64 dB
Noční režimano
WiFiano
Časovačano
Odvlhčováníano
Hmotnost30 kg
Šířka33,8 cm
Výška69,8 cm
Hloubka35,4 cm

Zkušenosti s Clatronic CL 3716

Spotřebiteli je kladně hodnocen především design zařízení. Mobilní klimatizace disponuje štíhlými tvary a kombinace bílé a černé barvy je velmi elegantní. Moderně a inovativně působí dotykový ovládací panel. Ikony mají podsvícení a jasně zobrazují své funkce. Přítomný je i noční režim. Připomínáme, že v balení se nachází dálkový ovladač s bateriemi.

Ovládání přes mobilní aplikaci je komfortní, ale řada spotřebitelů si stěžuje na problematické připojení či nereagující příkazy aplikace. Důvodem může být integrovaný WiFi modul. Zákazníci vnímají kladně, že výrobce nezapomněl na potřebné příslušenství včetně odpadní hadice a těsnění do okna. Méně podstatným, ale praktickým parametrem je hadička pro odvod kondenzátu, která se nachází v horní části a je dobře přístupná.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Clatronic CL 3716 na Hej
Zdroj: Heureka.cz

Zařízení je relativně tiché. Ventilátor má dva stupně rychlosti. Integrovány jsou i dva odnímatelné filtry. Výhodou je úsporný provoz, klimatizace Clatronic má jmenovitý příkon 780 W a patří do energetické třídy A. Několik spotřebitelů uvádí, že výkonnost zařízení nesplnila jejich očekávání, především co se týče nástupu chlazení. Klimatizace není vybavena funkcí ohřevu.

Alternativy

Velmi moderním designem se prezentuje také mobilní klimatizace Electrolux EXP34U338HW. Má ovšem vyšší výkon až 12 000 BTU. Efektivita chlazení je také vyšší, vhodná je do prostor až 100 m3. Zařízení není dodáváno s příslušenstvím. Do pozornosti dáváme také výkonnou a cenově dostupnou mobilní klimatizaci Tristar AC-5562, která nabízí kromě funkce chlazení, odvlhčování a ventilace i možnost přídavného vytápění. Kapacita chlazení je 11 942 BTU.

Chybu neuděláte ani v případě mobilní klimatizace Guzzanti GZ 1201. Zaujme již specifickým designem, ale také chladícím výkonem 3,5 kW. Pozitivem je tichý provoz, jednoduché ovládání a automatický režim regulace teploty. Mobilní klimatizace Whirlpool PACB29HP zase zaujme funkcemi 3v1 a v neposlední řadě potěší i funkcí ohřevu. Dodávána je s kompletním příslušenstvím.

Mezi alternativní volby řadíme také cenově dostupnou mobilní klimatizaci z dílny českého výrobce Concept KV1000. Výkon chlazení představuje hodnotu 10 000 BTU – 2,9 kW. Aktivovat lze funkci odvlhčování nebo samostatného režimu ventilátoru. Součástí balení je odpadní trubice.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dotykový ovládací panel
Cena mobilní klimatizace
Design
Tichý chod

Negatíva

Problematické fungování mobilní aplikace
Mechanicky ovládané lamely
Pomalejší nástup chlazení

Chladicí výkon: 2,6 kW ● Kapacita chlazení: 9 000 BTU ● Energetická třída: A ● Max. pokrytí: 90 m3 ● Max. průtok vzduchu: 400 m3/h ● Hlučnost: 65 dB ● Hmotnost: 22 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)