Sencor SAC MT1230C mobilní klimatizace – recenze

Přestože je značka Sencor na trhu dobře známým výrobcem elektrospotřebičů, často je vnímána jako druhotřídní kvalita. My jsme se blíže podívali na mobilní klimatizaci, která zaujme nejen vysokým výkonem, ale také skvělým poměrem výkonu a ceny. Zároveň jde o multifunkční zařízení, které může fungovat i jako samostatný ventilátor nebo účinný odvlhčovač. Navíc jde o relativně tichý model.

Publikované: 07.03.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Sencor SAC MT1230C

Kapacita chlazení 12 000 BTU, chladicí výkon 3,6 kW, max. pokrytí 122 m3, max. průtok vzduchu 420 m3/h, hlučnost 63 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Díky výkonné mobilní klimatizaci Sencor se nepříjemných veder můžete zbavit i vy v domě, bytě či kanceláři. Mobilní klimatizace využívá standardní způsob chlazení za pomoci kompresoru a chladiva (R290). Odvod teplého vzduchu je zajištěn jednou vzduchovou hadicí. Součástí balení je kompletní sada pro odvod vzduchu přes posuvné nebo vyklápěcí okno. Možné je i odsávání přes zeď. Montáž tohoto příslušenství vám zabere přitom ne více než 15 – 20 minut. Samozřejmostí je možnost regulace chlazení od 17 do 30 °C.

S chladícím výkonem 12 000 BTU lze klimatizaci využít v prostoru od 47 do 122 m2. Rovněž můžete využít režim ventilátoru. Ten má tři stupně intenzity foukání. Navíc nasávaný vzduch prochází i přes omyvatelný vzduchový filtr, který zadržuje prachové částice. Vzduch je tak mnohem svěžejší a nevíří prach. Při chlazení velmi oceníte zajisté automatický režim. Klimatizace dokáže sama reagovat na nárůst teploty a vzduch začne sama ochlazovat na vámi nastavenou teplotu. Pokud nastavení změníte, ale chcete se vrátit k předchozímu, k dispozici je tlačítko návratu – Short Cut.

Sencor SAC MT1230C recenze

Velmi výkonný je také režim odvlhčování. Výkon odvlhčování je 84 l/den. Nádržka na kondenzát má 1 litr, ale Sencor je vybavena funkcí samoodpařování kondenzátu. Pokud je však nádobka plná, upozorní vás LED kontrolka. Velmi vás překvapí také tichý chod mobilní klimatizace. Aktivovat lze dokonce i Sleep režim, kdy přejde klimatizace do tichého režimu, přičemž stále aktivně chladí. Funkce Swing zase dokáže automaticky pohybovat lamelami a směřovat vzduch po celém prostoru, není tak soustředěný na jedno místo. Nastavovat můžete 6 poloh lamel.

Nechybí ani 24hodinový časovač. Samotná nastavení můžete realizovat za pomoci ovládacího panelu na zařízení nebo díky dálkovému ovladači s LCD displejem. Ten vám přesně zobrazí, jakou teplotu, intenzitu foukání či funkci máte aktivní. Dálkový ovladač je jednoduchý a srozumitelný.

Nevýhody produktu

Za nevýhodu lze považovat poměrně fádní design. Samotný vývod na studený vzduchu se nachází na horní straně zařízení, což je méně tradiční řešení. Vzduch je však tímto způsobem distribuován do prostoru rovnoměrně. Kolečka klimatizace jsou poměrně malá a občas se při pohybu zasekávají. Mobilní klimatizace Sencor SAC MT1230C váží 33 kg.

Sencor SAC MT1230C ovládání

Parametry

Chladící výkon3,6 kW
Kapacita chlazení12 000 BTU
Energetická třídaA
Příkon1 600 W
Napájení220 – 240 V
Max. pokrytí122 m3
Hlučnost63 dB
WiFine
Regulace teploty17 – 30 °C
Nastavení rychlosti ventilátoruano
Časovačano
Odvlhčováníano
Výkon odvlhčování84 l/den
Hmotnost33 kg
Šířka46,7 cm
Výška76,5 cm
Hloubka39,7 cm
Délka odpadní hadice150 cm

Zkušenosti se Sencor SAC MT1230C

Zákazníci samotní jsou nejlepším hodnotícím faktorem. Mezi referencí českých i zahraničních zákazníků nejčastěji převládá pozitivní názor na velký chladící výkon zařízení. Hodnota 12 000 BTU není málo a pokrytí prostoru je velmi efektivní (až 122 m2). Celkově chlazení napomáhá i možnost nastavení ventilátoru a intenzity ovládání.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Sencor SAC MT1230C
Zdroj: Heureka.cz

Co se týče hlučnosti, oproti více konkurentům je mobilní klimatizace Sencor SAC MT1230C poměrně tichá. Někteří spotřebitelé však uvádějí, že noční režim je zklamáním, protože se hladina hluku nijak výrazně nemění. Pochválit je třeba praktický dálkový ovladač i s displejem, který zobrazuje všechny podstatné informace.

Design je věcí vkusu a přestože jde o poměrně jednoduchou „skříňku“, neurazí. Na trhu jsou však i designově zdařilejší kousky. Pochvala směřuje také ke kvalitním materiálům. V tomto případě Sencor opravdu na plastech nešetřil. Až na kolečka, která jsou velmi malá. Svědčí o tom i váha, ale celkové zpracování detailů budí velmi dobrý dojem a v poměru ceny a kvality také nezaostává.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Sencor SAC MT1230C na Mall
Zdroj: Mall.cz

Alternativy

Pokud vám nevadí oželet trochu výkonu, ale stále chcete mít zařízení 3v1, mobilní klimatizace Concept KV1000 je levnějším, ale velmi efektivním řešením tepla v domě či bytě. Funguje také jako odvlhčovač a disponuje také časovačem a ovládací panel má velmi praktické ovládání s podsvícenými tlačítky a s LED displejem. Ventilátor však má jen dvě rychlosti.

Naopak, pokud výkonu potřebujete ještě o něco více a možná se vám žádá ovládat mobilní klimatizaci po telefonu, Klarstein Max Breeze Smartchladící výkon 4,4 kW. Přesto je velmi úsporná a pokryje téměř stejný prostor. Ventilátor má také tři úrovně výkonu. Od stejného výrobce, ale cenově dostupnější alternativou může být mobilní klimatizace Klarstein Kraftwerk Smart 10K. Ta je sice určena do prostor s maximální výměrou 49 m2, ale nástup chlazení je okamžitý. Disponuje WiFi připojením a zaujme také moderním designem.

Nenápadným, ale přitom zajímavým a cenově dostupným modelem je také mobilní klimatizace Daitsu APD 12 HK 2. I když jde o poměrně neznámého výrobce, chladící výkon je až 3,52 kW – 12 000 BTU. Nechybí funkce odvlhčování, ale rozhodně zaujme možnost aktivování funkce ohřevu. Prostor tak dokážete nejen zchladit, ale také vytopit. Může tak fungovat jako přídavné topení.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Poměrně tichý chod
Dostatečný výkon – efektivita chlazení
Praktické funkce – swing, sleep, short cut
Kvalitní příslušenství k odvodu horkého vzduchu

Negatíva

Labilní kolečka
Fádní design

Chladicí výkon: 3,6 kW ● Kapacita chlazení: 12 000 BTU ● Energetická třída: A ● Max. pokrytí: 122 m3 ● Max. průtok vzduchu: 420 m3/h ● Hlučnost: 63 dB ● Hmotnost: 33 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)