Guzzanti GZ 1201 mobilní klimatizace – recenze

Mobilní klimatizace Guzzanti patří na našem trhu k výkonným modelům, které během horkých dní v místnosti poskytnou optimální klimatické podmínky. Velkou devízou tohoto modelu je jeho samotný výkon, ale také efektivní distribuce chladného vzduchu. Dodáván je s potřebným příslušenstvím. Designově působí velmi moderně a je vhodný i do větších místností.

Publikované: 08.03.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Guzzanti GZ 1201

Kapacita chlazení 12 000 BTU, chladicí výkon 3,5 kW, max. pokrytí 120 m3, max. průtok vzduchu 410 m3/h, hlučnost 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Rychlý nástup chlazení při této mobilní klimatizaci mile překvapí. Především za to může chladící výkon 3,5 kW, což je hodnota 12 000 BTU. Pokryje velký prostor o objemu až 120 m3. Enormní výhodou je samoodpařovací systém kondenzované vody. Odpadá tak nutnost neustálého vyprazdňování a odvodu vody.

Distribuci chladného vzduchu zajišťuje ventilátor. Ten samotný disponuje až třemi rychlostmi. Výkon můžete přirozeně regulovat, a to za pomoci ovládacího panelu, který je jednoduchý a intuitivní nebo využijete dálkový ovladač, který je součástí balení. Aktivovat můžete také tichý režim. Mobilní klimatizace Guzzanti GZ 1201 však potěší celkově akustickým projevem, který není nesnesitelný ani při vyšším výkonu.

Guzzanti GZ 1201 recenze

Velmi dobrým pomocníkem při zlepšování klimatu v místnosti je automatický režim – stačí, když nastavíte teplotu v rozsahu od 18 do 32 °C a následně se klimatizace postará o regulaci výkonu. Standardně využívá chladivo R290, které se řadí k ekologickým alternativám. Nechybí ani funkce časovače či indikace rapidního nárůstu teploty. Přes ovladač či ovládací panel můžete aktivovat i odvlhčovač. Ten má výkon 25 litrů za den.

Součástí klimatizace je integrovaný vzduchový filtr, který je vyjímatelný a omyvatelný. Mobilní klimatizace je dodávána s hadicí pro odvod tepla. Ta měří 150 cm. Konstrukce klimatizace je na transportních kolečkách, což usnadňuje manipulaci. Design je elegantní a velmi moderní.

Nevýhody produktu

Zařízení sice patří v poměru výkonu a spotřeby do energetické třídy A, ale faktem je, že příkon 1 350 W je vyšší. Při maximálním výkonu a dlouhodobém odběru je proto třeba počítat s vyšší spotřebou elektrické energie. V jiných ohledech však Guzzanti exceluje a výraznější nedostatky nemá.

Mobilná klimatizace Guzzanti GZ 1201

Parametry

Chladící výkon3,5 kW
Kapacita chlazení12 000 BTU
Příkon1 350 W
Energetická třídaA
Napájení220 – 240 V
Max. průtok vzduchu410 m3/h
Max. pokrytí120 m3
Hlučnost65 dB
WiFiano
Regulace teploty18 – 32 °C
Nastavení rychlosti ventilátoruano
Časovačano
Odvlhčováníano
Výkon odvlhčování25 l/den
Délka vzduchové hadice150 cm
Hmotnost24 kg
Šířka39,4 cm
Výška84,6 cm
Hloubka35,2 cm

Zkušenosti s Guzzanti GZ 1201

Mezi referencemi zákazníků by se těžko hledala negativa. Kromě vyšší spotřeby se nic jiného nenašlo. V poměru ceny a výkonu je Guzzanti opravdu perfektní volbou. Vysoký chladící výkon je zárukou, že v jakékoli místnosti nebude dusno a horko. Vzduch je velmi dobře distribuován do prostoru přes efektivní kruhový větrák. Ventilátor má dostatečný výkon.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Guzzanti GZ 1201 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Spotřebitelé se pozitivně staví i k hlučnosti. Zařízení je relativně tiché a oproti ostatním konkurentům ani při maximálním výkonu nehrozí, že by vás zvuk výsostně otravoval. Potěšující je i systém samoodpařování kondenzátu a fakt, že mezi příslušenstvím naleznete hadici pro odvod tepla z místnosti.

Pozitivně je hodnocen také design zařízení a celkové zpracování. Ovládání je jednoduché a nenáročné. Konstrukce je na kolečkách a manipulace je tak snazší. Mezi pozitivní vlastnosti spotřebitelé řadí dobře fungující automatický režim, který se stará o optimální klima v místnosti.

Alternativy

Na trhu se nachází několik výkonných mobilních klimatizací. Za konkurenta a vhodnou alternativu můžeme považovat mobilní klimatizaci Tristar AC-5562 nebo Klarstein Kraftwerk Smart 12K, které disponují stejným výkonem. Navíc Klarstein můžete ovládat také smartphonem přes mobilní aplikaci. Tristar zase funguje také jako ohřívač. Již méně známým, ale výkonným modelem je klimatizace Daitsu APD 12 HK 2. Chladící výkon je 12 000 BTU a nabízí také funkci topení či odvlhčování. Zvukový projev je však hlasitější.

O něco nižší výkon nabízí mobilní klimatizace Noaton AC 5109. Na první pohled zaujme dostupnou cenou a designem. Dodávána je však s kompletním příslušenstvím, efektivně filtruje vzduch díky 5-stupňové filtraci a vhodná je do místností s výměrou do 34 m2. Chladící výkon je 2,6 kW. V podobné cenové kategorii jako Guzzanti je také prémiová mobilní klimatizace Woods Cortina 12K s výkonem chlazení 12 000 BTU, odvlhčovačem a extrémně tichým chodem. Podobný je i příkon 1 310 W.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kompaktní rozměry
Silný chladicí výkon
Tichý provoz
Automatický režim regulace výkonu
Systém samoodpařování kondenzátu

Negatíva

Vyšší energetická spotřeba

Chladicí výkon: 3,5 kW ● Kapacita chlazení: 12 000 BTU ● Příkon: 1 350 W ● Max. pokrytí: 120 m3 ● Max. průtok vzduchu: 410 m3/h ● Hlučnost: 65 dB ● Hmotnost: 24 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)