Klarstein Max Breeze Smart mobilní klimatizace – recenze

Výkonná mobilní klimatizace vhodná i do větších prostorů. Díky vysokému chladicímu výkonu je tento model vhodný do prostorů o výměře až 95 m2. Mobilní klimatizace Klarstein Max Breeze Smart kombinuje několik zařízení. Funguje nejen jako klimatizace, ale také jako samostatný ventilátor se třemi intenzitami foukání. Rovněž funguje jako odvlhčovač. Zařízení vyžaduje vyšší počáteční investici.

Publikované: 07.03.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Klarstein Max Breeze Smart

Kapacita chlazení 15 000 BTU, chladicí výkon 4,4 kW, max. pokrytí 95 m2, max. průtok vzduchu 500 m3/h, hlučnost 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Největší devizou mobilní klimatizace Klarstein Max Breeze Smart je s určitostí její výkon. Klimatizace s přiváděním tepla prostřednictvím jedné hadice nabízí chladící výkon až 15 000 BTU – 4,4 kW. V poměru k tomuto výkonu nelze mluvit o vysoké spotřebě. Příkon je 1 650 W a mobilní klimatizace patří do třídy A v rámci energetické účinnosti. Chladivý efekt nastupuje již po pár minutách od spuštění. Přirozenou výhodou tak vysokého výkonu je, že chlazení má účinek i v případě větších místností. Výrobce uvádí rozmezí od 57 do 95 m2.

Mobilní klimatizace dokáže pracovat až ve čtyřech různých režimech. Velkou výhodou je automatický režim, který si sám dokáže regulovat teplotu podle nastavení uživatele. Teplotu lze nastavit za pomoci termostatu v rozmezí od 18 do 32 °C. Kromě automatického režimu chlazení funguje Klarstein Max Breeze Smart jako ventilátor, přičemž máte k dispozici až tři stupně intenzity foukání vzduchu. Výkon si tak můžete přizpůsobit. Čtvrtým režimem je funkce odvlhčování, zařízení dokáže během několika minut z prostoru odstranit nadbytečnou vlhkost.

Velkým lákadlem je aplikace Klarstein Smart. Mobilní klimatizaci tak můžete ovládat přes váš chytrý telefon. Tato modelová řada totiž disponuje WiFi modulem a dokáže tak být připojena k internetu. Za pomoci aplikace můžete klimatizační zařízení ovládat jak teplotu, tak i režimy či intenzitu. Více spotřebitelů jistě ocení přítomnost časovače ve 24hodinovém formátu dokážete přesně stanovit hodinu, o které se zapne.

Klarstein Max Breeze Smart recenze

Od konkurence se výrazněji odlišuje designem, ale zmínit musíme také velmi povedený ovládací dotykový panel s LED displejem. Dotykové ovládání dobře reaguje a stejně jako přes chytrý telefon a aplikaci i zde můžete natavovat vše potřebné. Klimatizace je dodávána s dálkovým ovladačem.

Klimatizace se nepřehřívá. Celá záď má žebrování a odvětrávání je tak vyřešeno velmi efektivně. Vzduch, který prochází klimatizací, prochází také uhlíkovým filtrem. Výrobce se tak tímto způsobem snaží částečně vzduch i čistit a zajistit jeho svěžest. Svědčí o tom integrovaná sběrná nádoba na kondenzát s antibakteriální úpravou. Filtr s aktivním uhlím je vyměnitelný.

Klarstein Max Breeze Smart je dodáván se sadou okenních těsnění na vyklápěcí okno. Nechybí ani odpadní a odtoková hadice. Hadice jsou připevněny praktickými adaptéry, což je velkou výhodou, nejedná se o žádné otravné závitové řešení. Síťový kabel má 180 cm.

Nevýhody produktu

Typickým neduhem mobilních klimatizací Klarstein je jejich vysoká hlučnost. Jedná se o kompresorové modely, které v případě ochlazování vzduchu spínají kompresor. Především při vyšším výkonu je hlučnost klimatizace velmi rušivá a klimatizace dokonce přenáší vibrace. Zařízení je navíc poměrně velké a obtížné. Váží až 43 kg. K dispozici jsou transportní kolečka.

Klarstein Max Breeze Smart výkon

Spotřeba není nijak vysoká, ale počítejte s tím, že při maximálním výkonu a pravidelném ochlazování o více stupňů dokáže aktivní činností spotřebovat mnohem více energie než méně výkonné konkurenční modely. Jak se však snižuje teplota, klesá také výkon, což je zásluha automatické regulace. Za menší nevýhodou lze považovat i vyšší pořizovací cenu zařízení.

Parametry

Chladící výkon4,4 kW
Kapacita chlazení15 000 BTU
Příkon1 650 W
Max. průtok vzduchu 500 m3/h
Energetická třídaA
Napájení220 – 240 V
Max. pokrytí95 m3
Hlučnost65 dB
WiFiano
Regulace teploty18 – 32 °C
Nastavení rychlosti ventilátoruano
Časovačano
Odvlhčováníano
Hmotnost43 kg
Šířka45 cm
Výška81 cm
Hloubka43 cm
Délka napájecího kabelu180 cm

Zkušenosti s Klarstein Max Breeze Smart

Mezi recenzemi zákazníků lze nalézt převážně pozitivní reference a doporučení spotřebitelů, kteří jsou s produktem spokojeni. Kompromisy dělají zákazníci obvykle pro vyšší hluk. Mobilní klimatizace je opravdu hlučnější, což je typickou vlastností mobilních klimatizací z dílny německého výrobce Klarstein. K efektivitě chlazení však spotřebitelé nemají výhrady a moc si pochvalují rychlý nástup chlazení i praktické ovládání teploty či intenzity foukaného vzduchu. Nastavovat lze i směr foukání díky pohyblivým lamelám větráku.

Mobilní klimatizace má také sběrnou nádobu na kondenzát s antibakteriální úpravou. Vzduch přeháněný přes klimatizaci je filtrován i za pomoci uhlíkového filtru. Vzduch je tak svěžejší. Problémy s nadměrnou vlhkostí vyřeší například odvlhčovač. Tuto funkci také někteří zákazníci velmi vítají. Nádobku na kondenzát možná budete muset častěji vyprazdňovat. Samozřejmě záleží to na četnosti používání, nejde však o samoodpařovací systém.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Klarstein Max Breeze Smart
Zdroj: Heureka.sk

U některých modelů klimatizací Klarstein si spotřebitelé zvykli stěžovat na horší funkčnost aplikace nebo problematické odpojování. Tento model takové problémy neměl a ani žádní spotřebitelé takový nedostatek neuváděli. Naopak pochvalovali si možnost aktivace časovače právě přes aplikaci.

Přestože je vysoká hlučnost pro někoho nesnesitelná a bude připomínat zvuk vysavače (při maximálním výkonu), ocenit třeba vysoký výkon a přesto velmi příznivou spotřebu. Dovolíme si tvrdit, že pokud by mobilní klimatizace fungovala ještě jako přídavné vytápění, šlo by o velmi cennou funkci.

Alternativy

Klarstein Max Breeze Smart je opravdu výkonnou mobilní klimatizací s funkcí 3 v 1. Pro někoho je ovšem cena příliš vysoká. V takovém případě je vhodné poohlédnout se po podobně výkonné konkurenci. Mobilní klimatizace Guzzanzi GZ 1201 nabízí výkon 12 000 BTU – 3,5 kW a také dokáže fungovat jako odvlhčovač nebo i ventilátor. Vhodným adeptem je s určitostí mobilní klimatizace Klarstein Kraftwerk Smart 12K. Výkon sice je o něco menší, ale klimatizace je levnější a nabízí stejné funkce i ovládání přes smartphone.

Za konkurence schopný model lze považovat klimatizaci Tristar AC-5562. Přestože výrobce uvádí stejný údaj hlučnosti 65 dB, její projev je tišší. Výkon je podobný, 12 000 BTU, ale Tristar dokáže dokonce fungovat nejen jako klimatizace, odvlhčovač a ventilátor, ale také jako přídavné vytápění. Velmi dobrý poměr ceny a výkonu nabízí také méně známý výrobce s modelem mobilní klimatizace Noaton AC 5112 o výkonu 3,5 kW, příkonem 1 345 W a především zaujme velmi dostupnou cenou.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektivita chlazení
Velmi moderní design
Uhlíkový filtr
Klimatizace, ventilátor a odvlhčovač
Ovládání smartphonem

Negatíva

Vysoká hmotnost
Vyšší cena
Vibrace a větší hlučnost

Chladicí výkon: 4,4 kW ● Kapacita chlazení: 15 000 BTU ● Příkon: 1 650 W ● Max. pokrytí: 95 m2 ● Max. průtok vzduchu: 500 m3/h ● Hlučnost: 65 dB ● Hmotnost: 43 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)