Tefal FF203130 horkovzdušná fritéza – recenze

Tuto fritézu ocení méně nároční uživatelé. Výkon 1 475 W nepatří k nejlepším, ale ani neurazí. Kapacita nádoby je 1,8 litru a patří k těm menším. Ke koupi může uživatele přesvědčit nízká pořizovací cena a jednoduchost používání. Fritéze chybí automatické programy, ale potěší alespoň nepřilnavý povrch, nastavitelný termostat či automatické otevírání víka.

Publikované: 29.06.2022
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Tefal FF203130

Příkon 1 475 W, objem 1,8 l, teplota nastavitelná od 150 do 190 °C, mechanické ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Jednoduchá fritéza, která potěší ty, co nechtějí moc investovat. Výrobcem udávaná kapacita je na čtyři porce. Pokud vám vyhovují menší porce, budete spokojeni. Potěší kompaktní rozměry a snadné skladování díky sklopné rukojeti. Plusem je také odkapávající režim pro méně oleje.

Tefal FF203130 recenze

Oceňujeme velký průzor, přes který jsme mohli sledovat stav připravovaných pokrmů. Za zmínku stojí i automatické otevírání víka a nemalou výhodou je také 15letá garance opravitelnosti. K dispozici je mnoho autorizovaných a profesionálních servisů po celém světě. S náhradními díly by proto v případě potřeby neměl být žádný problém.

Nevýhody produktu

Přestože se nám dařily ve fritéze chutné pokrmy, má mnoho nedostatků. V pravé řadě nás zklamal malý objem fritovací nádoby (1,8 litru). Kapacita podle výrobce sice vystačí na čtyři porce, ale v praxi je to méně, jedině že by šlo o dětské porce. Pochvalu si nezaslouží ani světelná kontrolka, která je příliš malá a tedy i špatně viditelná.

Někomu může překážet, že zde nejsou žádné automatické programy. S nastavením teploty je proto třeba pohrát. Navíc, teplotní rozsah je ve srovnání s jinými konkurenčními modely slabý. Teplotu lze regulovat pouze od 150 do 190 °C.

Horkovzdušná fritéza Tefal FF203130

Fritéza má krátký kabel a pokud jsme ji chtěli umístit někde jinde na kuchyňské lince, museli jsme použít prodlužovačku. Za minus považujeme fakt, že nádobu na olej nelze vyjmout a fritéza se nesmí mýt v myčce nádobí.

Parametry

Výkon1 475 W
Kapacita4 porce
Ovládánímechanické
Počet programů0
Regulace teplotyano
Teplotaod 150 do 190 °C
Časovačne
Displejne
Fritovací koš1,8 l
Nepřilnavá vrstvaano
Mytí v myčce nádobíne
Rozměry25 x 28 x 30 cm

Zkušenosti s Tefal FF203130

Uživatelé ocenili velký průzor i to, že fritéza skvěle smaží. Značku Tefal označili za spolehlivou. Líbí se jim skladnost produktu i jednoduchost používání. Vadilo jim, že fritézu nelze zavřít, pokud je koš nahoře. Za minusy označili, že kontrolka zapnutí je velmi malá a tedy špatně viditelná. Nádobu na olej navíc nelze vyjmout. Kritiku si vysloužil také krátký kabel a horší manipulace. Fritéze totiž chybí jakékoli úchyty.

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Tefal FF203130
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Tefal FF203130 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Alternativy

Na koupi fritézy Tefal FF 203130 může přesvědčit nízká pořizovací cena, odradit zase může menší objem 1,8 litru. Malý objem má také Clatronic FR 3698 a tato fritéza nemá ani žádný automatický program, na druhé straně se velmi snadno ovládá a má krásný elegantní design. Větší objem 3,5 litru nabízí Delimano Star. Levná a mezi spotřebiteli oblíbená fritéza je Tristar FR-6980, která nabízí časovač, regulaci teploty i nepřilnavý povrch.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přijatelná pořizovací cena
Velmi jednoduché ovládání
Automatické otevírání víka
Kompaktní rozměry a sklopná rukojeť

Negatíva

Malý objem fritovacího koše
Bez automatických programů
Slabý rozsah regulace teploty
Nemožnost vyjmutí nádoby na olej

Výkon: 1 475 W ● Časovač: ne ● Počet programů: 0 ● Fritovací koš: 1,8 l ● Teplota: 150–190 °C

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)