Woods Como 12K Smart Home mobilní klimatizace – recenze

Výkonná mobilní klimatizace vhodná do bytů, domů či kanceláří. Jde o dražší model, avšak jeho výhodou je pokrytí většího prostoru a vyšší chladicí výkon. Velkým pozitivem pro milovníky technologií je, že zařízení disponuje WiFi modulem a lze jej ovládat pomocí mobilní aplikace.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 08.11.2022
Obsah článku:

Woods Como 12K Smart Home

Chladicí výkon: 3,5 kW / 12 000 BTU, příkon 1 250 W, průtok vzduchu 420 m3/h, odvlhčování (1,2 l/h).

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vysoký průtok vzduchu až 420 m3/h je předpokladem toho, že mobilní klimatizace dokáže prostor zchladit velmi rychle. A tak to je. Zařízení Woods Como 12K Smart Home disponuje chladicím výkonem 3,5 kW (12 000 BTU) a pokryje plochu o výměře kolem 35 m2. Samozřejmostí je samostatný režim ventilace se dvěma rychlostmi. Automatická regulace teploty v režimu chlazení znamená, že klimatizace chladí do té doby, dokud prostor nedosáhne požadované teploty. Právě vysoký průtok vzduchu dokáže při vyšším výkonu chladit velmi rychle a efektivně. Hlučnost dosahuje hodnoty v rozsahu od 50 do 55 dB.

Přiměřená energetická náročnost

Nechybí ani režim odvlhčování. Výrobce uvádí odvlhčovací výkon 1,2 l za 24 hodin. Příkon zařízení je 1 250 W. Vzhledem k výkonu je však energetická náročnost přiměřená. K chlazení je využíváno chladivo R290. Ke klimatizaci je dodávána vzduchová hadice, ale okenní izolaci je nutné dokoupit, není totiž součástí balení. Konstrukce klimatizace váží zhruba 26 kg a má transportní kolečka, což usnadní případné přesouvání.

Woods Como 12K Smart Home recenze

Ovládání přes mobilní aplikaci

Výhodou tohoto modelu je i přívlastek „smart“. Mobilní klimatizace disponuje integrovaným WiFi modulem a lze ji jednoduše ovládat na dálku prostřednictvím mobilní aplikace, kde můžete regulovat teplotu, přepínat režimy či aktivovat časovač. Aplikace je dostupná pro iOS i Android. V aplikaci naleznete také skutečné informace o teplotě a vlhkosti vzduchu v prostoru. Klimatizaci však můžete ovládat i pomocí dotykového panelu přímo na zařízení nebo prostřednictvím dálkového ovladače, který je v balení. Klimatizace má na přední straně také praktický podsvícený displej, který umožňuje sledování aktuální teploty.

Zkušenosti s Woods Como 12K Smart Home

Z pohledu zákazníka je mobilní klimatizace Woods Como 12K Smart Home hodnocena pozitivně. Asi jediným větším negativem je vyšší cena, kterou renomovaný výrobce tomuto modelu přiřadil. Dostanete však výkonné zařízení, které si s horkými letními dny hravě poradí. V úvahu berte i to, že jde o klimatizaci s WiFi. Ovládat ji můžete na dálku, a to pomocí mobilní aplikace – regulace teploty, přepínání režimů nebo kontrola aktuální teploty a vlhkosti vzduchu v místnosti. Uživatelům se ovládání prostřednictvím aplikace velmi líbí, stejně tak i podsvícený displej a dotykový panel. Samostatně dokáže bez chlazení fungovat jako ventilátor (dvě rychlosti). Permanentně aktivní je režim odvlhčování s automatickým odpařováním kondenzátu.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Woods Como 12K Smart Home
Zdroj: Heureka.cz

Majitele této klimatizace těší rychlý nástup chlazení a také pokrytí většího prostoru. Výkon je podpořen vysokým průtokem vzduchu. Konstrukce je robustní a má také transportní kolečka. Kvalita zpracování je na dobré úrovni. Stížnosti nesměřují ani k akustickému projevu a hlučnosti. Chod je relativně tichý. Zařízení i z hlediska designu působí moderně. Součástí balení je vzduchový vývod, nicméně okenní izolaci je potřeba dokoupit.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon chlazení
Ovládání prostřednictvím aplikace v mobilu
Praktický přední displej

Negatíva

Vyšší cena

Chladicí výkon: 3,5 kW / 12 000 BTU ● Příkon: 1 250 W ● Doporučená výměra: 35 m2 ● Průtok vzduchu: 420 m3/h ● Odvlhčování: ano ● Výkon odvlhčování: 1,2 l/h ● Max. hlučnost: 55 dB ● Hmotnost: 26 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.4%)