Electrolux PQ91-50MB tyčový vysavač – recenze

Usnadnit úklid dokáže i tento tyčový vysavač značky Electrolux. Jedná se o akumulátorové provedení, které je vybaveno ruční jednotkou pro pohodlnější vysávání hůře dostupných míst. Chod vysavače je tichý. V našem výběru je díky pozitivním recenzím spokojených zákazníků a velmi dobré efektivitě vysávání.

Publikované: 25.10.2022
Aktualizované: 08.12.2022
Obsah článku:

Electrolux PQ91-50MB

Akumulátorový, bezsáčkový, pro suché vysávání, 300 ml sběrná nádoba, 55 min. provoz, doba nabíjení 240 min., hmotnost cca 3 kg, pěna filtr.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Účinnost vysavače v praxi

Aku vysavač Electrolux PQ91-50MB patří do kategorie tyčových vysavačů, které jsou pro rychlý úklid ideálním pomocníkem. Sací výkon sice výrobce neuvádí, ale na základě referencí spotřebitelů lze konstatovat, že si perfektně poradí s prachem, kávou či drobnými nečistotami na podlaze. Vysavač využívá cyklónovou technologii, čímž maximalizuje sací výkon. Důležitou roli hraje hubice na podlahy s otočným kartáčem. U koberců je účinnost nižší, ale právě díky rotačnímu kartáči si účinně poradí i s nečistotami v kobercích s vyšším vlasem.

Electrolux PQ91-50MB recenze

Filtrace dokáže odstranit až 99,9% prachových částic. Nádoba je prachotěsná a vysavač také získal britský certifikát BAF od nadace Allergy UK, která vysavače testovala při odstraňování mikročástic prachu z různých povrchů. Vysavač disponuje 5-stupňovým filtračním systémem (souprava filtrů Pure Q9) s omyvatelným pěnovým filtrem. Vysavač má také ruční jednotku. S tou můžete vysát sedačky, stoly, skříně nebo interiér vašeho auta. Na základě názorů spotřebitelů vysavač nabízí stabilní výkon. Menší nevýhodou pro někoho může být objem sběrné nádoby jen 300 ml.

Výdrž baterie a komfort používání

Uživatelé si výdrž baterie vysavače pochvalují. Při úsporném výkonu dokáže vysavač vysávat až 55 minut, což je i ve srovnání s konkurencí dobrý čas, ale ničím výjimečný. Při plném výkonu je třeba počítat s časem menším na úrovni přibližně 20 minut. K dispozici jsou tři výkonnostní stupně. Celkově je výdrž baterie v pořádku a nároky na běžný úklid splní. Nabíjení trvá kolem 4 hodin. Součástí balení je nabíjecí stanice. Výhodou je, že vysavač má parkovací polohu a dokáže stát samostatně. Velice jednoduché je vyprazdňování sběrné nádoby a také čištění filtru, což je pro pravidelnou údržbu velmi důležité.

Tyčový vysavač s osvětlením Electrolux PQ91-50MB

Konstrukce spotřebiče je hliníková. Díky tomu je zařízení lehké a jednoduché pro manipulaci. Navíc je vysavač držitelem několika ocenění za moderní a ergonomický design. Z hlediska uživatelského komfortu nesmíme opomenout ani fakt, že univerzální hubice je vybavena LED osvětlením, takže vidět budete nečistoty i na méně dostupných místech. Z hlediska používání je nevýhodou univerzální hubice s otočným kartáčem, na který se chytá velké množství dlouhých vlasů. Přestože je k dispozici funkce BrushRollClean pro samočištění kartáče, vlasy zůstávají často mezi štětinami. Funkci spustíte stisknutím malého pedálu přímo na hubici.

Hlučnost a příslušenství

Z hlediska hluku vysavač splňuje požadavky spotřebitelů. Maximální úroveň hladiny hluku je 76 dB. Ani při maximálním výkonu není spotřebič přehnaně hlučný. Při režimu sníženého výkonu je jeho chod maximálně tichý. Electrolux PQ91-50MB je dodáván se základní univerzální hubicí a kromě toho i s nástavcem na štěrbiny a kartáčem na prach, který se nejlépe hodí při používání ručního vysavače. Pro vysávání pavučin na stěnách či stropech je v balení teleskopická hubice. Některým spotřebitelům chybí speciální hubice PetPro+ na zvířecí chlupy, která je však součástí jiného vysavače této modelové řady Electrolux PQ91-Anims.

Zkušenosti s Electrolux PQ91-50MB

Kladné hodnocení jsou důkazem spokojenosti zákazníků se srovnávaným tyčovým vysavačem. Spotřebič nabízí dostatečný sací výkon na podlaze i kobercích, ačkoli u delšího vlasu je jeho účinnost nižší, což je problém více tyčových vysavačů. Doba provozu na jedno nabití je dobrá a srovnatelná s konkurencí. S vysavačem se skvěle manipuluje také díky lehké hliníkové konstrukci. Navzdory mnoha pozitivům je škoda malé sběrné nádoby, jen 300 ml, kterou budete vysypat častěji, než byste museli v případě většího objemu.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Electrolux PQ91-50MB
Zdroj: Heureka.cz

Další nevýhodou je zanášení se otočného kartáče hubice, především při vysávání dlouhých vlasů. Nepomáhá ani integrovaná funkce samočištění rotační kartáče. Silnou stránkou vysavače je jeho filtrace, která je pětistupňová a disponuje omyvatelným pěnovým filtrem. Electrolux PQ91-50MB má také BAF certifikát a je držitelem ocenění za ergonomii i design. Spotřebitelům se líbí praktické LED osvětlení. Z praktického hlediska se vysavač dobře čistí a nádoba jednoduše vyprazdňuje. Přístupný je i filtr či baterie. Zpracování je kvalitní a zákazníci kromě efektivity vysávání kladně hodnotí i dodávané příslušenství. Cenově tento tyčový vysavač patří do střední cenové třídy.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Electrolux PQ91-50MB
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výkon vysavače a ruční jednotka
Dostatečná výdrž baterie + LED osvětlení
Tichý chod a jednoduchá manipulace

Negatíva

Menší objem nádoby na odpad
Namotávání se vlasů na otočný kartáč hubice

Typ: tyčový vysavač ● Integrovaný ruční vysavač: ano ● Sací výkon: - W ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 240 min. ● Doba provozu: 55 min. ● Typ baterie: Li-Ion ● Filtrace: pěnový filtr ● Hlučnost: 76 dB ● Objem sběrné nádoby: 300 ml ● Objem nádoby na vodu: - ml ● Hmotnost: 3,1 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)