Delimano Touch horkovzdušná fritéza – recenze

Praktická fritéza, která nabízí 8 přednastavených programů, ale také možnost nastavit si teplotu dle vlastní potřeby. K dispozici jsou dva fritovací koše s rozdílnou kapacitou a nepřilnavým povrchem. Výhodou je snímatelná rukojeť, časovač či jednoduché ovládání pomocí dotykového digitálního displeje. Fritézu není vhodné plnit až po vrch, neboť potom pokrmy nejsou křupavé.

Publikované: 29.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

Delimano Touch

Objem 5 litrů, příkon 1 500 W, regulace teploty (od 80 °C do 200 °C), 8 programů, nastavení času (maximálně na 90 minut).

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Fritéza má dostatečný výkon 1 500 W, ale tento výkon nepatří k nejlepším na trhu. Přesto je příprava jídla poměrně rychlá. Oceňujeme 8 přednastavených programů, které urychlují ovládání. Díky těmto programům jsme si mohli připravit bez složitého nastavení hranolky, americké brambory, nugetky, maso, ryby či koláče. V rámci těchto programů je k dispozici také sušení a rozmrazování.

Oceňujeme, že výrobce nezapomněl ani na ty, kteří chtějí trochu experimentovat a zakomponoval do fritézy funkci DIY. Ta umožňuje nastavit si teplotu dle aktuální potřeby, a to od 80 do 200 °C. Časovač je do 90 minut. Ovládání probíhá přes dotykový digitální displej, který má velmi dobrou odezvu. Fritéza se nám díky tomu používala jednoduše.

Delimano Touch recenze

Jako plus vnímáme dvě fritovací nádoby s rozdílnou kapacitou. Fritovací nádoba má objem 5 litrů a hodí se, když připravujete jídlo pro větší počet lidí. Fritovací košík o objemu 3,2 litru se vejde do větší nádoby a je vhodný pro menší porce. Manipulace s nádobami a jejich výměna je usnadněna kvůli odpojitelné rukojeti. Ta se odpojuje jediným kliknutím.

Vyzdvihujeme dobrý odvod tepla a že rukojeť zůstává stále chladná na dotek. K bezpečnostním funkcím řadíme také automatické vypnutí a zvukový i světelný indikátor. Obě nádoby mají nepřilnavý povrch, proto je údržba nenáročná.

Nevýhody produktu

Přestože výrobce uvádí vhodnost použití fritézy i pro přípravu koláčů, na toto se nám vůbec neosvědčila. U jiných pokrmů, jako je maso nebo hranolky, byly výsledky fritézy velmi dobré. Je však třeba dodat, že pokud jsme fritovací koš naplnili až po okraj, výsledky byly horší. Hranolky ztratily svou křupavost. Pro optimální výsledky proto doporučujeme připravovat menší dávky.

Horkovzdušná fritéza Delimano Touch

Trochu nás zklamalo, že odnímatelné části fritézy nelze mýt v myčce nádobí. Jiní výrobci takovou možnost nabízejí. Čištění by tak bylo ještě snazší. Fritéza je poměrně velká, proto jsme jí museli vyhradit dostatek místa. Maličké minus si vyslouží také za vyšší pořizovací cenu a za to, že v této ceně není žádné praktické příslušenství navíc.

Parametry

Výkon1 500 W
Ovládánídigitální
Počet programů8
Regulace teplotyano
Teplotaod 80 do 200 °C
Časovačano
Displejano
Fritovací koš 5 l
Nepřilnavá vrstvaano
Mytí v myčce na nádobíne
Rozměry35 x 26 x 30 cm

Zkušenosti s Delimano Touch

Fritéza má od uživatelů převážně kladná hodnocení. Oceňují její funkce a jednoduché ovládání. Za výhody považují, že není nutné používat mnoho oleje a připravené pokrmy jsou chutné a šťavnaté. Některým překážely větší rozměry a tedy horší spratnost. Uživatelé si všimli, že fritézu není vhodné plnit až po vrch, neboť pak se suroviny dostatečně nepropečou. Jak uvedli, na hranolky, maso nebo zeleninu je fritéza super, avšak na pečení koláčů ne. Při větším množství hranolků se spotřebitelé setkali s tím, že hranolky nejsou křupavé. Kritika se snesla i na vyšší cenu, respektive na to, že v ceně mohlo být doplňkové příslušenství. Celkově však byli uživatelé s touto fritézou spokojeni.

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Delimano Touch
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Delimano Touch na Topshop
Zdroj: Topshop.cz

Alternativy

Delimano Touch nabízí dva fritovací koše a 8 přednastavených programů. Stejný počet programů nabízí také Xiaomi Mi Smart Air Fryer a navíc pohodlné ovládání přes mobilní aplikaci. Pokud se vám tento počet zdá málo, můžete sáhnout po fritéze Cosori CP158-AF Premium, která má jedenáct programů. Za zmínku stojí také Tefal FW 501815 s velkou kapacitou až 11 litrů, kterou ocení velké rodiny. Je však třeba počítat s vyšší pořizovací cenou.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Osm přednastavených programů
Možnost sušení i rozmrazování
Pohodlný dotykový displej
Dvě fritovací nádoby v balení
Bezpečnostní funkce

Negatíva

V případě většího množství surovin horší výsledky
Nemožnost mytí v myčce nádobí

Výkon: 1 500 W ● Časovač: ano ● Počet programů: 8 ● Fritovací koš: 5 l ● Teplota: 80–200 °C

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)