Clatronic FR 3698 horkovzdušná fritéza – recenze

Fritéza o objemu 1,5 litru, která potěší nadčasovým designem a snadným ovládáním. Připravené pokrmy jsou chutné, šťavnaté a křupavé. Na konci vaření zazní zvukový signál a fritéza se automaticky vypne, což považujeme za výhodu. Přístroji chybí jakékoli automatické programy a spolehnout se musíte na manuální nastavení teploty. Minusem je, že v balení nebyl návod v češtině ani slovenštině, což může zejména starším lidem dělat problémy s ovládáním.

Publikované: 29.06.2022
Aktualizované: 26.08.2022
Obsah článku:

Clatronic FR 3698

Příkon 900 W, objem 1,5 l, teplotní rozsah 80 až 200 °C, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Fritéza dokáže připravit potraviny rovnoměrně, na povrchu jsou křupavé a uvnitř šťavnaté. Při fritování jsme díky cirkulaci teplého vzduchu mohli používat jen minimum oleje nebo tuku. Dokáže připravit různé pokrmy od hranolků přes krokety, řízky, obalovaný sýr až po kompletní oběd nebo večeři. Bez problémů zvládá také brambory, zeleninu, ryby či celé plátky masa.

Líbila se nám dobrá konstrukce produktu a výhodou je, že z ní jde jen minimum kouře a zápachu. Kuchyně tak během vaření nebyla znečištěná. Nádoba fritézy je samozřejmě s nepřilnavým povrchem a je odnímatelná. Po vaření jsme ji mohli snadno a rychle vyčistit.

Clatronic FR 3698 recenze

Potěšil nás i nadčasový design, který se skvěle hodí do jakékoli kuchyně. Rozměry jsou kompaktní, fritéza se snadno skladuje. Tepelná izolace je dostatečná a rukojeť spotřebiče je stále studená. Nechybí ani ochrana proti přehřátí.

Ovládání je extrémně jednoduché – pomocí nastavitelného termostatu s plynulou regulací. Teplota je dostupná v rozmezí od 80 do 200 °C. Jako praktické funkce vnímáme 30minutový časovač a akustický signál, který upozorní na dovaření pokrmu.

Nevýhody produktu

Fritéza má kapacitu pouhých 1,5 litru, vložit do ní celé kuře je tedy problém. Pokud máte rádi menší porce, budete spokojeni, ale větším rodinám se hodí i větší fritéza. Přestože ovládání je jednoduché, chybělo nám alespoň pár automatických programů a také LCD displej. Malé minus si přístroj zaslouží za krátký kabel a také za to, že v balení nebyly žádné recepty a ani návod v českém jazyce.

Fritéza Clatronic FR 3698

Parametry

Výkon900 W
Ovládánímechanické
Počet programů0
Regulace teplotyano
Teplotaod 80 do 200 °C
Časovačano
Displejne
Fritovací koš1,5 l
Nepřilnavá vrstvaano
Mytí v myčce nádobíne
Rozměry30,5 x 22,5 x 27 cm

Zkušenosti s Clatronic FR 3698

Uživatelé ocenili kompaktnost fritézy i menší objem, který je vhodný pro dvojice nebo důchodce. Líbilo se jim, že příprava jídla je rychlá a bez tuku. Vyzdvihli také úspornost produktu, protože šetří místo a energii. Plus si přístroj připsal za jednoduché ovládání a nízkou pořizovací cenu. Uživatelům vadilo, že v balení nebyl český návod ani žádné recepty. Minus si fritéza vysloužila za krátký kabel, ale jinak s ní byli spotřebitelé spokojeni.

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Clatronic FR 3698
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Clatronic FR 3698 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Alternativy

Fritéza Clatronic FR 3698 nabízí minimalistický a elegantní design, ale chybí její návod v češtině a má malý objem koše jen 1,5 litru. Pokud vám tato fritéza z nějakého důvodu nevyhovuje, ale stačí vám malý objem, sáhnout můžete například po Sencor SFR 6200SS nebo Tefal FF203230. Obě zmíněné fritézy patří do nižší cenové kategorie a mají snadné ovládání. Za zmínku stojí i Delimano Touch s kapacitou 5 litrů a chytrým displejem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduché ovládání termostatu
Minimum kouře a zápachu při vaření
Zvukový signál po dovaření
Minimalistický a elegantní design
Možnost vyjmout nádobu

Negatíva

Malý objem koše – pouze 1,5 litru
Bez návodu v českém jazyce
Krátký přívodní kabel

Výkon: 900 W ● Časovač: ano ● Počet programů: 0 ● Fritovací koš: 1,5 l ● Teplota: 80–200 °C

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)