Xiaomi Mi Smart Air Fryer horkovzdušná fritéza – recenze

Moderní fritéza s kvalitním OLED displejem, jednoduchým ovládáním a možností ovládání na dálku pomocí mobilní aplikace nebo prostřednictvím hlasu. Zaujme krásným minimalistickým designem, ale také svým výkonem. Pokrmy jsou chutné a rovnoměrně propečené. Nechybí přednastavené programy, regulace teploty nebo časovač. Negativem je chybějící návod v češtině a menší objem fritovacího koše.

Publikované: 29.06.2022
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Xiaomi Mi Smart Air Fryer

Příkon 1 500 W, objem 3,5 l, teplotní rozsah 40 až 200 °C, 8 přednastavených režimů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Fritéza nás na první pohled zaujala minimalistickým designem a kompaktními rozměry. Je vhodná pro menší rodiny, protože fritovací koš má kapacitu pouhých 3,5 litru. Výhodou je, že při vaření jsme mohli používat jen minimum oleje. I bez tuku bylo jídlo chutné a křupavé. K dispozici je 8 přednastavených režimů a manuální nastavení teploty od 40 do 200 °C. Takový teplotní rozsah nám umožňoval smažení, rozmrazování, sušení, fermentaci nebo pečení při nízké teplotě.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer recenze

Líbí se nám, že přípravu pokrmu jsme si mohli naplánovat až 24 hodin předem. Oceňujeme také gril, který má dvojitý prostor pro vaření. Cirkulace horkého vzduchu ve fritéze je rovnoměrná, díky čemuž jsou připraveny pokrmy lahodné a křupavé. Fritéza si navíc po vypnutí zapamatuje poslední nastavení.

Vyzdvihujeme jednoduché ovládání a kvalitní OLED displej. Největším benefitem této fritézy je ovšem možnost ovládání na dálku přes mobilní aplikaci Mi Home. V této aplikaci jsme našli více než 100 receptů. Nechybí ovládání hlasem pomocí asistenta Google nebo Alexe od Amazonu.

Nevýhody produktu

Fritéza má menší objem koše 3,5 litru, což může větším rodinám překážet, avšak jednotlivci nebo méněčlenné rodiny tento fakt ocení. Minusem je, že v balení nebyl návod v češtině a ani mobilní aplikace nepodporuje češtinu, ale to se může aktualizací změnit. Na fritéze nám nepřekáželo prakticky nic. A námi zmíněné nedostatky se netýkají přímo výkonu fritézy. Jídlo bylo chutné a připravené rovnoměrně.

Fritéza Xiaomi Mi Smart Air Fryer recenze

Parametry

Výkon1 500 W
Ovládánídotykové a hlasové
Počet programů8
Regulace teplotyano
Teplotaod 40 do 200 °C
Časovačano
Displejano
Fritovací koš3,5 l
Nepřilnavá vrstvaano
Mytí v myčce nádobíano
Rozměry25,2 x 33,5 x 30,4 cm

Zkušenosti s Xiaomi Mi Smart Air Fryer

Uživatelé ocenili, že díky této fritéze mohou k přípravě jídel používat minimum oleje. Líbí se jim plynulá regulace teploty i času, design, cena či mobilní aplikace, díky které lze fritézu ovládat na dálku. Vyzvedly stovky receptů v aplikaci i signalizaci otočení. Překážel jim menší objem, ale i fakt, že v balení nebyl český návod. Čeština navíc není ani v menu mobilní aplikace.

Recenze a zkušenosti s fritézou Xiaomi Mi Smart Air Fryer
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Xiaomi Mi Smart Air Fryer je chytrá fritéza s dotykovým i hlasovým ovládáním. Z těch, které jsme testovali, nabízí hlasové ovládání jedině tato. Jednoduše se však ovládá například Cosori CP158-AF Premium díky nakloněnému dotykovému displeji. Tato fritéza má navíc praktické funkce jako upozornění na promíchání jídla či uchovávání teploty pokrmu po dovaření. Za zmínku stojí fritéza Klarstein AeroVital Deluxe o objemu 5,4 litru, kterou seženete za přijatelnou cenu. Pokud hledáte větší fritézu, vaše požadavky může uspokojit Klarstein AeroVital Cube o kapacitě 12 litrů.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Ovládání pomocí mobilní aplikace
Minimalistický design
Časovač až 24 hodin
Kvalitní OLED displej
Rozsah teploty od 40 do 200 °C

Negatíva

Malý objem fritovacího koše
Bez návodu v češtině

Výkon: 1 500 W ● Časovač: ano ● Počet programů: 8 ● Fritovací koš: 3,5 l ● Teplota: 40–200 °C

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)