Trotec Pac 2010 E mobilní klimatizace – recenze

Spotřebiteli dobře hodnocená mobilní klimatizace značky Trotec. Zaujala nás dostupnou cenou a také nízkou hlučností. Zařízení nabízí až tři režimy chodu včetně odvlhčování. Součástí balení je návod, těsnění do okna i dálkový ovladač. Klimatizace disponuje také automatickým odpařováním kondenzátu.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Trotec Pac 2010 E

Chladicí výkon 2,1 kW, příkon 800 W, průtok vzduchu 320 m3/h, odvlhčování (24 l/den).

Prohlédnout nejlepší nabídku

Primární účel klimatizace, chlazení, zvládá tento model na jedničku. Dokazují to i kladné reference zákazníků. Zařízení nabízí chladicí výkon 2,1 kW neboli 7 200 BTU. Doporučen je do prostoru o výměře 26 m2. Zákazníci si pochvalují celkovou efektivitu chlazení a rychlý nástup chladného vzduchu. V režimu chlazení (klimatizace) můžete nastavit požadovanou teplotu a zařízení bude automaticky teplotu regulovat a vypne se v okamžiku, kdy bude teplota v místnosti na požadované úrovni. Dále je spuštěný režim ventilace a chlazení se spustí, jakmile se teplota zvýší. Automaticky se zvýší i otáčky ventilátoru. Režim ventilace lze mít aktivní i bez chlazení – v zásadě tak máte k dispozici ventilátor (tři rychlosti).

Tichý chod

Praktická je i funkce odvlhčování. Tento režim je aktivní vždy, když je zařízení zapnuté. Výkon odvlhčování činí 24 litrů za den. Vlhkost můžete odvádět do odtoku, případně je přístroj vybaven nádržkou a automatickým odpařováním kondenzátu. Nemáte tak žádnou starost a zařízení se nevypne ani po naplnění nádržky. Klimatizace je vhodná do bytů, domů nebo kanceláří. Pozitivem je její tichý chod. Mobilní klimatizace dosahuje maximální hladiny hluku 51 dB, což je i v porovnání s ostatními velmi dobrý výsledek. Model disponuje také nočním režimem. Samozřejmostí jsou takové funkce jako časovač nebo odložený start.

Trotec Pac 2010 E recenze

Jednoduché a komfortní ovládání

K zařízení je dodávána odvodní hadice k odvodu horkého vzduchu (1,5 m) a také hadička k odvodu kondenzátu. Těsnění do oken není součástí balení a v případě potřeby si ho lze dokoupit. V balení naleznete také dálkový ovladač, kterým můžete mobilní klimatizaci ovládat. Ovládací panel s LED displejem je i na samotném zařízení, dálkový ovladač však představuje větší komfort a možnost ovládání na určitou vzdálenost.

Mobilní klimatizace je vybavena předfiltrem, který je omyvatelný. Jeho úkolem je zachytit hrubší nečistoty. Směr foukání vzduchu lze rovněž regulovat, a to za pomoci pohyblivých lamel. Ovládání je však pouze manuální. Z funkcí nesmíme opomenout ani automatické odmrazování výparníku. V případě tvorby ledu zařízení námrazu automaticky rozpouští.

Zkušenosti s Trotec Pac 2010 E

Z hlediska celkového hodnocení budí tento model mobilní klimatizace velmi dobrý dojem. Zákazníci to vnímají podobně a týká se to i poměru ceny a kvality. Klimatizace nabídne solidní výkon a spotřebitelé si pochvalují rychlý nástup chlazení a zároveň i relativně tichý chod oproti konkurentům. Samostatně dokáže fungovat také jako ventilátor. Chcete-li zařízení přemisťovat po bytě či domě, oceníte transportní kolečka. Kromě vysoké efektivity chlazení zákazníky těší také automatická regulace teploty. Pozitivně hodnocen je i design přístroje.

Škoda, že součástí balení není těsnění do okna. To je nutné dokoupit za účelem eliminace proudění teplého vzduchu v místnosti. Zařízení se jednoduše ovládá a k dispozici je také dálkový ovladač. Celkově je zařízení velmi úsporné. Příkon dosahuje hodnoty jen 800 W. Chválíme i automatické odmrazování výparníku či automatické odpařování kondenzátu, ale také praktické funkce jako časovač nebo odložený start. Za dané peníze je tento model skvělou koupí.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Trotec Pac 2010 E
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příznivá cena
Efektivita a rychlost chlazení
Relativně tichý chod

Negatíva

Těsnění do okna není součástí balení

Chladicí výkon: 2,1 kW / 7 200 BTU ● Příkon: 800 W ● Doporučená výměra: 26 m2 ● Průtok vzduchu: 320 m3/h ● Odvlhčování: ano ● Výkon odvlhčování: 24 l/den ● Max. hlučnost: 51 dB ● Hmotnost: 24 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)