Electrolux EXP26U338CW mobilní klimatizace – recenze

Mobilní klimatizace značky Electrolux je velmi dobrou volbou v případě řešení problémů s přehřátým prostorem. Díky automatickému režimu dokáže klimatizace sama nastavit optimální klima prostoru. Dálkovým ovládáním můžete pohodlně ovládat teplotu i intenzitu chlazení. Odvděčí se nejen účinným chlazením, ale také ekonomickým provozem.

Publikované: 08.03.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Electrolux EXP26U338CW

Kapacita chlazení 9 000 BTU, chladicí výkon 2,6 kW, max. pokrytí 90 m3, hlučnost 64 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klimatizační zařízení Electrolux využívá systém adaptéru, který odvádí teplý vzduch dále od klimatizace, samozřejmě také s odpadní hadicí. Hadice tak není napojena přímo na zařízení, což pokládáme za velmi efektivní řešení odvodu teplého vzduchu. Obecně je chladicí výkon zařízení velmi efektivní. Optimální pro prostory do 40 m2. V poměru ceny a výkonu není výhrad.

Velkou výhodou je úsporný chod mobilní klimatizace Electrolux. Klimatizace ani při vyšším výkonu není velkým žroutem energie a dosahuje velmi dobré hodnoty i při dlouhodobém používání. Patří do energetické třídy A. Navíc využívá ekologické chladivo R290. Za pozitivum považujeme určitě přítomnost funkce odvlhčování. Vzduch je mnohem svěžejší. Při projížděném vzduchu přes zařízení zbavuje vzduch nečistot alespoň prachový filtr.

Electrolux EXP26U338CW recenze

V automatickém režimu přístroj sám udržuje stanovenou teplotu a sám dochlazuje, když je potřeba. Teplotu můžete bez problémů regulovat díky termostatu od 16 do 32 °C. Mobilní klimatizace Electrolux je dodávána také s praktickým dálkovým ovladačem s displejem. Velice dobrým dojmem působí ovládací panel. Ten disponuje dotykovým ovládáním i LED displejem. Všechny funkce mají samostatnou ikonu a je to také intuitivní způsob ovládání. Neabsentuje ani časové spínání.

Mile překvapil zvukový projev výkonné klimatizace. Chladící výkon 2,6 kW a i při plném výkonu ventilátoru zařízení produkuje hluk 64 dB, stejně jako řada konkurence, přesto je zvuk poměrně snesitelný.

Nevýhody produktu

Kondenzační nádoba se velmi rychle plní, zvláště pokud využíváte klimatizaci v rozžhavených prostorách. Je třeba ji tak poměrně často vyprazdňovat. Škoda, že Elextrolux nevsadil také na lepší filtraci vzduchu. Vzhledem k ceně by HEPA filtr potěšil, přítomen je jen papírový filtr na prach. Na ovládacím panelu je písmo menší. Používat však většinou budete zrovna dálkový ovladač. Vzduchová hadice není součástí balení, zároveň je hadice pro odvod teplého vzduchu kratší a vyrobena z méně poddajného materiálu. Součástí balení není ani těsnění do okna.

Mobilní klimatizace Electrolux EXP26U338CW

Parametry

Chladící výkon2,6 kW
Kapacita chlazení9 000 BTU
Energetická třídaA
Napájení220 – 240 V
Regulace teploty16 – 32 °C
Max. pokrytí90 m3
Hlučnost64 dB
WiFine
Časovačano
Odvlhčováníano
Hmotnost30 kg
Šířka47,6 cm
Výška71 cm
Hloubka38,5 cm

Zkušenosti s Electrolux EXP26U338CW

Ze zkušeností zákazníků se lze odvolávat na spokojenost s efektivitou chladicího výkonu a velmi dobře řešený odvod teplého vzduchu za pomoci adaptéru. Klimatizace se svým výkonem 9 000 BTU má dostatečně velké pokrytí 90 m3 a nástup chlazení je velmi dobrý. Spotřebitelé si také pochvalují intuitivní ovládání – ať už se jedná o ovládací panel nebo dálkový ovladač.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Electrolux EXP26U338CW
Zdroj: Heureka.cz

Pozitivní ohlasy směřují také směrem k poměru ceny – kvality – výkonu. Mobilní klimatizace Electrolux EXP26U338CW patří k cenově nejdostupnějším na našem trhu a faktem je, že spotřebitelé pozitivně hodnotí právě výkonnost v poměru k ceně, což je pro výrobce velmi pozitivní hodnocení. K pozitivům připojujeme také relativně tichý chod.

Mezi nevýhody podle spotřebitelů určitě patří, že v balení nenajdete těsnění do okna a dokoupit musíte také odpadní hadici, která je z méně flexibilního materiálu. Také si spotřebitelé stěžovali na nastavení ventilátoru. Ten podle nich na všech výkonnostních stupních produkuje stejné otáčky. Doporučujeme zkontrolovat, zda není současně aktivní i odvlhčovač, v takovém případě je ventilátor stabilně na jednom výkonnostním stupni.

Alternativy

V daném cenovém segmentu naleznete menší zastoupení konkurenčních modelů. Electrolux má proto velkou výhodu. Mezi alternativy bychom doporučovali například mobilní klimatizaci Whirlpool PACW212CO, která disponuje vyšším chladícím výkonem 11 942 BTU, má větší pokrytí a zároveň je součástí balení rovněž potřebné příslušenství. Chod je však hlučnější.

Velmi zajímavé parametry nabízí také mobilní klimatizace Trotec PAC 2010 E. Jedná se však o méně výkonný model s chladícím výkonem 2,1 kW. Klimatizace je určena do místnosti s výměrou do 26 m2, ale takové kompaktní řešení nemusí být špatnou volbou, pokud chcete ušetřit místo. Zároveň funguje jako odvlhčovač. Pokud vám nebude překážet si trochu připlatit, mobilní klimatizace Klarstein Pure Blizzard Smart 9K je zákazníky velmi dobře hodnocena a dokonce umožňuje ovládání přes chytrý telefon. Chladící výkon je 9 000 BTU.

Efektivním a velmi úsporným řešením může být mobilní klimatizace Vivax ACP-12PT35AEH. Tato klimatizace je výkonnější (3,5 kW), potěší vysokým průtokem vzduchu až 425 m3/hod. a má také funkci ohřevu. Mobilní klimatizace Sencor SAC MT1230C již nabízí chladící kapacitu 12 000 BTU, odvlhčování i funkci ventilátoru. Nechybí jí noční režim a výhodou je i funkce samoodpařování kondenzátu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Velmi intuitivní ovládání
Moderní design – LED displej
Rychlý nástup chlazení

Negatíva

Těsnění do okna není v balení
Odpadní hadice není součástí dodávky
Bez HEPA filtrace

Chladicí výkon: 2,6 kW ● Kapacita chlazení: 9 000 BTU ● Energetická třída: A ● Max. pokrytí: 90 m3 ● Max. průtok vzduchu: - m3/h ● Hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 30 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)