Klarstein Pure Blizzard Smart 7K mobilní klimatizace – recenze

V horkých letních dnech může být právě tento model mobilní klimatizace velmi dobrým společníkem. Německý výrobce nabízí spotřebitelům cenově dostupnou alternativu, která dokáže prostor ochladit, osvěžit, a dokonce může fungovat i jako odvlhčovač. Nezapřou se ani moderní technologie, klimatizaci můžete ovládat i pomocí mobilní aplikace, a dokonce můžete aktivovat automatické zapínání a vypínání v konkrétním čase.

Publikované: 07.03.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Klarstein Pure Blizzard Smart 7K

Kapacita chlazení 7 000 BTU, chladicí výkon 2,1 kW, max. pokrytí 34 m2, hlučnost 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Řešením nesnesitelného tepla může být právě mobilní klimatizace. Klarstein Pure Blizzard Smart 7K je moderním zařízením, které se během horkých letních dní dokáže postarat o váš požadovaný tepelný komfort. Navíc rozhodně oceníte fakt, že v tomto případě jde o jeden z nejúspornějších modelů na trhu. Patří do energetické třídy A a jeho příkon je pouhých 785 W. Optimálně využijte najde v prostorách o výměře 21 – 34 m2. V kanceláři tak už nemusíte „propotit košili“ v nesnesitelném teple.

Chladící výkon je pro dané prostorové parametry optimální. Výkon dosahuje hodnotu 2,1 kW – 7 000 BTU. Využívá přitom standardní chladivo R-290. Klarstein Pure Blizzard Smart 7K je model s jednou flexibilní vzduchovou – odpadní hadicí. Hadice má navíc speciální upevnění za pomoci adaptéru, takže i při manipulaci nehrozí, že by vypadla. Dodáváno je také kompletní příslušenství v podobě okenního těsnění k posuvnému nebo vyklápěcímu oknu. Návod k obsluze vám přesně řekne, jak s jednotlivými součástkami naložit. Oproti některým modelům mobilní klimatizace Klarstein potěšila také dlouhým přívodním kabelem, který má až dva metry.

Teplotní rozsah klimatizace se pohybuje od 17 do 30 °C. Záleží tedy jen na vás, jakou teplotu chcete v místnosti udržovat. Teplotu můžete regulovat, stejně tak i chlazení ventilátorem, které má dva výkonnostní stupně. Ventilátor lze použít také samostatně, nezávisle na chlazení. Směr foukání vzduchu se reguluje za pomoci pohyblivých lamel. Stejně tak lze aktivovat odvlhčovač vzduchu. Výrobce neuvádí jeho výkon. Vlhkost ale mobilní klimatizace shromažďuje v kondenzační nádobě, kterou můžete vyprazdňovat. Na naplnění vás upozorní také výstražná LED dioda.

Klarstein Pure Blizzard Smart 7K recenze

Vyzvednout je třeba víceprvkové ovládání. Kromě standardního horního panelu s tlačítky a digitálním displejem budete zřejmě nejčastěji využívat dálkový ovladač. Součástí balení jsou také baterie. Pokud by vás tato možnost nebavila, máte k dispozici také aplikaci Klarstein Smart. I přes tuto aplikaci lze ovládat teplotu, rychlost nebo aktivovat časovač klimatizace. Stačí si ji stáhnout a prostřednictvím WiFi se připojit ke klimatizaci.

Konstrukce má praktická kolečka, což usnadňuje manipulaci. Po stránce designu rozhodně nemáme výhrady. Přestože jde o krabicový tvar, mobilní klimatizace vůbec nepůsobí rušivě. Celá mobilní klimatizace váží kolem 23 kg.

Nevýhody produktu

K nedostatkům rozhodně patří vyšší hlučnost. 65 dB je při vyšším výkonu a otáčkách ventilátoru opravdu slyšet. Zvlášť, pokud máte interiérový prostor ochladit z vyšší teploty. Přístroj může nepřetržitě vydávat hluk i přes hodinu. Ventilátoru by se také sešla ještě jedna rychlost. Při první úrovni je distribuce vzduchu slabá a při druhém stupni zase dostatečná, ale hlučná.

Klarstein Pure Blizzard Smart 7K výkon

Kola je třeba namontovat. Podle některých spotřebitelů však působí poměrně levně a ne příliš odolně. Méně praktické je také vyprazdňování kondenzační nádoby. Tu totiž nelze vyjmout, ale vodu jen vypustit. Zátka se nachází ve spodní části zařízení, což je méně praktické. Někdy je problematické WiFi připojení. Zařízení se někdy bezdůvodně odpojuje a připojuje, což způsobuje zmatky v ovládání.

Parametry

Chladící výkon 2,1 kW
Kapacita chlazení7 000 BTU
Příkon785 W
Energetická třídaA
Napájení220 – 240 V
Max. pokrytí34 m2
Hlučnost65 dB
WiFiano
Regulace teploty17 – 30 °C
Nastavení rychlosti ventilátoruano
Časovačano
Odvlhčováníano
Hmotnost 23 kg
Šířka30 cm
Výška76 cm
Hloubka31 cm
Délka napájecího kabelu200 cm

Zkušenosti s Klarstein Pure Blizzard Smart 7K

Zákazníci většinou poukazují na drobné nedostatky. Obecně je mobilní klimatizace Klarstein Pure Blizzard Smart 7K hodnocena velmi pozitivně, a to jak českými, tak i zahraničními zákazníky. Nejčastěji směřuje chvála k poměru ceny a výkonu. Spotřebitelé si pochvalují také moderní design a kompaktní rozměry, také bohaté příslušenství.

Přístroj má nástup chlazení velmi rychlý. Připojení hadice a příslušenství je velmi jednoduché. Obsluha je také velmi intuitivní, ovládat můžete mobilní klimatizaci přes WiFi a mobilní aplikaci, dálkovým ovladačem nebo na samotném ovládacím panelu. Uživatelé těší, že je možné přesně si přes časovač nastavit, kdy přístroj zapne i bez toho, aby byli doma. Následně přijdou do vychlazeného prostředí.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Klarstein Pure Blizzard Smart 7K
Zdroj: Klarstein.cz

Spotřebitelé oceňují účinek odvlhčovače. V případě vyšší vlhkosti a při pravidelném používání se dokážete zbavit plísní v místnostech. Výhrady zmiňují zákazníci v souvislosti s vyšším hlukem. Při zapnuté klimatizaci si určitě nepospíte. Mnozí si stěžovali především na hladinu hluku, která je při delším ochlazování a zapnutém kompresoru nesnesitelná. Kolečka je třeba namontovat a rovněž je před uvedením do provozu nutné připojit hadici a zajistit odvod teplého vzduchu. Ideální do exteriéru. Baterie do ovladače jsou součástí dodávky.

Alternativy

Pokud byste hledali výkonnější alternativu, v takovém případě výrobce nabízí také výkonnější model mobilní klimatizace Klarstein Pure Blizzard Smart 9K. Jedná se o totožný model ve velmi dobré ceně, ale s vyšším chladícím výkonem 2,6 kW – 9 000 BTU. Vhodný je tak do větších prostor až do 44 m2.

Z dílny stejného výrobce je k dispozici také enormně výkonný model mobilní klimatizace Klarstein Max Breeze Smart. Jedná se o výraznější dražší model s chladícím výkonem 15 000 BTU – 4,4 kW. Stejně tak lze ovládat jej přes mobilní aplikaci. Nechybí ani časovač či automatický režim. Rovněž zvládne fungovat i jako ventilátor nebo odvlhčovač. Pokryje prostor až do 95 m2.

V poměru ceny a výkonu je dobrou volbou mobilní klimatizace Electrolux EXP26U338CW. Ve srovnání s recenzovaným modelem nabídne vyšší výkon 9000 BTU (40 m2) a dokonce za méně peněz. Rovněž funguje jako klimatizace, ventilátor i odvlhčovač. Velice moderně působí LED displej s ovládacími prvky. Přes chytrý telefon ji však ovládat nelze.

Výkonnější a tišší možnost představuje mobilní klimatizace Whirlpool PACW212CO. Chladící výkon dosahuje hodnoty 3,5 kW – 11 942 BTU. Bez problémů tak dokážete vychladit místnost s dispozicí i 60 – 80 m2. I tento model dokáže fungovat jako ventilátor i odvlhčovač. Disponuje také spánkovým režimem. Alergiky potěší přítomný HEPA filtr.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Zařízení 3 v 1
Kompaktní rozměry
Nízká spotřeba energie
Poměr kvality a ceny

Negatíva

Větší hlučnost
Nepraktické vyprazdňování kondenzátu

Chladicí výkon: 2,1 kW ● Kapacita chlazení: 7 000 BTU ● Příkon: 785 W ● Max. pokrytí: 34 m2 ● Max. průtok vzduchu: - m3/h ● Hlučnost: 65 dB ● Hmotnost: 23 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)