DeLonghi PAC CN93 Eco mobilní klimatizace – recenze

Mobilní klimatizaci DeLonghi PAC CN93 Eco řadíme ke středně výkonným modelům s vysoce úsporným provozem. Přestože se nejedná o tradičního výrobce chladicí techniky, je tento model srovnatelný s dostupnou konkurencí v podobné cenové kategorii. Pokryje optimální prostor a lze nastavit i 12hodinový časovač.

Publikované: 08.03.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

DeLonghi PAC CN93 Eco

Kapacita chlazení 10 500 BTU, chladicí výkon 2,9 kW, max. pokrytí 90 m3, max. průtok vzduchu 350 m3/h, hlučnost 64 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Výkon 10 500 BTU je u tohoto zařízení více než dostatečný. K účinnosti chlazení nemají spotřebitelé žádné výhrady. Navíc mobilní klimatizace si poradí i ve větších místnostech o výměře do 90 m3. Ventilátor má tři výkonnostní stupně a hodnota průtoku vzduchu je maximálně 350 m3/h. Při nastavení správné teploty potěší automatický režim, který si sám reguluje intenzitu chlazení.

DeLonghi PAC CN93 ECO recenze

Mezi výhody jistě řadíme úsporný provoz zařízení. Příkon je maximálně 1 000 W. Při nepřetržitém provozu je chod proto opravdu poměrně úsporný. K dispozici je ovládací panel nebo dálkový ovladač. Zde můžete přepínat i režim odvlhčování, ventilace nebo chlazení. Výkon odvlhčování je 36 l/den. Co se týká zvukového projevu, DeLonghi definitivně patří k tišším modelům.

Součástí balení mobilní klimatizace DeLonghi PAC CN93 Eco je odpadní hadice s těsnícím příslušenstvím. Konstrukce je uzpůsobena pro vývod vzduchu do exteriéru přes okno. Konstrukce působí velmi nenápadně. Kvalita zpracování je ovšem na velmi dobré úrovni a plasty nepůsobí levně. Na spodní části se nacházejí transportní kolečka.

Nevýhody produktu

Mezi slabší stránky bychom mohli zařadit horší dostupnost kondenzační nádoby. Tu je třeba vyprazdňovat, na co vás upozorní LED indikátor. Výduchy studeného vzduchu se nacházejí v horní části. Lamely jsou však pevné a vzduch tak nemění směr. Jedná se však jen o malý nedostatek, který funkčnost zařízení neovlivňuje.

Mobilní klimatizace DeLonghi PAC CN93 ECO

Parametry

Chladící výkon2,9 kW
Kapacita chlazení10 500 BTU
Energetická třídaA
Příkon1 000 W
Napájení220 – 240 V
Max. pokrytí90 m3
Hlučnost64 dB
WiFine
Regulace teploty18 – 30 °C
Časovačano
Odvlhčováníano
Výkon odvlhčování36 l/den
Hmotnost27,6 kg
Šířka45 cm
Výška75 cm
Hloubka40 cm

Zkušenosti s DeLonghi PAC CN93 ECO

Spotřebitelé k zařízení nemají žádné výhrady. Oproti mnoha konkurentům potěší mobilní klimatizace DeLonghi tichým chodem a optimálním poměrem výkonu a pokrytí. Zároveň je příjemným bonusem samotný ekonomický provoz.

Dodávané příslušenství je velmi snadno instalovatelné a montáž zabere několik minut. Konstrukce má standardní rozměry a disponuje také transportními kolečky. Spotřebitelé nekritizují ani kvalitu zpracování. Škoda jen, že vzduchové lamely nejsou pohyblivé, vzduch by tak bylo možno v prostoru rozptýlit.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací DeLonghi PAC CN93 ECO
Zdroj: Amazon.com

Výrobce neuvádí, jaký druh filtrace vzduchu zařízení využívá. Součástí dodávky je také dálkový ovladač. Horní ovládací panel je také velmi dobře srozumitelný a ovládání intuitivní. Pozitivní je přítomnost odvlhčovače.

Alternativy

Od stejného výrobce je v nabídce také model DeLonghi PAC N90 ECO Silent. Výkon je 9 800 BTU. Při vyšším výkonu je klimatizace poněkud hlučnější, ale zařízení disponuje také automatickým režimem regulace teploty. Pokud vám nevadí o něco nižší výkon, konkrétně 7 000 BTU, zkuste se podívat na německou mobilní klimatizaci Klarstein Metrobreeze New York Smart. Je sice do menších prostor, ale účinnost chlazení je velmi dobrá a také je provoz velmi úsporný.

Velmi obdobný výkon jako DeLonghi, ale za méně peněz, nabízí mobilní klimatizace Whirlpool PACB29CO. Chladící výkon má hodnotu 9 554 BTU. Optimálního výkonu dosahuje v prostorách s maximální dispozicí 70 m2. Má však také noční režim, funkci odvlhčování na plnou kondenzační nádobu upozorňuje LED signalizace.

Do pozornosti dáváme také výkonnější model, který po designové stránce přináší oživení. Mobilní klimatizace Daitsu APD 12 HK 2 dosahuje chladicího výkonu 12 000 BTU. Zároveň funguje jako odvlhčovač nebo přídavné topení. Chod je tichý a úsporný. Pokud požadujete násobně vyšší výkon, v takovém případě se zaměřte na mobilní klimatizaci Woods Palermo 18K s chladícím výkonem 5,3 kW. Oproti Whirlpoolu pokryje větší prostor, ale počítat musíte s vyšší investicí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Tichý provoz
Dostatečný výkon a efektivita chlazení
Nenápadný design
Příslušenství

Negatíva

Vzduchové lamely nejsou pohyblivé
Dostupnost nádoby na kondenzát

Chladicí výkon: 2,9 kW ● Kapacita chlazení: 10 500 BTU ● Energetická třída: A ● Max. pokrytí: 90 m3 ● Max. průtok vzduchu: 350 m3/h ● Hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 27,6 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)