Xiaomi Mi Light tyčový vysavač – recenze

Lehký tyčový vysavač, který se snadno ovládá a jehož chod je tichý. Spotřebitelé ocení dva stupně výkonu, dostatek nástavců v balení i velmi dobrý poměr ceny a kvality. Díky nízké hmotnosti je vysavač vhodný k vysávání vyšších míst. Problémem tak nejsou ani pavučiny na stropě. Během testování jsme nepřišli na žádné zásadní nedostatky. Jediným minusem je menší objem nádoby na prach, která má 0,5 litru.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 02.02.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi Light

Tyčový vysavač s výkonem 50 AW, objem nádoby 0,5 litru, HEPA filtr, 2 500mAh akumulátor, doba provozu 45 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Vysavač je opravdu lehounký a manipuluje se s ním jednoduše. Váží jen něco málo přes 1 kilogram. Navzdory nízké hmotnosti byl k výrobě použit pevný materiál. Přenos vysavače je nenáročný a hodí se i k vysávání prachu na vyšších místech nebo k vysávání pavučin na stropě. Potěšilo nás, že k dispozici je několik režimů výkonu. Dostupný je standardní režim, který se hodí pro běžný úklid a poté režim MAX, který nabízí maximální možný výkon (50 AW). Motor je tichý i při maximálním výkonu a na běžné nečistoty je naprosto dostačující.

Xiaomi Mi Light recenze

Líbí se nám, že vysavač je vybaven hlavním kartáčem, který se hodí na úklid koberců a podlah, ale nechybí ani štěrbinový a prachový nástavec. Plusem je třístupňová filtrace, která dokáže zachytit většinu nečistot. Oceňujeme jednoduché ovládání a fakt, že uklízet lze i jednou rukou. Vysavač se bez problémů dostane na méně dostupná místa a díky bezdrátovému provedení nás nikde neomezovaly žádné kabely.

Válcový podlahový kartáč disponuje nezávislým pohonem, proto se rychle vysají i velké plochy. Praktická štěrbinová hubice zase dosáhne na místa, jako jsou rohy stěn či poličky na stěnách. Kartáčový nástavec se perfektně hodí při čištění klávesnic, pohovek, skříněk nebo pracovních ploch. Líbí se nám, že vysavač je kompaktní a nezabírá moc místa. Dá se odložit do praktického držáku na zeď, který je součástí balení.

Nevýhody produktu

Vysavač má dostatečný výkon na běžnou domácí špínu, s drobky či menšími zvířecími chlupy si hravě poradí, přesto bychom přivítali o něco lepší sací výkon. Zklamala nás i malá nádoba na prach, ta má objem pouhého 0,5 litru. Výdrž baterie je průměrná, nepřekvapí, ale ani neurazí. Na jedno nabití zvládá maximálně 45 minut. Vzhledem k ceně vysavače je to však velmi dobré. S vysavačem jsme byli spokojeni, i přes zmíněné menší nedostatky.

Tyčový vysavač Xiaomi Mi Light

Parametry

Typ vysavačetyčový
Hmotnost1,2 kg
Hlučnost79 dB
Výkon50 AW
FiltrHEPA
Objem nádoby0,5 l
Vysávánísuché
Provedeníbezsáčkové
Napájeníakumulátorové
Doba nabíjení5 hodin
BaterieLi-Ion
Kapacita baterie2 500 mAh
Doba provozu45 minut

Zkušenosti s Xiaomi Mi Light

Uživatelé jsou s tímto vysavačem spokojeni. Ocenili, že je snadno přenosný, kvalitně vysát psí chlupy, má pěkný design a líbí se jim dva režimy, přičemž režim turbo doporučují na koberce. Baterie má podle nich slušnou výdrž a vydržela rychlé vysátí celého rodinného domu. Někteří vyzdvihli, že je dostatečně dlouhý i na vysátí pavučin na stropě. Plus dostal za výkon, skladnost i dobrou cenu. Uživatelé uvedli, že vysavač se hůře rozebírá a vyprazdňuje. Doporučili jej spíše pro osoby s menší výškou a někteří by ocenili vyšší sací výkon. Celkově se tento tyčový vysavač těší oblibě.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Xiaomi Mi Light
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Xiaomi Mi Light má nízkou váhu, a proto se hodí i pro vysávání vyšších míst. K jeho jediným minusům patří malá nádoba na prach. Jeho konkurentem může být Klarstein Clean Butler 4G, který má větší nádobu (0,8 litru), ale na druhé straně nabízí kratší výdrž baterie. Za dobrou alternativu považujeme i Xiaomi Mi G10, který je sice o něco dražší, ale má inteligentní točivý moment a 12cyklonovou filtraci. Plusem je také integrovaný barevný displej. Pokud hledáte tyčový vysavač, který zvládá kromě suchého i mokrého vysávání, doporučujeme například Bissell 17132 CrossWave. Tento se těší oblibě u mnoha uživatelů. Nenáročné spotřebitele může uspokojit ETA Moneto 3449 90000, případně Makita DCL182Z.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká hmotnost a jednoduché ovládání
Dva stupně výkonu a tichý chod
Dostatek nástavců v balení
Velmi dobrý poměr ceny a kvality
Vhodný k vysávání vyšších míst

Negatíva

Menší nádoba na prach

Typ vysavače: tyčový ● Výkon: 50 AW ● Hlučnost: 79 dB ● Filtr: HEPA ● Objem nádoby: 0,5 litru ● Akumulátor: 2 500 mAh ● Doba provozu: 45 minut ● Hmotnost: 1,2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)