Klarstein Kraftwerk Smart 10K mobilní klimatizace – recenze

renomé výrobce Klarstein není za léta působení na trhu pochyb. Mobilní klimatizace od tohoto německého výrobce patří k modelům v dostupné cenové kategorii a velmi efektivně dokáže vyřešit problémy s nesnesitelným teplem v interiéru. Klarstein Kraftwerk Smart 10K nedisponuje jen solidním výkonem, ale nabízí také praktické funkce a zajímavé možnosti ovládání.

Publikované: 07.03.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Klarstein Kraftwerk Smart 10K

Kapacita chlazení 10 000 BTU, chladicí výkon 2,9 kW, max. pokrytí 49 m2, max. průtok vzduchu 440 m3/h, hlučnost 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Kraftwerk Smart 10K patří k těm mobilním klimatizacím, které jsou vhodné do bytů, domů či kanceláří, protože nebudou nutně kazit dojem. Moderním designem působí v prostoru jako zajímavý technologický doplněk. Konstrukce váží 26 kg a navíc, na podvozku se nacházejí praktická kolečka, která manipulaci jen usnadňují. Silnou stránkou tohoto modelu je, že funguje nejen jako klimatizace, ale také jako ventilátor a odvlhčovač vzduchu. V zásadě tak máte k dispozici zařízení 3 v 1. Ventilátor dokáže fungovat také jako samostatný režim.

Mobilní klimatizace využívá chladící kompresor s chladícím výkonem 2,9 kW, přičemž jde o provedení s jednou vzduchovou hadicí, která má 150 cm a nasávaný vzduch doporučujeme ideálně odvádět do exteriéru. V balení naleznete i sadu těsnění pro vyklápěcí okna a také výše zmíněnou vzduchovou hadici a také hadici pro odtok vody. Výrobce uvádí chladicí kapacitu 10 000 BTU, což je vzhledem k pokrytí více než dostatečný parametr.

Díky těmto vlastnostem je tento model optimální používat v místnostech o výměře 30 až 49 m2. Je skvělé, že lze pohodlně regulovat rychlost ventilátoru (nízká, střední, vysoká), tím pádem je proudění vzduchu ještě efektivnější. Nechybí možnost aktivování nočního – pohotovostního režimu. Maximální průtok vzduchu představuje hodnotu 440 m3/h. Jedná se údaj, který definuje objem vzduchu, který se dokáže ventilátorem přehnat za hodinu.

Klarstein Kraftwerk Smart 10K recenze

Teplotu je možno si pohodlně nastavit za pomoci termostatu v rozmezí od 18 do 32 °C. Mobilní klimatizace je standardně dodávána s velmi intuitivním a jednoduchým dálkovým ovladačem, ale moderní trend se nezapře a ovládat můžete mobilní klimatizaci Klarstein Kraftwerk Smart 10K i přes aplikaci ve smartphonu, protože klimatizace má ve své výbavě WiFi modul. Smartfonem si tak můžete nastavovat teplotu, rychlost proudění vzduchu nebo nastavovat časovač v horizontu 24 hodin. Samotný ovládací panel s LED diodami a displejem (ukazujícím teplotu) se nachází na horní straně klimatizace, ovládat ji lze i odtud.

Opomenout nelze ani třetí funkci a tou je odvlhčování. Výkon odvlhčování je 23 l/h. V prostorách, kde se vlhkost hromadí a sráží, může být tato mobilní klimatizace pomocníkem, díky kterému nebudete muset řešit plísně na stěnách. Klarstein má nádobu s antibakteriální úpravou a také uhlíkový filtr, aby se předešlo hromadění mikrobů, plísní a zajistila eliminace alergenů.

Nevýhody produktu

Při hledání nedostatků se na řadu nedostalo příliš mnoho vlastností, které by byly negativní nebo nedostačující. Snad největší výhradou je hlučnost. Hodnota 65 dB se sice nejeví jako enormně rušivá, ale faktem je, že klimatizace Klarstein Kraftwerk Smart 10K vydává mírně otravný pištivý tón. A to vždy v okamžiku procesu chlazení. Efektivita chlazení je podle našeho názoru dostatečná, ale při příliš teplém interiéru je proces chlazení citelné zdlouhavější.

Klarstein Kraftwerk Smart 10K filtr

Drobným, ale ne tak podstatným nedostatkem je i to, že do dálkového ovladače nedodává výrobce baterii. Jedná se přitom o malou kruhovou baterii CR2032. Aplikace není nijak složitá, ale faktem je, že na její rozhraní si budete muset trochu víc zvyknout. Neuškodilo by možná, kdybyste nemuseli samotné zařízení při spouštění aplikace vybírat ze všech produktů, ale došlo by k automatické detekci, o jaké zařízení se jedná. Občas může „pohněvat“ nestabilní WiFi připojení, které z neznámých příčin vypadává nebo nereaguje. Uvádělo to i více spotřebitelů.

Parametry

Chladící výkon 2,9 kW
Kapacita chlazení10 000 BTU
Příkon 1 120 W
Energetická třídaA
Napájení220 – 240 V
Max. průtok vzduchu440 m3/h
Max. pokrytí49 m2
Hlučnost65 dB
WiFiano
Regulace teploty18 – 32 °C
Nastavení rychlosti ventilátoruano
Časovačano
Odvlhčováníano
Výkon odvlhčování23 l/h
Délka vzduchové hadice150 cm
Hmotnost 26 kg
Šířka35,5 cm
Výška 82,2 cm
Hloubka38 cm

Zkušenosti s Klarstein Kraftwerk Smart 10K

Spotřebitelé mají s daným modelem mobilní klimatizace převážně pozitivní zkušenosti. Při hodnocení jsme vycházeli ze zahraničních recenzí. Nejčastěji si zákazníci pochvalovali celkové vybavení – klimatizace, ventilátor i odvlhčovač. Chladící výkon byl pro některé zklamáním, protože ochlazení o 2-3 stupně trvá na poměry takového výkonného zařízení poměrně dlouho. Záleží však na tom, jak velký prostor chcete vychladit.

Klarstein Kraftwerk Smart 10K hlučnost

Pozitivní ohlasy směřují i k samotnému ovládání přes aplikaci, což mnozí považují za velké plus. Někteří však upozorňují, že připojení je někdy zdlouhavé a je třeba aplikaci restartovat. Na druhé straně, uživatelé mají k dispozici dálkový ovladač a aplikaci není vysloveně nutné používat. Slabinou je i námi zmiňovaná vyšší úroveň hluku, především pokud chcete, aby místnost byla vychlazená rychle. Při vyšším výkonovém stupni je hluk opravdu výrazný. Kladné hodnocení si vysloužil bezpochyby design zařízení a možnost přemísťovat zařízení díky podvozku s plastovými kolečky.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Klarstein Kraftwerk Smart 10K
Zdroj: Klarstein.cz

Časovač nabízí velmi praktická nastavení, mobilní klimatizace se spouští v přesném časovém rozmezí. Zároveň, kompresor automaticky zapíná a vypíná v okamžiku, kdy je třeba teplotu regulovat a upravit. Při nastavení časovače však nedokážete nastavit, jakým výkonem bude chladit, proto se obvykle zapne klimatizace na maximální výkon. Zákazníci velmi oceňují dodávané příslušenství a v neposlední řadě i úsporný provoz.

Alternativy

Vybraný model disponuje chladícím výkonem 2,9 kW – 10 000 BTU. Danou modelovou řadu však můžete vlastnit i v její výkonnější verzi, jde o mobilní klimatizaci Klarstein Kraftwerk Smart 12K s chladícím výkonem 3,5 kW – 12000 BTU. Díky vyššímu výkonu lze model používat i v prostorách s větší výměrou.

Vhodnou alternativou může být i výkonnější mobilní klimatizace se třemi provozními režimy. Sencor SAC MT1230C funguje jako klimatizace, odvlhčovač nebo ventilátor. Doporučit můžeme tento model i díky chladící kapacitě 12 000 BTU a funkci samoodpařování kondenzátu.

Velmi oblíbeným modelem, který zaujme cenou, ale i perfektními parametry je mobilní klimatizace Klarstein Metrobreeze New York Smart. Je levnější, ale má nižší výkon. Dostupná je k ovládání také mobilní aplikace. Chladící výkon je 2,1 kW – 7000 BTU.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Klimatizace, ventilátor, odvlhčovač
WiFi i dálkový ovladač
Optimální výkon chlazení
Design a podvozek s kolečky

Negatíva

Vyšší hladina hluku
Občas problematická aplikace

Chladicí výkon: 2,9 kW ● Kapacita chlazení: 10 000 BTU ● Příkon: 1 120 W ● Max. pokrytí: 49 m2 ● Max. průtok vzduchu: 440 m3/h ● Hlučnost: 65 dB ● Hmotnost: 26 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)