Cosori CP158-AF Premium horkovzdušná fritéza – recenze

Na první pohled zaujme prémiovým designem s nakloněným dotykovým LED displejem. Spotřebitelům nabízí stabilní výkon a velký objem fritovacího koše. Potěší praktické funkce, jako je upozornění na promíchání jídla, udržování tepla i po dovaření či automatické vypnutí. Nechybí regulace teploty, časovač ani 11 automatických programů, které ještě více usnadňují vaření. Výhodou je přijatelná pořizovací cena a pět jehel na špízy spolu s mřížkou na grilování, které jsou v balení.

Publikované: 29.06.2022
Aktualizované: 26.08.2022
Obsah článku:

Cosori CP158-AF Premium

Příkon 1 700 W, objem 5,5 l, 11 přednastavených programů, časovač, teplota nastavitelná od 75 do 205 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Krásná a praktická fritéza, která se dokonce pyšní oceněním Red Dot Award za nejlepší design ve své kategorii. Můžeme potvrdit, že vypadá opravdu prémiově. Tady však její benefity rozhodně nekončí. Za přijatelnou cenu se nám dostala do rukou fritéza se stabilním výkonem a dostatečným objemem 5,5 litru.

Vyzdvihujeme dotykový LED displej, který je nakloněný a tím pádem lépe viditelný a ovladatelný. Nechybí 11 přednastavených programů, které usnadňují vaření. K dispozici je manuální nastavení teploty a to v rozmezí od 75 do 205 °C v kombinaci s časovačem, který lze nastavit na maximálně 60 minut. Potěšila nás funkce automatického vypnutí.

Za velmi dobrou vychytávku považujeme upozornění na nutnost promíchání jídla a za zmínku stojí také fakt, že fritéza dokáže uchovat jídlo teplé po uvaření. Ke speciálním funkcím patří rovněž předehřátí, čímž se urychluje příprava jídla. Samozřejmostí je ochrana proti přehřátí, proto jsme neměli obavy o bezpečnost.

Cosori CP158-AF Premium recenze

Fritovací koš má praktický čtvercový tvar, do kterého se mnohem snáze vkládá celé kuře. Navíc je tento koš vyjímatelný a lze mýt v myčce nádobí. Plusem fritézy je povrchová úprava, která je odolná proti otiskům prstů. Její údržba je tak nenáročná.

Potěšilo nás i příslušenství. V balení byla kniha s recepty na 100 pokrmů, byť v angličtině. Našli jsme pět jehel na špízy a také mřížku, která se hodí ke grilování. Výrobce myslel na minimalizaci rizika popálení, fritéza je vyrobena z kvalitních a odolných materiálů a její rukojeť zůstává stále chladná.

Nevýhody produktu

Fritéza nám během testu sloužila skvěle a na žádné výrazné nedostatky jsme nepřišli. Výrobce skloubil dostatečný výkon s krásným designem a praktickými funkcemi, které usnadňují vaření. Fritéza se snadno obsluhuje a navzdory velkému objemu fritovacího koše má zachovány kompaktní rozměry. Jediným mínusem je, že recepty, které byly přibaleny, jsou jen v angličtině.

Horkovzdušná fritéza Cosori CP158-AF Premium

Parametry

Výkon1 700 W
Ovládánídigitální
Počet programů11
Regulace teplotyano
Teplotaod 75 do 205 °C
Časovačano
Displejano
Fritovací koš5,5 l
Nepřilnavá vrstvaano
Mytí v myčce nádobíano
Rozměry29,8 x 30 x 32,1 cm

Zkušenosti s Cosori CP158-AF Premium

Uživatelé se se zkušenostmi s touto fritézou příliš nepodělili. Svůj názor vyjádřilo jen pár spotřebitelů. Ti vyzdvihli, že hranolky jsou super i bez oleje a maso je chutné a šťavnaté. Fritéza splnila jejich očekávání, protože připravené jídlo je zdravější. S negativní reakcí na tento produkt jsme se nesetkali.

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Cosori CP158-AF Premium
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Cosori CP158-AF Premium na Mall
Zdroj: Mall.cz

Alternativy

Cosori CP158-AF Premium nabízí až 11 přednastavených programů a zaujme také nakloněným dotykovým displejem. Pokud hledáte co nejjednodušší fritézu bez zbytečných funkcí, může vás zaujmout Clatronic FR 3698 se snadným ovládáním termostatu. Hlasové ovládání, respektive ovládání pomocí mobilní aplikace nabízí Xiaomi Mi Smart Air Fryer. Jejím jediným záporem je, že má menší objem fritovacího koše a je bez návodu v češtině.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

11 automatických programů a časovač
Upozornění na promíchání jídla
Uchovávání teplého jídla po dovaření
Funkčně nakloněný dotykový LED displej
Povrchová úprava proti otiskům prstů
Prémiový design a jednoduché ovládání
V balení 5 jehel na špízy a mřížka na grilování

Negatíva

Přibalené recepty jsou jen v angličtině

Výkon: 1 700 W ● Časovač: ano ● Počet programů: 11 ● Fritovací koš: 5,5 l ● Teplota: 75–205 °C

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)